کسب و کار, مجله اینترنتی, نکات طلائی و آموزش

کمپین «زندگی دوباره» با برند کوکاکولا

حفاظت از محیط زیست

یکی از اصول اساسی در حوزه کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ نوع بسته‌بندی خوب، حفاظت از محیط زیست و درونی کردن فرهنگ‌هایی مشابه است. صداقت، سادگی، تاثیرگذاری و.. از اصول مهمی هستند که صاحبان کسب و کار و برند‌های معروف باید به آنها توجه کنند. ترکیب اصولی ساده و شیک در بسته‌بندی محصولات همراه با رعایت اصالت و تاثیرگذاری بر فرهنگ عمومی استراتژی‌های جدیدی در حوزه کسب و کارهاست.

اهداف کلیدی کسب و کارهای بزرگ

ایجاد شغل‌های متفاوت در جهان، ماشینی شدن کارها و دنیای صنعتی جدید باید به گونه‌ای مدیریت و کنترل شود که هیولایی برای جان محیط زیست نباشد. چرا که تلاش برای حفظ محیط زیست میراث مشترک تمام نسل‌هاست. متاسفانه در بسیاری از کشورها الزامات حقوقی محیط زیست را مانعی بر سر راه کسب و کارها و سایر فعالیت‌های اقتصادی می‌دانند، این در حالی است که برندهای برتر در جهان جهت حفظ مشتری مداری و حمایت از میراث محیط عمومی به الزامات و نگهداری از محیط زیست، نه تنها به عنوانی مانعی بر سر راه نگاه نمی‌کنند، بلکه با این اصول سعی در برندسازی و محبوبیت بیش‌تری دارند.
چندی پیش وزارت صنعت و معدن و تجارت مقررات زیست محیطی را به عنوان موانع حوزه کسب و کار معرفی کرد. فراتر از این موضوع وزارت صمت خواستار رفع قوانین مزاحم محیط زیستی در هیئت مقررات زدایی شد و این نکته تعجب برانگیز است…!!

تحول بزرگ شرکت کوکاکولا در جهت حفاظت از محیط زیست

با توجه به ضرورت و الزامات محیط زیست در شرایط فعلی کرونا توجه به محیط زیست و سلامتی در دسته اولویت‌های مهم هدف‌گذاری برندهای مشهور قرار گرفته است.
کوکاکولا در پژوهش‌های جدید خودش تلاش کرد با استراتژی کسب و کار جهانی سازگار شود و تصمیمات نهایی و جدید خود را در این باره اعلام کند. چرا که توجه به المان‌های محیط زیستی ریشه در ذات و فرهنگ درونی شده‌ی مردم در سراسر جهان دارد، با توجه به نوسانات و تغییرات فراوانی که شرکت کوکاکولا در طول سال‌های کسب و کار خودش داشت و هر بار بطری‌های جدیدی را در طرح و سبک‌های خاصی ارائه داد.
این بار برند کوکاکولا تصمیم گرفت اقدام به تولید بطری‌های کاغذی به جای بطری‌های پلاستیکی کند. پیش‌بینی شد تبدیل بطری‌هایی که دارای ظاهری مناسب و شیک و جذاب بودند به بطری‌های کاغذی، این شرکت را شاید به چالش‌ها و موانع اقتصادی زیادی بکشاند، اما برند کوکاکولا به حدی در ارائه کیفیت قدرتمند است که مشتریان تا ابد به این برند وفادار می‌مانند.

بطری های کاغذی شرکت کوکاکولا
بطری های کاغذی کوکاکولا، جایگزین بطری های پلاستیکی

تعدادی از افراد این اقدام کوکاکولا را اقدامی مفید جهت درونی کردن فرهنگ و آرمان‌های محیط زیستی خواندند، و اما جالب است بدانید با توجه به شرایط فعلی کرونا و ترویج بیماری‌های غیر واگیر همچون دیابت و پوکی استخوان و.. استراتژی جدید کسب و کارها و برنامه ریزی‌های اقتصادی آنها برای آینده، در جهت کم کردن مواد قندی در محصولات و کاهش تولیداتی مخرب برای محیط زیست است. با این تفاسیر به نظر می‌رسد کوکاکولا در راه درست‌‌تری قدم گذاشته است.

بطری‌های کاغذی شرکت کوکاکولا

کوکاکولا از تابستان ۲۰۲۱ فروش نوشیدنی در بطری‌های کاغذی را آغاز کرد. چرا که این برند توسط گروه خیریه‌ی Break free from Plastic به عنوان بزرگترین تولیدکننده ضایعات پلاستیکی در جهان معرفی شد و از این جهت کوکاکولا استراتژی جدیدی را جهت عدم کاهش طرفداران اعمال کرد. این شرکت طراحی بطری‌های جدید کاغذی را توسط یک شرکت دانمارکی شروع کرد. این شرکت (Paper Bottle company) که از طراحان بسیار مشهور بطری‌های کاغذی است، این بطری را به گونه‌ای طراحی کرده است که فشار ناشی از نوشیدنی‌های گازدار را به خوبی بتواند تحمل کند.
کوکاکولا با توجه به تحولی که در برند و کسب و کار خودش ایجاد کرد، چند نکته در حوزه یک کسب و کار خوب را به دیگران آموزش داد. نکته اول توجه به اصول و قوانین و الزامات محیط زیست با حفظ برند و مشتری مداری، نکته دوم نقش بسته بندی در ارائه و عرضه محصولات و خرید بیشتر از سمت طرفداران. در مباحث بعدی به نقش بسته‌ بندی خوب در حوزه کسب و کارها و اصول اساسی حفظ محیط زیست در پیشبرد و پیشرفت مشاغل خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 16 =