ادبیات, بهترین کتاب ها, مجله اینترنتی

کتاب سرگذشت مجسمه سازی در ایران

کتاب مجسمه سازی در ایران

نام کتاب: مجسمه سازی در ایران
نام نویسنده: پرویز تناولی

قسمتی از کتاب

مجسمه سازی ایران پس از اسلام سرگذشت شنیدنی دارد و فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته است، طی این دوران طولانی تنها از یک مجسمه ساز به نام فرهاد نام برده شده که او هم در هاله ای از افسانه فرو رفته است…

معرفی کتاب

به مجسمه سازی علاقه دارید؟ دوست دارید تاریخچه مجسمه سازی در ایران را بدانید؟ پس با کتاب تاریخ مجسمه سازی در ایران اثر پرویز تناولی همراه شوید، تا بدانید که اولین مجسمه ساز تاریخ ایران کیست ؟
 از چه زمانی مجسمه ساز مجوز گرفت تا نامش را روی  محصولش درج کند؟ مجسمه سازی یکی از هنرهایی است که از اعصار گذشته تا کنون مورد توجه بوده است. در ایران هم مجسمه سازی بسیار قدمت طولانی دارد، اما تا به حال کتابی وجود نداشته که به صورت جامع و کاربردی  تاریخ مجسمه سازی در ایران  را مطرح کند.
آقای «پرویز تناولی» مجسمه‌ساز و پژوهشگر سعی کرده، تاریخچه مجسمه سازی در ایران از «فرهاد کوهکن» تا «علی اکبر حجار» را گرد هم آورده.
این کتاب به دوره تاریخی پس از اسلام تا به روی کار آمدن پهلوی اول و تلاش مجسمه‌ سازان این دوران می‌پردازد و تلاش کرده گزارش قابل قبولی از مسیر و سیر تحول  مجسمه سازی در ایران به مخاطب ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =