کسب و کار, مجله اینترنتی, نکات طلائی و آموزش

چهار ثانیه تا فروش

چهار ثانیه تا فروش

شما فکر می‌کنید برای متقاعد کردن مشتری چقدر وقت دارید؟ شاید انگشت‌به‌دهان بمانید اگر بگوییم: شما تنها چهار ثانیه برای ارائه خدمات و فروش محصول زمان دارید.
این جمله که آدم‌ها را از روی ظاهر قضاوت نکنید را در هنگام فروش از ذهن خود پاک کنید. مغز انسان‌ به‌طور غریزی به‌سرعت تصمیم‌گیری می‌کند؛ یعنی انسان در عرض چند ثانیه ویژگی‌های طرف مقابل را ارزیابی و تصمیم‌ نهایی را صادر می‌کند.
شاید در گذشته انسان غارنشین تنها زمان برخورد با خطر از این غریزه استفاده می‌کرد، اما امروزه انسان در مواجه شدن با دیگری تنها سه ویژگی‌ او را رصد می‌کند و سرانجام تصمیم می‌گیرد که با او چای بنوشد، به مهمانی برود یا معامله کند..!!
ویژگی‌هایی که انسان‌ها را در ارتباط با دیگری از هم متمایز می‌کند عبارتند از:

  1. نخبه و باهوش بودن
  2. مشتاق و پرشور بودن
  3. متخصص بودن در رشته خود

در حوزه فروش و تعامل با مشتری اگر ویژگی‌های اثرگذار خود را تقویت نکرده باشید، این غریزه می‌تواند بسیار خطرناک و برعکس با پرورش، تمرین و برجسته کردن ویژگی‌ها می‌تواند بسیار کارآمد باشد.
واقعیت این است که شما برای فروش محصول تنها چهار ثانیه فرصت دارید ذهن خریدار را مجذوب خود کنید. این فرآیند از زمان آغاز مکالمه در فروش تلفنی و چشم در چشم شدن با مشتری در زمان فروش حضوری آغاز می‌شود.
اگر شما این چهار ثانیه را از دست بدهید، نبرد سختی در انتظار شما است. در صورت از دست دادن چهار ثانیه اول، ده ثانیه برای دفاع از ویژگی‌های خود فرصت دارید؛ و اگر باز از پس این نبرد نفس‌گیر برنیایید، این مشتری را به خاطره‌ها بسپارید و تلاش کنید مشتری دیگری را بیابید.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله “چگونه فروشنده خوبی باشیم؟” مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 10 =