خانه داری, مجله اینترنتی, نظافت

معرفی چند پاک‌کننده ضروری برای نظافت

پاک کننده مناسب تمیز کردن آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان قلب خانه مورد توجه است و نظافت آن به قدری اهمیت دارد که در صورت عدم نظافت می‌تواند باعث آشفتگی روحیه اعضا، اختلال در نظم و سایر امور شود. افراد غالباً در طول روز با آشپزخانه سروکار دارند، پس نظافت آن می‌تواند تاثیر خوبی در روحیه سایر افراد داشته‌ باشد. البته جهت نظافت باید اطلاعات کافی در زمینه انواع پاک کننده و شوینده‌ها داشته باشید. همچنین پاک کننده مناسب تمیز کردن آشپزخانه را بشناسید. در موارد بسیار زیادی استفاده نادرست از برخی شوینده‌ها باعث بیماری‌های جسمی و حساسیت‌های زیادی می‌شود که در ادامه به این مسئله نیز خواهیم پرداخت.

اهمیت استفاده از پاک کننده مناسب تمیز کردن آشپزخانه

پاک کننده‌ها توسط شرکت‌های معتبر تولید می‌شوند که هر کدام قابلیت خاص خودشان را دارند. اما در اکثر خانه‌های ایرانی جهت گرفتن نتیجه بهتر با یکدیگر ترکیب می‌شوند و هر سال به خصوص نزدیک عید تعداد مسمومیت‌های ناشی از پاک کننده‌های شیمیایی افزایش می‌یابد. این نکته را در نظر بگیرید که ترکیب آنها توسط شما، نه تنها قابلیت و توان آنها را در تمیزکاری بیشتر نمی‌کند، بلکه علاوه بر مسمومیت باعث نتیجه‌ای عکس و آسیب رسیدن به وسایل شما می‌شود. ما برای آگاهی شما در ادامه به معرفی چند پاک کننده لازم و ضروری می‌پردازیم.

تمیزی گاز با لودویک

اجاق گازها اگر جنس مرغوبی نداشته باشند، ممکن است در حین پخت و پز به سرعت چربی را به خود جذب کنند. کرم تمیز کننده سطح لودویک یک معجزه برای شماست، زیرا علاوه بر اجاق گاز سطوحی که به چربی و روغن آغشته هستند را تمیز می‌کند. این تمیز کننده در مدت زمان کم و با قدرت پاک کنندگی زیاد، سطوح و اجاق گاز را از آلودگی‌ها پاک می‌کند.

پاک کننده مناسب اجاق گاز
برای تمیزی اجاق گاز باید از پاک کننده مناسب استفاده شود

تمیزی سینک و سرامیک با روف

اگر از سنگ‌های طبیعی در دکوراسیون آشپزخانه استفاده می‌کنید و جنس مرغوب را خریداری نکرده‌اید، ممکن است هر بار شاهد بروز لکه‌هایی بر سطح سنگ‌ها و سرامیک‌ها باشید. این لک‌ها در اثر رفت و آمد ایجاد می‌شوند و پاک‌کننده روف یک انتخاب عالی برای شماست. زیرا سنگ‌ها و سرامیک‌های طبیعی برخلاف سنگ‌های مصنوعی لکه‌های بیشتری می گیرند. اما تمیز کننده روف با قابلیت غیر اسیدی و سازگار بودن با محیط حتی برای سنگ‌های مصنوعی هم قابل استفاده است. پیشنهاد می‌کنیم مطلب روش صحیح تمیزکاری سینک را هم مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد روش تمیز کردن سینک به دست آورید.

تمیزی ماکروفر با دیپاف

تمیزی لوازمی که چربی‌های عمیق‌تری را جذب می‌کنند بسیار دشوار است، به خصوص اگر قابلیت شستشوی عمیق نداشته باشند. ماکروویو و باربیکیو از جمله وسایلی هستند که ریسک کمتری در شستشوی قطعات آن‌ها می‌کنیم، با توجه به این‌ که هر کدام از پاک کننده‌ها جهت تمیزی وسایل خاصی تولید شدند؛ دیپاف‌ها یک همراه خوب برای شما هستند. این ماده پاک کننده ضمن تمیزی از ایجاد خط و خش بر روی وسایل جلوگیری می‌کند.

سخن پایانی

ما در بخش‌های بعدی به معرفی سایر پاک کننده‌ها خواهیم پرداخت. در اکثر موارد از تمیزکننده‌های طبیعی و خانگی استفاده کنید، اگر آلودگی‌ها بیشتر و عمیق‌تر بودآن‌گاه از مواد پاک کننده شیمیایی استفاده کنید. اما استفاده از مواد شوینده شیمیایی باعث ایجاد اختلال اساسی در لایه‌های پوست می شود، پس اگر حساسیت‌های پوستی دارید سعی کنید از پاک کننده‌ها کمتر استفاده کنید. چرا که عاملی بسیار مهم برای تحریک بیشتر حساسیت‌ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 15 =