ادبیات, بهترین کتاب ها, کسب و کار, مجله اینترنتی, نکات طلائی و آموزش

پنج کتابی که کسب‌وکار شما را رونق می‌دهند!

کتاب در حوزه کسب و کار

این روزها که با خیلی از صاحبان کسب‌وکار صحبت می‌کنیم، متوجه می‌شویم که از اوضاع فعلی زیاد راضی نیستند یا با رسیدن به آرزوها و اهدافی که در زمان راه‌اندازی کسب‌وکارهای خود داشتند فاصله زیادی دارند و این در حالی است که رقبای آنان در حال تازیدن و پیشرفت‌های بیشتری هستند. در این مقاله قصد داریم به معرفی ۵ کتاب در حوزه کسب و کار که می‌تواند کمک بسیار زیادی به این افراد کند، بپردازیم.

چرا باید کتاب در حوزه کسب و کار مطالعه کنیم؟

بسیاری از کارفرماها، در روند مشکلاتی که باعث عدم موفقیت و پیشرفت کسب‌وکار آن‌ها می‌شود قرار دارند. اما توانایی یافتن دلایلی که منجر به بروز چنین مشکلاتی شده‌اند را ندارند. عکس این جریان نیز وجود دارد. کارفرمایانی هستند که از دلایل بروز مشکلات به‌خوبی آگاهی دارند، اما توانایی ارائه راه‌حل درست برای جلوگیری از پیش آمدن چنین مشکلاتی را ندارند. عده‌ای دیگر از افراد رویای راه‌اندازی کسب‌وکار موردعلاقه خود را دارند، اما به دلیل نداشتن تجربه کاری در این حوزه، شهامت راه‌اندازی آن را ندارند یا مدتی بعد از آغاز به کار با شکست بسیار سختی روبرو می‌شوند؛ بنابراین تنها راه‌حل برای رفع چنین مشکلاتی مطالعه و استفاده از نظرات کارشناسی شده نویسندگان حوزه‌ کسب‌وکار است.

صفر تا صد راه‌اندازی کسب‌وکار در حوزه مد و لباس

نویسنده: تیلور منسفیلد
مترجم: امیررضا نعمتی
انتشارات مدیران اندیشه

معرفی کتاب در حوزه کسب و کار
کتاب صفر تا صد راه‌اندازی کسب‌وکار در حوزه مد و لباس

این کتاب برای افرادی که تمایل به فعالیت در حوزه مد و لباس دارند، می‌تواند بسیار مفید باشد. برای آغاز فعالیت در این حوزه به موضوعاتی همچون پارچه شناسی، طراحی گرافیک، بازاریابی شبکه‌های مجازی و حتی برندینگ در این کتاب اشاره شده است.

چرخ دنده‌های کسب‌وکار

نویسندگان: لنا رمفلت، جوناس کیلبرگ، تام کوزنیک
مترجمان:  فرید خوش الحان، مهشید آذرخش 
انتشارات: آییژ

معرفی کتاب چرخ دنده‌های کسب و کار
کتاب چرخ دنده‌های کسب و کار

افرادی که در پی راه‌اندازی کسب‌وکار جدید یا به دنبال تحول و رونق کسب‌وکار فعلی هستند، می‌توانند از راهبردهای این کتاب بهره‌مند شوند. این کتاب به بررسی توانمندی‌های کسب‌وکار و برنامه‌ریزی برای رسیدن به موفقیت شما را یاری می‌دهد. چرخ دنده‌های کسب‌وکار به ایجاد و تحول بازارها کمک بسیار زیادی می‌کند.

اصول تولید محتوای متنی

نویسنده: نیما شفیع‌زاده
انتشارات: برآیند

آشنایی با کتاب اصول تولید محتوای متنی
کتاب اصول تولید محتوای متنی

امروزه بخشی از بازاریابی کسب‌وکار وابستگی مستقیم به دنیای مجازی دارد. برای پیروز شدن در این رقابت نفس‌گیر باید بتوانید کسب‌وکار خود را به بهترین شکل ممکن معرفی و از این طریق به جذب مشتری برای کسب و کار خود بپردازید. لازمه موفقیت در این بخش از بازاریابی، تولید محتوای متنی اصولی است. نویسنده این کتاب نکات و مسائلی که بر اساس تجربیات شخصی خود در حوزه بلاگ نویسی کسب‌وکار به دست آورده را ارائه کرده است.

تبلیغ محصولات به روش پویا: کتاب دیگری در حوزه کسب و کار

نویسنده: کسپرتوکسویگ
مترجم: مهیار سیاهوشی
انتشارات: دیباگران

آشنایی با کتاب تبلیغ محصولات به روش پویا
کتاب تبلیغ محصولات به روش پویا

تبلیغات بر میزان فروش و رونق کسب‌وکار بسیار مؤثر است. چه‌بسا کسب‌وکارهایی که با هزینه‌های هنگفت در بخش تبلیغات به دلیل عدم داشتن علم و تخصص در زمینه تبلیغات به بازخورد مناسبی دست نیافتند. در این کتاب هر آن چیزی که درباره تبلیغات محصول پویا و نحوه بهینه کردن عملکرد شما لازم است، توسط ۲۰ متخصص تبلیغات آنلاین جمع‌آوری شده است.

هنر فروش آنلاین

نویسنده: ریچارد لازارزا
مترجم: علیرضا مشهدی ایوز
انتشارات: آتی نگر

آشنایی با کتاب هنر فروش آنلاین
کتاب هنر فروش آنلاین

همان طور که در مقاله “یک سایت فروشگاهی چگونه باید باشد” گفته‌ایم، کسب‌و‌کارهای آنلاین امروزه در حال رشد زیادی هستند. اگر شما هم تمایل به راه‌اندازی فروشگاه آنلاین دارید یا قصد دارید بخشی از فروش حضوری خود را به فروشگاه‌های آنلاین منتقل کنید، این کتاب راهنمایی لازم برای یافتن، ارزیابی و تائید ایده‌های محصول را ارائه می‌دهد.
با مطالعه کتاب در حوزه کسب و کار می‌توانید در حوزه‌های کاری خود به جایگاه‌هایی خوبی دست پیدا کنید. اگر کتاب دیگری را می‌شناسید که می‌تواند به کسب وکارها رونق ببخشند حتما به ما معرفی کنید.
برای آشنایی با یک کتاب فوق العاده دیگر در زمینه کسب و کار مطالعه مقاله “کتاب بازاریابی عصبی یا ترفندهای فروش” را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =