روابط و شخصیت, روانشناسی, مجله اینترنتی

رابط صلح معلم و کودک، خانواده..!!

رابط صلح- معلم- کودک-خانواده

امروزه با وجود شرایط فعلی کرونا،در روشن ترین پژوهش ها می توان به خوبی مشاهده کرد که سبک رفتاری خانواده در وضعیت روانی دانش آموزان و نوع ارتباط آنها با مدرسین و فضای آموزش بسیار تاثیر دارد.

هر چند که امروز با وجود محدودیت امکانات در بستر مجازی از میزان خلاقیت مدرسین و از طرف دیگر به همان اندازه میزان یادگیری کودکان به حدی پایین است، که گاه عدم درک یک موضوع درسی توسط کودک منجر به واکنش های مخرب از طرف خانواده  می شود. چرا که خانواده های ایرانی آشنایی زیادی با فضای آموزشی داخل مدارس ندارد و اینکه به عنوان مدیر گردش این آموزش ها در کنار فرزندان نقش فعالی دارند.

خلاقیت، مسیر درست آموزش مجازی..!

خانواده،به عنوان مدیر گردش آموزش مجازی در کنار کودکان و دانش آموزان مشغول به فعالیت هست.

گاهی این مدیران نامبرده با رفتارهای هیجانی، مخرب و اختلال های عصبی،کودکان را وادار به اعمال اجباری در یادگیری دروس، شکنجه و ضرب و شتم و.. می کنند.

این مدیران بی عصاب در انتها مدیریت درست و سالمی را ندارند، تنها راه جلوگیری از مشکلات گفته شده ایجاد بستر خلاقیت توسط خانواده ها و مدرسین جهت انتقال مفاهیم به ذهن کودکان و دانش آموزان هست. هر چند که ممکن است با وجود حجم زیاد کتاب های درسی و ضوابط و قوانین انعطاف ناپذیر موانع زیادی بر سر راه دبیران خلاق و دانش آموزان باشد،اما در هر صورت امکان افزایش خلاقیت را به شکل مجازی باید مهیا کرد.

مشکلات عدم خلاقیت در فضای آموزش مجازی

ناسازگاری در ارتباط موثر بین کودک و خانواده و معلم منجر به بی علاقگی،تنفر و انزجار،و باقی ماندن صدمات ضرب و شتم ها بر روح و روان کودک و دانش آموزان هست.

ارتباط معلم-کودک و خانواده
رابطه صلح بین معلم، کودک و خانواده

با توجه به فشارهای روانی و عصبی که کودکان اینک از سمت بعضی خانواده ها دریافت می کنند،معلمان باید شیوه آموزش قدیمی و ایجاد بستر ترس را جهت گرفتن احترام از سمت کودک کنار گذاشته و با ایجاد انگیزه یادگیری، عزت نفس، کم کردن ترس و یاس و ناامیدی، باعث کاهش تعارض، خشم و افزایش یادگیری شوند، چرا که بعضی کودکان به قدر کافی فشارهای روانی زیادی را از سمت خانواده دریافت می کنند.

این در حالی است که یکی از بهترین مدرسان اظهار کرده است: نیاز اساسی دانش‌آموزان این است که دوستشان داشته باشیم،آنها را قبول داشته باشیم چرا که کودکان و دانش آموزان نیازهای زیادی دارند، عجب حکایتی است تنها چیزی که کم داریم عقل و دانایی سلیمان و فراست ابن سینا و دانش خیام و ازخودگذشتگی فلورانس است .!      

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − هشت =