عبور و مرور (فرهنگ), مجله اینترنتی, نکات طلائی و آموزش

شام شب یلداتون چیه؟!

شام شب یلدا

یلدا یکی از جشن‌های کهن ایرانی است، ایرانیان بر این باور بودند که تاریکی، نماد اهریمن و روشنایی نمادی از خیر و نیکی است؛ به همین دلیل در آخرین شب پاییز که تاریکی طولانی‌تر است برای از بین رفتن اهریمن جشن می‌گرفتند. روزهای بعد از سی‌ام آذر طولانی‌تر می‌شوند که به معنای پیروزی خورشید و نور بر تاریکی است. از رسوم زیبای شهرهای مختلف ایران در مقاله آداب مخصوص شب چله گفته‌ایم.
در این شب معمولا همه افراد خانواده با بزرگترهای فامیل دور هم جمع می‌شوند و فال حافظ می‌گیرند،  شاهنامه می‌خوانند و بزرگترها قصه‌هایی زیبا بیان می‌کنند، به رسم کهن سفره‌ای پهن می‌شود و در آن آجیل و تنقلات قرار می گیرد . اما شام شب یلدا چیست؟

غذاهای شب یلدا

در هر استان و شهری غذایی متفاوت طبق سنت‌های کهن، پخته و سرو می‌شود. با ما همراه باشید تا چند غذای مخصوص شب یلدا را برای شما معرفی کنیم.

آش کدو و انواع خورشت کدو

این غذا یکی از خوراکی‌های شب یلداست که در نقاط مختلف ایران با دستورهای متفاوتی پخته می‌شود. در جنوب کدو را به همراه پیاز داغ سرخ می‌کنند و مقداری دانه انار آب گرفته روی آن می‌ریزند و این خوراکی ترش و شیرین را به عنوان یک وعده غذایی صرف می‌کنند.

کلم پلو شیرازی به عنوان شام شب یلدا

این یکی از غذاهای باستانی و سنتی شهر شیراز است و به عنوان غذای اصلی شب یلدا سرو می‌شود. در این غذا برنج، کلم قمری، کوفته، رب انار و سبزیجات معطر وجود دارد.

غذای مخصوص شب یلدا در شیراز
کلم پلو، شام مخصوص یلدا در شیراز

انار پلو: شام شب یلدا با طعم ترش و شیرین

یکی دیگر از غذاهای سنتی که در شب یلدا سرو می‌شود انار پلو است‌. این غذا از برنج، انار، مرغ، گشنیز، دارچین، زعفران و مغز پسته و بادام خرد شده تهیه می شود.

گندم شیره لرستان

اهالی لرستان یک نوع خوراکی ویژه به نام گندم شیره دارند که مخصوص شب یلدا است. برای تهیه این خوراکی محلی، ابتدا گندم را در شیره خیس کرده و زردچوبه و نمک را به آن اضافه می‌کنند. در مرحله بعد، گندم‌ها را روی ساروج ریخته و برشته می‌کنند و در نهایت، همراه با گردو، خلال بادام، سیاه دانه، کشمش و کنجد ترکیب کرده و میل می‌کنند.

خشیل خوشمزه در آذربایجان

خشیل در تمام شهرهای آذربایجان برای شب یلدا سرو می‌شود. معتقدند این شام باعث می‌شود بدن در برابر سرما مقاوم شود. برای درست کردن خشیل ابتدا بلغور را خیس می‌کنند و با آب می‌پزند تا نرم شود، چهار قاشق آرد را در چهار پیمانه آب سرد حل می‌کنند و بلغور پخته شده را به آن اضافه کرده و می‌گذارند بپزد و غلیظ‌تر از حلیم شود. بعد آن را در کاسه‌ی بزرگی می‌ریزند، وسط کاسه را گود می‌کنند که این گودی جای ریختن شیر و عسل است. خشیل را حتما باید با شیره مصرف کرد چون بدون شیره فاقد مزه خواهد بود.

کالک ترش سنندجی

مردم خطه کردستان برای شب یلدا از چندماه قبل تدارکات آن را شروع می‌کنند. خربزه‌های کوچک را در تفاله‌ی سرکه می‌اندازند تا برای این شب کالَک تورش (خربزه ترش) درست کنند. چند ماه قبل از زمستان، خوشه‌های انگور را در زیرزمین یا در سایه، نخ کرده و از سقف آویزان می‌کنند که به آن «آنو» می‌گویند. غذای سنندجی‌ها در این شب عموماً دلمه برگ مو و کلم است که گوشت را لابه لای آن می‌گذارند. سفره‌ شب چله علاوه بر دلمه، شامل رب انار و شیره‌ انگور، دوغ، ماست، روغن و کره محلی، پیاز و خربزه ترش است. بعد از شام، نوبت به خوردن کالَک ترش می‌رسد. بعد از خوردن غذای چرب و سنگین شب چله، خوردن این خربزه‌ی ترش، هضم غذا را آسان و جای را برای خوردن خوراکی‌های بیشتر باز می‌کند.

شام شب یلدا : ماهی پلو رودباری

پلو ماهی غذای مردم رودبار در شب یلداست. آن‌ها برای تهیه ماهی پلو، سبزی، برنج و روغن را پخته و ماهی سرخ شده را به صورت تکه‌ای لای سبزی پلو می‌گذارند. جالب است بدانید رودباری‌ها در این شب رسمی دارند که به شرح زیر است:
پیش از سرخ کردن ماهی، پولک‌های آن را تراشیده و خوب ماهی را شستشو می‌دهند. بعد از صرف غذا، سینی حاوی پولک‌های ماهی را سر سفره آورده و از کوچک‌ترین فرد خانواده خواسته می‌شود که یک مشت از پولک‌های داخل سینی را بردارد. سپس پولک‌های داخل مشت کودک شمرده می‌شود. اعتقاد بر این است که اگر عدد نهایی زوج باشد، زمستان پیش‌رو پرباران خواهد بود.
شما متعلق به کدام شهر هستید؟ شام مخصوص شب یلدا در شهر شما چیست؟ دستور تهیه آن را می دانید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 17 =