پرفروش ترین فیلم ها, سینما و تلویزیون, مجله اینترنتی

معرفی فیلم دینامیت

مجله اینترنتی آکوکالا - معرفی فیلم دینامیت

نام فیلم: دینامیت     ژانر: کمدی و طنز
کارگردان: مسعود اطیابی      کشور تولید کننده: ایران
گلوله ی اول پر فروش ترین فیلم ایرانی در سال ۱۴۰۰ را دینامیت با خنده‌ها و قهقه‌های کمدی وار پر می کند، حضور پژمان جمشیدی در این فیلم خود به تنهایی بازنمایی شادی و سرور و عمیق‌ترین سطح کمدی ماجراست.
ترکیب طیف وسیعی از شخصیت‌ها در این فیلم به جذابیت صحنه‌ها افزوده است و این فیلم را در فرم کمدی وار در دو سوی نامتناهی قرار داده است.
دینامیت از جمله فیلم‌های پرفروش ۱۴۰۰ است که با چاشنی طنز و کمدی سعی در به چالش کشیدن انزوایی پس از هجوم کرونا دارد.
فروش چهارده میلیارد و پانصد و بیست و سه میلیون تومانی این فیلم، ثمره‌ی اقدامات پرریسک تیم سازنده در زمان اکران است که در حرکتی هیجان انگیز زیباترین و مفیدترین خروجی را گرفت.
یکی از دلایل پرفروش بودن این فیلم انعکاس صحنه‌هایی از تضادهای ملموس جامعه است، صحنه‌هایی در چهارچوب یک ساختمان، که با وجود تضادها و تناقض‌ها زیباترین تعبیر را از زیستنی رویا گونه و استانداردهای زندگی اجتماعی ارائه می دهد.
تیزرهای هوشمندانه این فیلم برگرفته از تضادهای عینی زندگی روزمره ما است و بیانگر این که تضادها چاشنی زیستن طلایی ما هستند، تضادهایی که انعکاس آن بر پرده‌های سینما؛ پرنده جاودانگی زیستن را بر آسمان دنیا و آزادی پرواز می دهد.
گویی اعضای ساخت این فیلم از دنیای قضاوت در رابطه با تضادهای تلخ فاصله گرفته‌اند و ترکیب دلنشین برادران بسیجی در کنار دو دختر و یک ساقی، زیباترین بازنمایی از احترام به آرمان‌ها و ارزش هاست.
یکی دیگر از دلایل پرفروش بودن این فیلم در نقش تاریخی، ایجاد موقعیت‎‌های خاص اجتماعی و درگیر بودن با تضادها و ناهنجاری هاست، که در برهه‌ای از زمان اتفاق افتاده است.
به نظر شما نقش تاریخی چقدر می‌تواند در فروش یک فیلم تاثیرگذار باشد؟!
دینامیت رابط  فاصله‌هاست و آیا لازمه موضوعات تازه در عرصه سینما و تلویزیون با چاشنی خلاقیت نیازمند یک سری محدودیت‌های سالم است؟!
آیا رشته خلاقیت‌ها و اکران‌های موفق در گروی ناهنجاری‌هایی خلاف روال و قوانین زندگی است؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =