خانه داری, عبور و مرور (فرهنگ), گل و گیاه, مجله اینترنتی, نکات طلائی و آموزش

چه گل‌هایی مناسب هدیه روز پرستار هستند؟

هدیه روز پرستار

روز پرستار بهانه‌ای برای قدردانی از زحمات بدون منت پرستاران عزیز است؛ پرستارانی که این روزها بسیار برای بیماران تلاش کردند و سلامتی بیماران را به جان خود ترجیج دادند. در “پرستاران، حافظان سلامت” از سختی های این شغل گفته‌ایم. شایسته است که در چنین روزی هدیه‌های ارزشمندی را تهیه و تقدیم این عزیزان کنیم که شاید از این طریق تبسم را برای چند لحظه بر لبان آن‌ها ببینیم؛ اما چه هدیه‌ای مناسب‌تر از دسته‌گل زیبا یا گلدان‌های پر از رنگ و حس خوب برای این نجات‌دهنده‌های زندگی است؟! مجله اینترنتی آکو کالا ضمن تبریک به این پرستاران عزیز قصد دارد در این مقاله به معرفی گل‌ها و گیاهان مناسب هدیه روز پرستار بپردازد.

گل‌های مناسب هدیه روز پرستار

پرستارها شیفت‌های طولانی در کنار بالین بیمار لحظات پراسترسی را تحمل می‌کنند و گاهی آنچنان نگران احوال آن‌ها هستند که خود دچار مشکلات روحی زیادی می‌شوند.  قطعا در بین هدیه‌های متنوع، یافتن هدیه‌ای مناسب که با سلیقه و نظر پرستارهای چنین فداکار مطابق باشد سخت است. از طرفی دیگر نمی‌توان با انواع هدیه‌ها احساس درونی را بروز داد؛ اما هیچ کسی دست رد به گل‌ها به‌عنوان هدیه نمی‌زند. دریافت گل‌ها که منشا احساس و آرامش هستند، می‌تواند خستگی را از تن این مراقبان سلامت به در کند و احساس عمیق و پیام تبریک شما را ابراز کند. گل‌ها جزء بهترین هدیه‌های روز پرستار شناخته می‌شوند، از بین انواع بی‌شمار گل‌های رنگارنگ ما به شما چند گل زیبا برای چنین روز خاصی را پیشنهاد می‌کنیم. البته قبل از هر چیزی باید بگوییم: اگر از گل مورد علاقه طرف مقابل خود باخبر هستید حتما از همان گل‌ها در انتخاب دسته‌گل استفاده کنید.

گل لاله

شکل این گل را به لامپ توصیف می‌کنند، گل لاله دارای تنوع بی‌نظیری از نظر رنگ‌ است. از این بین لاله بنفش معرف قدرت و خوش‌بینی و لاله سفید پیام‌آور شادی است. این رنگ لاله‌ها برای هدیه روز پرستار بسیار مناسب هستند.

لاله بنفش و سفید
لایه سفید و بنفش، هدیه زیبای روز پرستار

گل نرگس

این گل خوشبو در دو رنگ سفید و زرد موجود است. گل نرگس به معنای تولد دوباره و شروع مجدد است. هدیه کردن گل نرگس به پرستاران می‌تواند نوید به پایان رسیدن روزهای سخت به‌خصوص این روزهای کرونایی نحس و شروع زندگی نو باشد.

گل صد تومانی به عنوان هدیه روز پرستار

این گل با طراوت با رنگ‌ها و گل برگ‌های لطیفش بیانگر افتخار است. با هدیه کردن گل صد تومانی به پرستارهای عزیز، درواقع ابراز می‌کنید که به وجود آن‌ها چقدر افتخار می‌کنید. رنگ قرمز این گل پیام‌آور احترام زیاد و ثروت نیز است که بی مناسبت با این روز نیست.

گل صد تومانی
گل صدتومانی نشانه احترام است و هدیه مناسبی برای روز پرستار

گل داوودی

این گل رویایی، در کشورهای مختلف نمادی از وفاداری، شادی، آرزوی زندگی طولانی و شانس است. گل داوودی زرد معرف دوستی و رنگ قرمز آن به معنای عشق و وفاداری است. داوودی قرمز را به همسر پرستار خود هدیه کنید.

گل رز

اگر عشق زندگی شما پرستار است با یک سبد گل رز قرمز که نشان عشق بی‌ریا و پاک شما است بهترین هدیه عمر او را تقدیم کنید.

گیاهان مناسب هدیه روز پرستار

گیاهان نیز با گلدان‌های رنگی و جذاب می‌توانند جزء هدیه‌های روز پرستار باشند؛ اما باید گیاهانی را انتخاب کرد که زمان زیادی برای مراقبت و آبیاری لازم نداشته باشند.

دراسنا

دراسنا گیاهی با برگ‌های براق و سبز رنگ است، مقاومت خوب در برابر نور و رشد کم آن دلیل خوبی برای مناسب بودن این هدیه برای روز پرستار است.

گیاه دراسنا
گیاه دراسنا با مقاوت بالا، مناسب به عنوان هدیه روز پرستار

سانسوریا

گیاهی با برگ‌هایی به شکل مار و شمشیرگونه است، به دلیل اینکه سانسوریا گیاهی مقاوم و تصفیه‌کننده هوا است گزینه خوبی برای هدیه روز پرستار به شمار می‌آید.

گیاه سانسوریا مناسب روز پرستار
سانسوریا با نگهداری آسان، هدیه مناسبی برای روز پرستار است

آگلونمای زیبا: هدیه روز پرستار

این گیاه برگ‌های براق و کوتاهی دارد و در برابر نور کم بسیار مقاوم است. رشد آن به‌گونه‌ای نیست که نیاز به تعویض سریع گلدان داشته باشد؛ بنابراین هدیه زیبا و کم دردسری برای روز پرستار است.

گیاه آگلونما
آگلونما، هدیه‌ای زیبا برای روز پرستار

و اما آخر کلام…

روز پرستار در این روزهای سخت و طاقت‌فرسا رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است، معامله بزرگی که این عزیزان با وجود استرس‌ها و شاهد دردهای بیماران بودن، با جان خود کرده‌اند، آن‌ها را شایسته دریافت بهترین پیام‌های تبریک و هدیه‌های جذاب کرده است، گل‌ها و گیاهان می‌توانند هدیه‌های جذاب این روز عزیز باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + پنج =