جدیدترین لوازم چوبی, خانه داری, دکوراسیون, مجله اینترنتی, معرفی ها

یک دنیا ناگفته از مزیت تقویم‌های چوبی

آشنایی با انواع تقویم

تقویم زندگی همه‌ی ما انسان‌ها پر‌شده است از روز‌های خوب و بد، تلاش می‌کنیم تا روز‌های خوب مدام تن تقویم را بوسه بزنند و شادکامی مهمان قلب‌ها کنند، گاهی از‌ مبدا تقویم زندگی تا مقصد بی نهایت پر‌ از شادی و غم و رنج و درد و شکوه و نشاط می‌شود و ما آرزو می‌کنیم کاش می‌توانستیم روزهای بد و خوب را جا به جا کنیم، در این مقاله به آشنایی با انواع تقویم خواهیم پرداخت، مواردی چون: نقش تقویم در روحیات، کاربرد تقویم‌ها، و مزیت استفاده از تقویم در دکوراسیون داخلی و…

نقش تقویم در زندگی

این روزها تقویم‌ها علاوه بر این که گذشت زمان را به ما یادآوری می‌کنند می‌توانند کاربردهای دیگری هم داشته باشند. با وجود کاغذی بودن تقویم‌ها ما مجبور هستیم که هر سال آنها را عوض کنیم و هر بار با عوض کردن آنها گویی یک تکه از قلبمان خالی می‌شود و خانه خالی از جای تقویمی می شود که هر بار با نگاه کردن به آن خاطرات تداعی می‌شدند و شکوه ثانیه‌ها را رقم می‌زدند؛ نوعی از تقویم‌ها هستند که نیاز به تعویض هر ساله آنها نیست این تقویم‌ها از جنس چوب هستند که کاربردی صد ساله دارند‌.

آشنایی با انواع تقویم

تقویم‌ها انواع مختلفی دارند و هر تولیدی بر اساس علایق و سلیقه‌های تیم طراحی محصولی را وارد بازار می‌کند. این تقویم‌‌ها عبارتند از: تقویم‌های کاغذی، تقویم‌های چوبی، تقویم‌های حصیری، تقویم‌های ستونی، تقویم‌های چوبی صد ساله، تقویم‌های فانتزی و جیبی، تقویم‌های رومیزی، تقویم‌های دیواری و..

تقویم فانتزی از انواع پرطرفدار تقویم
تقویم فانتزی رومیزی انتخاب مناسبی برای منزل و محل کار است

از بین تمام این نوع تقویم‌ها، جنس تقویم‌های چوبی کیفیت بهتری دارد و مقرون به صرفه هستند. همچنین در صرفه‌جویی هزینه‌ها به ما کمک می کند. لذا چون کاربردی هستند می‌توانید به مدت ۱۰۰ سال از آنها استفاده کنید.

تقویم‌های فانتزی

در این نوع تقویم تنوع بسیار بالایی از رنگ‌ها را می‌بینیم و با توجه به اهمیتی که در حال حاضر تقویم‌ها در دکوراسیون‌های مدرن دارند، این نوع تقویم‌ها در طرح‌های و سبک‌های مدرن، اعم از کاغذی و گاها چوبی، دیواری، جیبی تولید می‌شوند؛ در واقع مفهوم فانتزی در اکثر موارد خودش را در نوع طراحی و رنگ نشان می‌دهد و می‌تواند در نوع جنس تقویمی اجرا شود؛ یعنی تفاوتی ندارد که کاغذی باشد یا چوبی در حالی که بر روی تقویم های چوبی هم می‌توان طرح‌های فانتزی را اجرا کرد، اما لازم است بدانید که طرح فانتزی هم بر روی تقویم‌های کاغذی و هم بر روی تقویم‌های چوبی قابل اجراست.

آشنایی با انواع تقویم چوبی

این نوع تقویم بیشتر در سبک کلاسیک قابل اجراست و تنها بر روی چوب قابل طراحی است، تقویم‌های چوبی صد ساله ضمن این که به شما گذشت رو‌زها را نشان می‌دهند می‌توانند در طراحی دکوراسیون داخلی هم به شما کمک کنند. البته توجه داشته باشید که تقویم‌های چوبی تنها در فرم رومیزی و گاهاً دیواری تهیه می‌شود و فرم جیبی را ندارد.
تقویم های چوبی بیشتر از چوب راش و گردو و افرا ساخته می‌شود و البته قیمت بیشتری نسبت به تقویم‌های کاغذی دارند اما توجه داشته باشید که کیفیت بهتری را به شما ارائه می‌دهند.

تقویم چوبی
تقویم چوبی، یک هدیه مناسب

تقویم‌های چوبی، یه هدیه‌‌ی شیک‌ و خاص

همه ما انسان‌ها دغدغه این را داریم که چشم نوازترین هدیه را به دیگری بدهیم، هدیه‌ای که بتواند هر بار یاد ما را در قلب و ذهن‌ها زنده نگه دارد. یک هدیه خوب یک نشان ماندگار از ما برای آدم‌هاست و تقویم های چوبی در سال‌های اخیر در دست هدیه‌های ماندگار قرار گرفتند و هر سال برای خریدن هدیه‌ی روزها و مناسبت های مختلف اکثر افراد از این تقویم‌ها استفاده کردند. تقویم‌های چوبی که هدیه می‌شوند آنقدر خاص و شیک هستند که ما را به سرازیری خیال و رویا می‌کشند و در کنار گذر زمان و رو‌زها، بودن و حضور روشنی از آدم‌ها را تداعی می‌کند؛ تقویم های چوبی هدیه مناسبی برای روز دانشجو، پرستار، برای کارمندان و حتی افراد غیر شاغل هستند.

تقویم‌های چوبی، اصالت زیستن ما

اطرافمان را که نگاه می‌کنیم پوشیده از وسایلی است که رنگ کهنگی و قدیمی و نوستالژیک را از صفحات زندگی پاک کرده‌اند و زندگی ماشینی و تکنولوژی و طراحی‌‌های مدرن خانه و دفتر و محل کارمان دیگر نوازشگر روح ما نیستند؛ تقویم‌های چوبی ما را به اصالت زندگی حقیقی نزدیک می‌کنند. در واقع همان زندگی حقیقی که برگرفته از طبیعت زیبای خداوند است و در کمال سادگی چشم نواز تمام ثانیه‌ها و دقیقه‌هاست؛ با توجه به اینکه چوب این تقویم‌ها طبیعی هستند، گویی برشی از طبیعت را به منزل و خانه ما می‌آورند و تقویم‌های چوبی در کنار گیاه و نور و صدای موزیک و بوی عود می‌توانند یک لوکیشن جذاب متفاوت و با اصالت را برای ما بسازند. در رابطه با مزایای کاربرد لوازم چوبی در دکوراسیون، در مقاله فواید لوازم چوبی دکوری توضیحاتی بیان کرده‌ایم که مطالعه آن، می تواند مکمل این بحث باشد.

انواع تقویم چوبی، بهترین کیفیت با قیمتی مناسب

تقویم‌های چوبی هرچند قیمت بیشتری نسبت به تقویم‌های کاغذی دارند، اما همان قیمتی هم که دارند نماد ارزش و کیفیت خوب آنهاست و در حقیقت قیمتی کاملا استاندارد است و شما با انتخاب این نوع تقویم‌ها صرفه جویی زیادی در هزینه های سالانه خودتان دارید و با سرعت و کیفیت بیشتری می‌توانید پیش بروید و به محصولی مطابق با سلیقه و اهداف خودتان برسید.

چند نکته در خرید تقویم‌های چوبی

بعد از اینکه در بخش‌های قبلی شما را با انواع تقویم آشنا کردیم، به معرفی مزایای تقویم‌های چوبی پرداختیم. حالا اگر به خرید این نوع تقویم علاقه‌مند شده‌اید، بد نیست نکاتی را قبل از خرید در نظر بگیرید. در ادامه به ذکر این نکات می پردازیم.

انتخاب تقویم با طراحی زیبا

روزهای زندگی ما که می‌گذرند و خستگی‌ها که بیشتر می‌شوند همه چیز حتی تقویم‌ها به هم می‌ریزند، در جاده ندانم کاری‌ها که قدم بزنیم و با حادثه شکسته روبرو بشویم، حتی نگاه کردن به تقویم هم برای ما ترسناک ترین کار دنیاست؛ پس برای انتخاب تقویم‌های چوبی در ابتدا تقویم‌هایی را انتخاب کنید که طراحی‌های مناسبی دارند، طراحی هایی از طبیعت که الهام گرفته از فضا و رنگ‌های بیرون از خانه هستند. در این صورت ذهن تاریک ما را در شکست‌ها روشنایی خاصی می‌بخشند.

تقویم چوبی جزء کاربردی‌ترین انواع تقویم
تقویم‌های چوبی با طراحی زیبا تاثیر مهمی در زیبایی دکوراسیون دارند

رنگ‌بندی، معیار مهمی در خرید تقویم

تقویم‌هایی را خریداری کنید که ضمن استفاده از رنگ تیره چوب‌ها از رنگی دیگر هم به عنوان رنگ دوم استفاده کرده باشند، تا در طولانی مدت باعث دلزدگی شما نشود. از جمله رنگ‌هایی که ترکیب زیبایی را ایجاد می‌کند، رنگ قهوه ای تیره چوب‌ها به همراه رنگ سفید، سفید صدفی، کرم و شیری هستند.

سایز تقویم را چگونه انتخاب کنیم؟

تقویم‌های چوبی در سایزهای متنوع تولید می‌شوند پس سعی کنید سایز مناسب را انتخاب کنید تا در دکوراسیون داخلی جای زیادی را تصاحب نکنند.

تقویم های صد ساله چوبی

 از تقویم‌های چوبی می‌توانید صدسال استفاده کنید و دقت داشته باشید که اکثر این تقویم‌ها فاقد ذکر مناسبت‌ها هستند و بعضی از آنها مناسبت‌های مهم را ذکر می کنند. این کار در واقع قدرت صدسالگی آنها را به چالش می کشد. زیرا مناسبت‌ها همیشه درسال‌های مختلف در یک روز یکسان نیستند، در کل زیبایی این نوع تقویم ها به سادگی طراحی آنهاست.

تبلیغات با تقویم چوبی

تقویم‌های چوبی می‌توانند محصولات مناسبی برای درج و تبلیغ لوگو و برند شما باشند. در واقع این نوع تقویم‌ها چون صد ساله و ماندگار هستند، در این صورت لوگو و برند شما هم ماندگاری زیادی پیدا می کند و برای همیشه در ذهن مخاطب باقی می‌ماند.
پس از آشنایی با انواع تقویم در این مقاله، در بخش‌های بعدی به نقش و کاربرد دیگری از تقویم‌‌های چوبی خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =