روابط و شخصیت, روانشناسی, مجله اینترنتی

یک مدیر خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟!

ویژگی های یک مدیر موفق

از نظر شما ویژگی‌‌های مدیر خوب چیست؟ آیا می‌دانید به چه کسی مدیر موفق می‌گویند؟ آیا دوست دارید یک مدیر موفق باشید؟ با ما همراه باشید تا چند مورد از مهم‌ترین ویژگی های یک مدیر موفق را بررسی کنیم.

مدیر خوب چه کسی است؟

در ابتدا باید گفت: مدیر بودن و مدیریت کردن درست است که بلندپروازانه است اما  فشار و مسئولیتی بالا دارد. خوب است این جا بگوییم: بهترین مدیران کسانی هستند که ریاست نمی‌کنند، بلکه رهبری و مدیریت می‌کنند و مدیران بد فقط دستور می‌دهند و مدیران خوب سعی می کنند به تمام افرادی که با آن‌ها کار می‌کنند انگیزه بدهند. در یک کلام یک مدیر خوب و موفق با رفتار و اصول مدیریتی درست می‌تواند روابط بین کارمندان و خود را طوری برنامه ریزی کند که تمام افراد با انگیزه بالا در راستای اهداف سازمان تلاش کنند. مدیر کاردان باید به کارمندان خود بگوید که شغلشان ارزشمند است، تا بدین وسیله کیفیت روابط کارمند و مدیر بهبود پیدا کند.

ویژگی های یک مدیر موفق

پس از بیان مقدمه فوق در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی مدیران موفق اشاره می‌کنیم. ویژگی‌هایی که شما را به عنوان یک مدیر، در مسیر موفقیت و رضایت شغلی قرار خواهد داد.

۱- انگیزه

انگیزه یکی از ویژگی‌های مهم یه مدیر خوب است. چرا که یک مدیر، باید برای موفقیت شرکت و خود انگیزه داشته باشد تا بتواند به کارمندهایش انگیزه بدهد. این انگیزه است که باعث پیشرفت‌های شغلی و کاری می‌شود و در نهایت باعث تحقق اهداف سازمانی می‌گردد.

۲- صبر و شکیبایی

داشتن صبر و حوصله و حفظ آرامش یکی از بزرگترین ویژگی‌های شخصیتی برای مدیران موفق است. چنین مدیرانی در سختی‌ها صبور بوده و به راحتی نا‌امید نمی‌شوند و راه‌های مقابله با سختی‌ها را پیدا کرده و به کارکنان نیز امید می‌دهند که سختی‌ها می‌گذرند. اگر مدیری توانایی و قدرت صبر و تحمل را نداشته باشد و یا در مقابل مشکلات نتواند آرامشش را حفظ کند، قطعا سازمان به مشکل برمی‌خورد.

۳-مهارت‌های ارتباطی: از اصلی‌ترین ویژگی های یک مدیر موفق

یک مدیر زمانی موفق است که بتواند با کارمندان و زیردستانش ارتباط برقرار کند و راه‌های درست برقراری ارتباط با هریک از کارکنان را بداند. او باید بتواند سخنرانی‌ها و صحبت‌هایش را جوری تنظیم کند که با ویژگی ها، اطلاعات و معلومات کارکنانش در یک راستا و برای همه افراد قابل فهم باشد.

لزوم مهارت های ارتباطی برای مدیران
یک مدیر موفق باید از مهارت‌های ارتباطی برخوردار باشد

۴-راستی و صداقت در رفتار

قابل اطمینان بودن و صداقت داشتن یک ویژگی است که باعث می‌شود کارکنان به راحتی از یک مدیر اطاعت کنند. همه مردم از صادق بودن حمایت می‌کنند. پس وقتی مدیری با کارکنانش صادق باشد و برنامه هایش با راستی و درستی همراه باشد قطعا ‌حمایت کارکنان را با خود دارد و این باعث بالا رفتن راندمان کاری مدیر و در نهایت موفقیت او می‌شود.

۵-انعطاف پذیری

یک مدیر خوب و موثر باید روحیه انعطاف پذیری داشته باشد تا بتواند با تغییرات سازگار شود.

۶-اعتماد به نفس، خصلت مهم یک مدیر موفق

یکی دیگر از ویژگی های یک مدیر موفق، اعتماد به نفس است. مدیری موفق است که دنبال تایید کردن دیگران نباشد و طبق اهداف شرکت، کار را پیش ببرد. در ضمن مدیر موفق به هیچ عنوان تحت تاثیر شکست‌ها و اتفاقاتی که در گذشته افتاده است قرار نمی‌گیرد.

۷-تشویق و پاداش دادن

مدیری موفق است که به صورت درست و در زمان درست پاداش و تشویق برای کارکنانش در نظر بگیرد تا روحیه آن ها را بالا ببرد و به آن‌ها ثابت کند که همیشه مراقب رفتارها و نوع کارکردن آن‌ها هست.

تشویق کارمندان از مشخصات یک مدیر خوب
تشویق کارکنان نشانه نظارت و توجه مدیر است

۸- قدرت پیش بینی

مدیری موفق است که واقع‌بین باشد و بتواند درک درستی از امکانات و احتمالات داشته باشد. البته باید گفت او باید از تمام برنامه ها، امکانات شرکت، نقاط قوت وضعف پرسنل بداند تا بتواند پیش‌بینی درستی از موقعیت و احتمالات انجام دهد .
لازم است بگوییم که قدرت پیش بینی ارزش زیادی برای یک مدیر دارد .

نکات مهم در رابطه با ویژگی‌ های یک مدیر موفق

  • برای اینکه مدیر موفقی باشید حتما زمینه کاری خود را با علاقه و آگاهی انتخاب کنید.
  • یک مدیر موفق با کارمندان خود دوست و رفیق است.
  • مدیر خوب، سوگلی و عزیز کرده ندارد و براساس کارکرد کارکنان به آن‌ها پاداش می‌دهد.
  • یک مدیر موفق، همیشه سعی می‌کند در زمینه کاری خود مطالعه داشته باشد و به روز باشد.
  • مدیران موفق، سعی می‌کنند توانایی‌های کارمندان را افزایش دهند و موارد جدیدی را به آن‌ها اضافه کنند.
  • یک مدیر واقعی، دیگران را سپر بلای خود نمی‌کند و مسئولیت کارها را می‌پذیرد.
  • مدیر موثر حامی کارکنان خود است و خواسته‌هایش را با رعایت احترام اعلام می کند.
  • مدیر موفق با دقت استخدام می‌کند.

به نظر شما سایر ویژگی‌‌های یک مدیر خوب چیست؟ نظرات خود را برای ما ارسال کنید.
همچنین در پایان پیشنهاد می‌کنیم مقاله نحوه برقراری ارتباط صحیح در محیط کار را نیز مطالعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =