ادبیات, بهترین کتاب ها, مجله اینترنتی

معرفی کتاب ارتداد

کتاب ارتداد

نام کتاب: ارتداد     نویسنده: وحید یامین پور
برشی از کتاب: از آنچه به تدریج رخ می‌دهد بترس، فاصله‌های تدریجی، لرزش‌های تدریجی، سستی‌های تدریجی، شدن‌های تدریجی، صدای پای ارتداد است و بریدن از حق..!

معرفی کتاب ارتداد

روایت عالی از مهم‌ترین ویژگی‌های داستان خوب است و ارتداد روایت یک داستان عاشقانه در بستر سیاست است. وقتی که چنگال‌های شک بر تن یک لحظه تاریخی سایه می‌افکند و تمام روایت را بر فراز و نشیب زیادی می‌کشاند، ارتداد شما را به اوج می‌رساند و کم‌کم شما را وارد سرزمینی غریبی می‌کند و فرود می آورد. نویسنده در این کتاب ابتدا هیاهوی داستانی را رمز ورود به دنیای جاودانگی قرار می‌دهد و خواندن ارتداد یک تجربه شیرین و با هیجان را در ادبیات فارسی رقم می‌زند.
جسارت دستکاری نویسنده در تاریخ قابل ستایش است. در روز ۲۲ بهمن سال ۵۷ حادثه دیگری را برای ایران رقم می‌زند، حادثه‌ای که شاید پذیرش آن برای گروهی از افراد قابل پذیرش نباشد و ارتداد این بار رنگ سیاهی را بر تن باورها می‌زند و داستان یک حادثه تاریخی را به کلی عوض می‌کند. مهم‌ترین ویژگی این کتاب لغات و ترکیبات تازه و در کنار تمام امتیازهای دیگری که دارد، گفتگوهایی عاشقانه ایدئولوژیک و سخنان پر مغز و بکر یک عاشق رنگ تازه‌ای را بر داستان می زند.

عکسی از وحید یامین پور
وحید یامین پور، نویسنده کتاب ارتداد

ارتداد یک روایت عاشقانه از وحید یامین پور است. نویسنده یک روایت عاشقانه را بهانه‌ای برای خلق یک حادثه تاریخی جدید در سرزمینی غریب می‌کند و چاشنی سیاست در کنار یک روایت عاشقانه، داستان را به مرز جاودانگی کشانده است. ارتداد شاهکار وحید یامین پور است و هنر و مهارت نویسنده را در ایجاد کشش داستانی و ایده شروع و پایان و قالب‌بندی به خوبی نشان می‌دهد. در واقع داستان با ماجراهایی برای یک زوج مبارزه انقلابی یعنی دریا و یونس و دخترشان آرزو پیش می‌آید. در روز ۲۲ بهمن به جای پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی رحمه الله علیه را می‌دزدند و شهید می‌کنند. در واقع شاهکار اصلی و بارز این کتاب در خلق دیالوگ‌های تازه است و زیباترین تعبیر از معنا پذیری عشق در چارچوب دیالوگ و سیاست خلق می‌شود.
ارتداد کتابی با قلمی روان و جذاب که بر روی هر پاراگراف گویی ساعت‌ها فکر شده، شما را دعوت می‌کنیم به خواندن این کتاب پر هیجان، تخیلی، عاشقانه با رنگی از سیاست و مبارزه..!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − پنج =