ادبیات, طنز و سرگرمی, مجله اینترنتی

رویدادهای شگفت انگیز فضایی

رویدادهای شگفت انگیز فضایی

شما به فضا و دنیای اسرارآمیز آن علاقه دارید؟ از رویدادهای شگفت‌انگیز فضایی اطلاع دارید؟ با ما همراه باشید تا چند رویداد شگفت انگیز در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را از نشریه بیزینس اینسایدر با شما مطرح کنیم.
در ابتدا لازم است نشریه بیزینس اینسایدر (Business Insider) را معرفی کنیم.

معرفی نشریه بیزینس اینسایدر

این نشریه یکی از نشریه‌های خبری الکترونیکی آمریکاست و در مورد تجارت و فناوری اخبار تهیه می‌کند. این سایت خبری بسیار پر طرفدار است؛ همچنین جالب است بدانید که در ژانویه ۲۰۱۴ نیز نیویورک تایمز گزارش داد که آمار ترافیک این وب‌سایت قابل مقایسه با آمار وال استریت ژورنال است.

فرود فضاپیمای ژاپنی روی جرم فضایی

کاوشگر Hayabusa-2 در سال ۲۰۱۴ توسط آژانس هوافضای ژاپن به فضا پرتاب شد. در ماه جولای سال ۲۰۱۹ میلادی روی سطح یک جرم فضایی موسوم به Ryugu واقع در فاصله ۸.۸۵۱.۳۹۰ کیلومتری زمین فرود آمد تا از آن نمونه‌برداری کنند. محققان امیدوار هستند با بررسی این نمونه‌ها درک بهتری از نحوه شکل‌گیری مواد اولیه حیات در زمین در اثر برخورد این اجرام فضایی به دست آورند.

شناسایی و ثبت اولین مریخ‌لرزه‌ها توسط ناسا

فضاپیمای InSight متعلق به ناسا در سال ۲۰۱۸ میلادی به مریخ اعزام شد. در جدیدترین تحقیقات خود به لرزش‌هایی در مریخ دست یافت که به عنوان مریخ لرزه آن‌ها را ثبت کرده است و جالب‌تر آن که ۲۱ مورد مریخ‌لرزه ثبت شده است. شاید با این مریخ لرزه‌ها بتوانند بهتر ساختار و ماهیت مریخ را دریابند.

آوردن نمونه ماه به زمین توسط چینی‌ها

در سال ۱۹۷۴ اتحاد جماهیر شوروی طی ماموریتی به نام Luna 24 نمونه‌ای از ماه را به زمین آورده بود. اکنون در سال ۲۰۲۰ سازمان فضایی چین برای بدست آوردن اطلاعات بیشتری از کره ماه طی ماموریتی به نام Chang’e 5 یک فضاپیمای رباتیک را به سطح ماه فرستاد و این فضاپیما نمونه‌هایی از سطح ماه را با خود به زمین آورد.

فرود روی یک سیارک (سیارک بنو)

سازمان فضایی ناسا در ماموریت OSIRIS REx روی سیارک بونو فرود آمد و نمونه‌هایی از این سیارک جمع آوری شد. این نمونه ها سال ۲۰۲۳ به زمین می‌رسند. این اولین ماموریت آژانس فضایی ناسا بود که توانست روی یک سیارک فرود آید و از آن نمونه‌هایی را جمع‌آوری کند. دانشمندان به کمک این نمونه‌ها می‌توانند در خصوص نحوه شکل‌گیری منظومه شمسی و نحوه انتقال عناصری چون آب به زمین اطلاعات بیشتری کسب کنند.
مطالعه خاطرات فضانوردان را هم به علاقه‌مندان دنیای فضانوردی توصیه می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =