ادبیات, طنز و سرگرمی, مجله اینترنتی

پنج کتاب خاطرات فضانوردان

پنج کتاب خاطرات فضانوردان

چه تجربه‌ای هیجان‌انگیز‌تر از سفر به فضا و زندگی کردن در آن شرایط دشوار می‌شناسید؟ نگاه کردن به زمین از فاصله‌ی میلیون‌ کیلومتری را فقط چند صد نفر در دنیا تجربه کرده‌اند. آن‌ها توانسته‌اند کهکشان و رازهای نهفته آن را کشف کنند، مثل آنچه در مقاله اتفاقاتی عجیب در فضا به آن اشاره کرده‌ایم. آن‌ها وجود قدرت بزرگ را پشت این رازها درک کرده‌اند. اگر من و شما نتوانسته‌ایم، پا را فراتر از زمین بگذاریم پس با خواندن خاطرات آن‌ها، می‌توانیم پاهایمان را از زمین جدا و به آسمان‌ها سفر کنیم.

استقامت: یک سال در فضا، یک‌عمر اکتشاف؛ اثر اسکات کلی

اسکالت کلی تنها فضانورد آمریکایی است که در چهار سفر فضایی حضور داشته است. اما حالا او در مورد تاثیر این سفرهای طولانی فضایی بر بدن، مغز و روح انسان می‌نویسد. او تاکید دارد که بعد از سفر به فضا، برگشتن به زندگی عادی ساده نیست. اسکالت در مورد آزمایش‌هایی که ناسا روی او و برادر دوقلویش برای بررسی سیر پیری آن‌ها انجام داده است صحبت می‌کند.

استقامت: یک سال در فضا، یک عمر اکتشاف، اثر اسکات کلی
نمایی از کتاب استقامت: یک سال در فضا، یک عمر اکتشاف – اثر اسکات کلی

راهنمای یک فضانورد برای زندگی روی زمین، نوشته کریس هادفیلد

کریس هادفیلد فضانوردی است که بیش از ۴۰۰۰ ساعت سفر به فضا را تجربه کرده است. کریس با انتشار ویدیویی از خود در حال خواندن آواز در فضا، خیلی از مردم را علاقه‌مند به سفرهای فضایی کرد. او در این کتاب خود از دقایق زندگی در فضا با جزئیات کامل صحبت کرده است.

پرواز به ماه، نوشته مایکل کالینز

نیل آرمسترانگ، باز آلدرین و مایکل کالینز سه‌نفری هستند که ژانویه ۱۹۶۹ برای اولین بار سفر کردند. کالینز خلبان و فرمانده فضاپیمای آپولو ۱۱ بود. بعد از جدا شدن سفینه ماه نشین از آپولو آرمسترانگ و آلدرین پابه‌ماه گذاشتند، اما کالینز به دور ماه می‌چرخید. او تنها کسی بود که به‌تنهایی در فضا سفر می‌کرد. او از این سفر جذاب خیلی دقیق و با جزئیات صحبت می‌کند.

سفر به فضا و بازگشت، نوشته سالی راید

سالی اولین زن آمریکایی است که به فضا سفر کرده است. برای تمام سوالاتی که دنیای کودکانه در مورد فضا دارند او با کلامی ساده پاسخ می‌دهد. او با عکس‌های رنگی و فوق‌العاده جذاب در مورد احساس بی‌وزنی و نوع و نحوه غذا خوردن در شاتل به کودکان توضیح می‌دهد.

ماجراهای من به‌عنوان فضانورد آپولو ۱۴ نوشته ادگار میچل

ادگار سال ۱۹۷۱ جزء تیم آپولو ۱۴ بود که در مقایسه با سفرهای قبلی بسیار تجربه بدی به همراه داشت. او از این تجربه خود و پرواز روی ماه صحبت می‌کند. او از مهارت‌هایی که در نیومکزیکو زمان آزمایش‌های هسته‌‌ای و حادثه بشقاب‌پرنده فرا گرفته است، خیلی دقیق می‌نویسد. از دوره خلبانی جنگنده نیروی دریایی و تجربه‌های آن برای آمادگی در سفر به فضا جزئیات زیادی را بیان کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 3 =