بهترین سایت و اپ ها, مجله اینترنتی, معرفی ها

گوشی خود را تبدیل به اسکنر کنید!

تبدیل گوشی به اسکنر

حتما برای شما هم پیش‌آمده است که در هنگام انجام فعالیت‌های اداری و دانشگاهی به‌صورت مجازی به‌یک‌باره در میانه راه متوجه شوید که باید از یکسری مدارک فایل اسکن تهیه می‌کردید. زمانی که با چنین مواردی برخورد می‌کنید، ناچار هستید تمام مراحلی را که تا این لحظه پیش رفته‌اید دوباره در روز دیگر بعد از اسکن مدارک تکرار کنید؛ اما امروزه با این گوشی‌های هوشمند چه‌کارهایی که نمی‌توان انجام داد! در چشم برهم زدنی با این عصای جادویی خود می‌توانید از تمام مدارک خود فایل اسکن تهیه کنید. در این مقاله ما ۵ اپلیکیشن کاربردی را برای تبدیل گوشی به اسکنر حرفه‌ای معرفی می‌کنیم.

تبدیل گوشی به اسکنر با Document Scanner

این اپلیکیشن، یکی از برنامه‌های قدرتمند در زمینه اسکن کردن اسناد توسط گوشی شناخته می‌شود. تبدیل فایل اسکن شده به PDF، پشتیبانی از OCR، اسکنر کد QR و اسکن تصاویر از جمله قابلیت‌های این اپلیکیشن است. روشن بودن محیط در زمان اسکن توسط گوشی بسیار مهم است. این برنامه قابلیت روشن کردن چراغ‌قوه در محیط‌های کم‌نور برای شفافیت بهتر مدارک اسکن شده را دارد. این برنامه مناسب سیستم‌عامل‌های اندروید و ios است.

اپلیکیشن Smart Doc

Smart Doc یکی دیگر از برنامه‌های محبوب برای اسکن اسناد توسط گوشی است. این برنامه قابلیت تبدیل عکس به متن را دارد و به دلیل پشتیبانی از ۴۰ زبان دنیا امکان کنترل اشتباهات املایی را فراهم کرده است. از قابلیت‌های دیگر این نرم‌افزار می‌توان به امکان اسکن دسته‌ای اسناد، تنظیم اندازه صفحات، برش و بزرگنمایی صفحه‌ها اشاره کرد. خروجی فایل‌ها نیز می‌تواند به صورت JPEG ،PNG ،BMP و Webp ذخیره شود. همچنین از فضاهای ابری دراپ باکس (Dropbox) و گوگل درایو (Google Drive) نیز می‌توان برای ذخیره‌سازی فایل‌ها استفاده کرد. این اپلیکیشن امکان نصب روی سیستم‌عامل‌های اندروید و ios را دارد.

اپلیکیشن Smart Doc
اپلیکیشن Smart Doc برای اسکن مدارک با گوشی

Tiny Scanner

این اپلیکیشن نیز قابلیت اسکن اسناد و همچنین عکس ۴*۳ را دارد. خروجی فایل‌های اسکن شده می‌تواند به‌صورت فایل پی‌دی‌اف در فضاهای ذخیره‌سازی ابری، ذخیره شود. از ویژگی‌های دیگر این برنامه واضح کردن متن‌های اسکن شده است. سیستم‌عامل‌های اندروید و ios می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

Adobe Scan اپلیکیشنی قدرتمند برای تبدیل گوشی به اسکنر

Adobe Scan امکان تشخیص خودکار اسناد و متون را دارد. خروجی اسناد را می‌توان به‌صورت فایل پی‌دی‌اف و عکس ذخیره کرد که قبل از ذخیره، امکان مشاهده پیش‌نمایش وجود دارد و می‌توان تغییرات لازم را از جمله چرخش و تغییر رنگ روی اسناد اعمال کرد. این برنامه برای سیستم‌عامل‌های اندروید و ios طراحی شده است.

اپلیکیشن SwiftScan

این برنامه نیز سرعت و کیفیت بالا در اسکن اسناد توسط گوشی را ممکن می‌کند. از قابلیت‌های آن می‌توان به تنظیم صفحه به اندازه دلخواه و امکان ذخیره‌سازی اسناد در گوگل درایو و دراپ باکس اشاره کرد. این برنامه از ابزار اسکن QR نیز پشتیبانی می‌کند. SwiftScan قابلیت نصب روی سیستم‌عامل‌های اندروید و ios را دارد.
یکی دیگر از قابلیت‌های مفید تلفن همراه امکان فرستادن خودکار پیام برای مخاطبان در whats app است که می توانید با مطالعه مقاله ارسال خودکار پاسخ در واتساپ از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =