لباس و پوشاک, مجله اینترنتی, مد و زیبایی

هودی‌های شیک و دخترانه

انواع مدل های هودی دخترانه

داشتن لباس گرم و گشاد در فصل‌های سرد جزء واجبات است. هودی (Hoodie) یکی از لباس‌های گرمی است که در فصل‌های سرد سال و حتی اوایل فصل بهار نیز از آن می‌توان استفاده کرد. هودی با طرح‌های متفاوت برای استایل‌های اسپرت بسیار جذاب است. هودی بیشتر مورد علاقه نوجوانان و جوانان است. برای این که بیشتر با انواع مدل های هودی دخترانه آشنا شوید تا آخر مطلب همراه ما باشید.

تاریخچه هودی

واژه هودی از کلمه آلمانی Hod گرفته‌شده که به معنای کلاه قرمز است، اگر واژه Hood را در زبان انگلیسی نیز جست‌وجو کنید متوجه خواهید شد که این واژه روپوش ترجمه‌شده است؛ یعنی لباسی که روی لباس‌های دیگر پوشیده می‌شود. گفته می‌شود که طراحی این مدل لباس الهام گرفته‌شده از ردای کشیش‌ها و لباس فرم کارگران کارخانه‌های آمریکایی است. محبوبیت این مدل لباس بیشتر از سال ۱۹۷۰ آغاز شد که بیشتر رپرهای آمریکایی آن را در استایل‌های خود به کار می‌بردند. کم کم هودی با ورود به دنیای سینما و پوشیدن آن توسط بازیگرهای محبوب همچون راکی و تبدیل آن به جزئی از لباس‌های ورزشکاران حرفه‌ای، توجه و علاقه جوانان به خود جلب کرد.

ویژگی‌های هودی چیست؟

هودی شباهت زیادی به سوئیشرت دارد. از تفاوت‌های بارز بین این دو نوع لباس گرم می‌توان به داشتن کلاه هودی اشاره کرد. در رابطه با سوئیشرت در مقاله استایل مردانه در فصل پاییز توضیحاتی ارائه کرده‌ایم. اما از دیگر ویژگی‌های هودی می‌توان جلو بسته بودن و داشتن دو جیب در جلو آن را نام برد. هودی‌ها اغلب گشاد، راحت و برای استایل‌های اسپرت مناسب هستند.

هودی دخترانه مناسب فصل های سرد
هودی معمولا گشاد و راحت و مناسب تیپ اسپرت است

جنس انواع هودی دخترانه

هودی‌ها ازنظر جنس پارچه و نوع مدل و طراحی متنوع هستند. هودی‌های دخترانه از جنس پارچه‌های ویسکوز، لاکرا، پشم و دورس طراحی و تولید می‌شوند.
از این بین هودی‌های دخترانه‌ای که از جنس ویسکوز تهیه شده‌اند نازک‌تر بوده و قیمت پایین‌تری دارند.
هودی‌های پشمی گرمای خوب و طول عمر زیادی دارند.
هودی‌های لاکرا سبک‌تر هستند و معمولاً هم هودی‌های ورزشی از این جنس تهیه می‌شوند. مشکل عمده در زمان استفاده از هودی‌های دخترانه لاکرا در ایجاد بوی بد ناشی از تعریق است. چون هوا به این جنس از هودی نفوذ نمی‌کند.
هودی‌های جنس دورس یکی از باکیفیت‌ترین هودی‌ها هستند و نوع نخ به‌کاررفته در پارچه این هودی باعث حفظ گرما و حالت کشسانی آن می‌شود.

انواع مدل های هودی دخترانه از نظر مدل و طراحی

هودی‌ها می‌توانند ازنظر نوع مدل و اندازه نیز متفاوت باشند. بلند، کوتاه و بسیار کوتاه از مدل هودی‌های دخترانه هستند. هودی بلند از قسمت جلو و عقب نزدیک به زانو یا تنها از قسمت پشت نزدیک به زانو و از قسمت جلو روی کمر قرار می‌گیرد. مدل کوتاه هودی تا روی کمر و هودی‌های مدل بسیار کوتاه نیز تا زیر قفسه سینه را می‌پوشانند.

هودی دخترانه می تواند بلند یا کوتاه باشد
هودی کوتاه و خیلی کوتاه

هودی‌ها اغلب جلو بسته هستند، اما ممکن است در برخی از مدل‌ها نزدیک گردن دارای زیپ کوتاه یا دکمه نیز باشند. همچنین اغلب هودی‌ها دارای دو جیب در قسمت جلو هستند. اما مدل‌های بدون جیب یا تک جیب نیز موجود است.

خلاصه و جمع‌بندی

هودی‌ به لباس گرمی که دارای کلاه و جلو بسته باشد گفته می‌شود. این لباس مناسب استایل‌های اسپرت است. مدل های هودی دخترانه در انواع مختلف ازنظر جنس پارچه، اندازه و نوع طراحی موجود هستند که مطابق باسلیقه خود می‌توانید هودی مناسب را انتخاب کنید. آیا شما هم جز هودی پوش‌ها هستید؟ ترجیح می‌دهید کدام مدل و جنس از هودی‌ دخترانه را بپوشید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 1 =