خانه داری, دکوراسیون اتاق کودک, مجله اینترنتی

اکسسوری اتاق خواب کودکان

اتاق خواب کودک

از روزی که شروع به خرید سیسمونی برای فرزند توی راهم کردم به دنبال اکسسوری های اتاق خواب کودک بودم تا در عین زیبایی، کاربردی هم باشد .
خیلی از سایت های طراحی دکوراسیون اتاق کودک را بررسی کردم  به خیلی از فروشگاه های خرید سیسمونی کودک سر زدم. و متوجه شدم یکی از مواردی که عمدتا در خرید وسایل تزیینی اتاق کودک توجهی به آن نمی شود کارایی است.
وسیله ای مفید و  مناسب است که  هم برای کودکان  و هم برای والدین خواستنی باشد و  این شرایط تنها زمانی پیش می آید که شکل و زیبایی با کارایی و عملکرد  در یک وسیله ترکیب شود. دریافتم خلاقیت و نوآوری در کنار کیفیت و کارایی، حرف اول را در انتخاب وسایل تزیینی اتاق کودک می زند. باید تلاش کنم  همیشه این عوامل را در الویت های اول خرید خودم قرار بدهم. در مقاله ای دیگر نیز نکات کوتاه و کاربردی دکوراسیون اتاق کودک را بیان کرده ام که خواندن آن هم خالی از لطف نیست.
برای همین سعی کردم اکسسوری های مفید برای اتاق خواب کودک را  پیدا کنم و در این مقاله بنویسم تا شاید برای شما هم مفید باشد:

ساعت فانتزی دیواری:

ساعت فانتزی دیواری یکی از اکسسوری های تزیینی و کاربردی ست که می تواند زیبایی را عین کاربردی بودنش برای اتاق خواب کودک به ارمغان بیاورد .هماهنگی ساعت فانتزی با تم اتاق می تواند زیبایی را دو چندان کند . این ساعت ها بعدها هم می توانند انگیزه خوبی برای یادگیری ساعت باشد. ساعت فانتزی کودک باید اعدادش کاملا قابل تشخیص باشد که فرزندم حتما بتواند ساعت را بخواند؛  پس باید ساعتی انتخاب کنم که هم کیفیت ، هم طرحی مناسب با تم اتاق داشته باشد که نیاز به تعویض سریع آن نباشد.

چراغ خواب:

نبود نور مناسب یکی از دلایلی است  که باعث می شود فرزندم خواب خوبی نداشته باشد، انتخاب چراغ خواب مناسب برای اتاق خواب کودک می تواند به روند داشتن خواب خوب او کمک کند.
از کودکان خردسال گرفته تا کودکان ۲ تا ۵ سال، باید نور اتاق را متناسب با سن و رنگ‌بندی مناسب وی انتخاب کنید.البته باید در نظر بگیریم که:
در بین چراغ خواب های فراوان موجود در بازار، آنهایی که نور آبی ملایم دارند، از بقیه بهترند. هر چند که استفاده از نور آبی باعث می‌شود تا خواب آرام‌تری داشته باشید، اما به عقیده بسیاری از پزشکان، بهتر است این نور صرفا تا حداکثر ۹۰ دقیقه روشن باشد که در این زمان کودک  به خواب رفته باشد.
بنابراین مهم‌ترین نکته در خرید اینترنتی چراغ خواب کودک داشتن تایمر است.
چراغ خواب های تایمر دار با طرح های متنوع می تواند علاوه بر اضافه کردن زیبایی اتاق به خواب کودکم کمک کند.

اتاق خواب کودک
چراغ خواب مناسب برای اتاق خواب کودک می تواند به روند داشتن خواب خوب او کمک کند.

چادر خیمه ای:

یکی از لوازم سرگرم کننده ای که می توانیم به اتاق خواب کودک خود اضافه کنیم خیمه های سرخپوستی هستند. چرا که همیشه بچه ها به دنبال ساخت خانه ای کوچک برای خود هستند.این خیمه ها می تواند خلاقیت فرزندمان را پرورش دهد و بتواند به تخیلاتش پرو بال دهد.
درست کردن این ها واقعا ساده است و تنها به ۴ تیرک و یک پارچه نیاز دارند. به علاوه مدل های آماده آن نیز در بازار موجود است.

اتاق خواب کودک
خیمه ها می تواند خلاقیت فرزندمان را پرورش دهد .

شلف های دیواری:

برای زیباتر شدن و نظم دادن به وسایل فرزندم در اتاق خواب نیاز به شلف های دیواری داشتم تا بتوانم وسایل را در آن قرار دهم و علاوه بر استحکام و داشتن جنسی خوب،  دارای شکل ها و تم های زیبایی باشد که علاوه بر ایجاد زیبایی در اتاق فرزندم را به نظم دادن به وسایلش با چیدمان بر روی شلف ها ترغیب کند.

اتاق خواب کودک
برای زیباتر شدن و نظم دادن به وسایل می توان ازشلف های دیواری استفاده کرد.

سطل و جای دستمال کاغذی فانتزی:

از وسایل و اکسسوری هایی که خیلی هم مورد استفاده قرار می گیرد سطل و جای دستمال کاغذی فانتزی است که در عین اینکه وسیله ای کاربردی و لازم است با شکلی زیبا می تواند در تزیین اتاق کودک نقش مهمی داشته باشد و در آینده می تواند یکی از وسایل  ایجاد انگیزه برای  آموزش نظافت به کودکم باشد.
سطل و جای دستمال کاغذی در جنس ها و طرح های مختلف در بازار موجود است .پس باید جنسی را انتخاب کنیم که باعث بروز حساسیت و یا آسیب به فزرندمان نشود.

تابلو اتاق کودک:

برای انتخاب تابلو اتاق کودک باید به این نکته توجه کنیم که تابلویی را انتخاب کنیم تا بتوان مدت طولانی از آن استفاده کرد و مجبور نباشیم بعد از رد شدن دوران نوزادی کود کمان مجبور به خرید تابلوهای جدید شویم .
پس بهترین انتخاب استفاده از عکس های خانوادگی ، تابلوهایی با رنگ خنثی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − دوازده =