تغذیه و خوراک, خانه داری, مجله اینترنتی

ده راز پذیرایی راحت از مهمان‌ها

پذیرایی از مهمان

آیا آماده شدن برای پذیرایی از مهمان‌ها برای شما دشوار است؟ آیا بعد از اتمام مهمانی بسیار خسته می‌شوید؟ این مشکلات به دلیل ندانستن راه‌های پذیرایی راحت از مهمان است. اگر شما هم جز کسانی هستید که به دنبال راه‌کارهایی هستید که بتوانید بسیار راحت و با خیال آسوده به بهترین نحو ممکن از مهمان‌های خود پذیرایی کنید با ما همراه باشید.

۱-      زمان برگزاری مهمانی

شما حتما دوست دارید به بهترین شکل ممکن از میهمانان خود پذیرایی کنید و لحظه‌های شاد و مفرحی هم برای خود و هم آنان فراهم کنید. دعوت از مهمانان در شرایطی که آمادگی لازم وجود نداشته باشد نه تنها به مهمانان خوش نخواهد گذشت بلکه شما نیز به‌عنوان میزبان دچار خستگی مفرط خواهید شد و شاید در برقراری ارتباط با مهمان در ساعت‌هایی که کنار یکدیگر هستید دچار مشکل شوید و یا ممکن است تا مدت‌ها تمایلی به مهمانی رفتن و مهمان دعوت کردن نداشته باشید. سعی کنید مهمانی را در زمان‌هایی برگزار کنید که زمان لازم برای مهیا کردن پیش نیازهای برگزاری مهمانی ایده‌آل را داشته باشید.

پذیرایی از مهمان
زمان لازم برای مهیا کردن پیش نیازهای  مهمانی را در نظر داشته باشید.

۲-    تمیز کردن منزل

یکی از مسائلی که در برگزاری و پذیرای از مهمان‌ها مورد توجه میزبان است تمیز بودن منزل است. تمیز کردن منزل برای مهمانی نباید به هیچ‌وجه به روز آخر موکول شود. این کار نیاز به صرف وقت و انرژی زیادی دارد. سعی کنید یک یا دو روز قبل از مهمانی تمیزکاری منزل را انجام دهید و قبل از ورود مهمان تنها یک گردگیری یا نکات پایانی را انجام بدهید. برای تمیز کردن منزل بهتر است یک لیست از مکان‌هایی که باید تمیز شوند تهیه کنید تا نقطه‌ای از دسترس شما خارج نشود. در انجام این کار از همسر یا فرزندان خود نیز کمک بگیرید.

پذیرایی از مهمان
یک یا دو روز قبل از مهمانی منزل را تمیز کنید.

۳-     خرید و مهیا کردن مواد غذایی

چند روز قبل از مهمانی مشخص کنید که چه غذاها، تنقلات و دسرهایی باید آماده کنید. سپس مواد اولیه هر کدام از آن‌ها را یادداشت کنید و بررسی کنید کدام یک از آن‌ها در منزل موجود هستند و کدام یک از آن‌ها را باید تهیه کنید. به‌این‌ترتیب روز مهمانی به دلیل نداشتن مواد ضروری لازم نیست به بیرون از منزل بروید و از سایر برنامه‌هایی که باید در روز مهمانی انجام دهید، عقب بمانید.

۴-    آماده کردن دسرها، میوه‌ها و تنقلات

برای این‌که در روز مهمانی وقت لازم برای آماده کردن غذا اصلی را داشته باشید سعی کنید بعضی از دسرها و سالادهایی که امکان نگه‌داری آن‌ها تا زمان برگزاری مهمانی وجود دارد را شب قبل آماده کنید. قبل از آمدن مهمان‌ها میوه‌ها را در ظروف پذیرایی بچیند. تنقلاتی مانند آجیل‌ها یا قند، توت و کشمش برای پذیرایی چایی، از شب قبل در ظروف سرو و پذیرایی آماده کنید. با این کارها نه تنها خستگی نخواهید داشت بلکه دچار استرس یا نبود وسایل در حین پذیرایی دچار مشکل نمی‌شوید.

دسرها و سالادها را شب قبل از مهمانی آماده کنید.

۵-      حذف کردن تدارکات اضافه

یکی از دلایل برگزاری و پذیرایی از مهمان دوری از دغدغه‌های زندگی روزمره و کنار هم بودن است مهمانی باید به‌گونه‌ای برگزار شود که مهمان و میزبان هر دو احساس کنند که به آن‌ها خوش گذشته است. آماده کردن چندین نوع دسر، غذا و شیرینی خسته کننده است و شاید در چند ساعتی که مهمان‌ها حضور دارند میزبان به دلیل خستگی دیگر توان معاشرت با آنان را نداشته باشد و در چنین شرایطی مهمان‌ها حضور خود را باعث معذب بودن میزبان می‌دانند در نتیجه بهتر است میزبان وقت و انرژی خود را صرف تدارکات اضافه نکند.

۶-  آماده کردن ظروف سرو و پذیرایی

ظروف سرو و پذیرایی جزئی از وسایل ضروری در هر مهمانی به شمار می‌آیند. سعی کنید از قبل بهترین ظروف سرو و پذیرایی خود را که هماهنگ با یکدیگر هستند را انتخاب کنید. تصمیم بگیرد در کدام ظروف پذیرایی چه غذا و یا تنقلاتی را بریزید. چنانچه ظروف مناسبی برای پذیرایی ندارید می‌توانید از فروشگاه آنلاین آکوکالا  اقدام به خرید ظروف سرو و پذیرایی بسیار شیک کنید.

۷-    مشخص کردن جای لباس

برای قرار دادن لباس‌های مهمانان نظیر کت، مانتو و… محلی را در نظر بگیرید تا در بدو ورود بتوانید لباس‌ها را در این مکان قرار بدهید توجه به این موضوع به شما کمک می‌کند تا از به هم ریختگی اتاق‌ها جلوگیری کنید زیرا بی‌نظمی لباس‌ها می‌تواند تمام تلاش شما را در تمیز و مرتب کردن منزل تحت شعاع خود قرار دهد و از طرف دیگر ذهن شما نیز دچار آشفتگی شود.

۸-    کمک از مهمان‌ها در هنگام پذیرایی

سعی کنید از مهمان‌ها در پذیرایی و سرو کمک بگیرید. این کار می‌تواند دو نتیجه مثبت به همراه داشته باشد. یکی این‌که مهمان‌ها احساس راحتی و خودمانی بودن با شما می‌کنند و دوم این‌که شما نیز کمتر خسته می‌شوید. آن‌ها می‌توانند در چیدن و جمع کردن سفره یا میز غذا به شما کمک کنند.

پذیرایی از مهمان
از مهمان‌ها در چیدن سفره و میز غذا کمک بگیرید.

۹-      سرگرمی برای بچه‌ها و مهمان‌ها

حضور بچه‌ها در مهمانی را به‌هیچ‌عنوان نادیده نگیرید. آن‌ها پر جنب‌وجوش هستند و نمی‌توانند مانند بزرگ‌ترها تمام وقت در گوشه‌ای بنشیند. برای این‌که بچه‌ها نظم پذیرایی کردن از مهمان‌ها را برهم نزنند و اوقات بزرگتر‌ها را تلخ نکنند، حتما برای سرگرمی آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. اسباب‌بازی، مداد رنگی کارتون می‌تواند، هم بچه‌ها را سرگرم کرده و هم شما نیز در پذیرایی از مهمان بسیار راحت باشید.

۱۰-     مشخص کردن لباس روز مهمانی

یکی از موارد مهم در مهمانی‌ها لباس مناسب است. شما به‌عنوان میزبان باید لباسی آراسته به تن داشته باشید اما نکته‌ای که باید در نظر بگیرید نوع لباس شما است. لباسی که به هنگام پذیرایی انتخاب می‌کنید باید به‌گونه‌ای باشد که شما در آن احساس راحتی داشته باشید. در واقع توجه کنید لباسی که شما در مهمانی به تن کرده‌اید، هنگام نشستن و برخاستن شما را معذب نکند. سعی کنید قبل از مهمانی لباس مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید و اگر نیاز به اتو یا شست‌وشو داشت قبل از روز مهمانی آن را آماده کنید.

کلام آخر                      

برگزاری مهمانی کار دشواری نیست و با دانستن ۱۰ راز پذیرایی راحت از مهمان‌ها می‌توانید به‌عنوان میزبان از برگزاری مهمانی در منزل خود لذت ببرید. مطمئن باشید مهمانان نیز از پذیرایی شما بسیار خوشحال و دلگرم خواهند شد و خاطره خوبی از کنار هم بودن خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − هفده =