خانه داری, دکوراسیون, مجله اینترنتی

ترندترین رنگ‌های دکوراسیون در سال ۲۰۲۲

رنگ سال 2022 برای دکوراسیون

آیا از رنگ‌های سفید یکنواخت در طراحی دکوراسیون منزل خسته شده‌اید؟ همان‌طور که در مقاله اصول انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل گفته ایم، رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون بر روحیه افراد بسیار تأثیرگذار هستند. با آغاز هر سال طراحان دکوراسیون با استفاده از رنگ‌های جدید حس و حال جدیدی را به دکوراسیون‌های منزل و البته به ساکنین آن می‌بخشند.
هنگامی که تصمیم به تغییر دکوراسیون گرفته می‌شود، حتما رنگ‌ها در اولویت قرار می‌گیرند. طراحان دکوراسیون با توجه به نیازهای روحی و سایر موارد، طیفی از رنگ‌ها را در سال جدید معرفی می‌کنند و خیلی از افراد سعی می‌کنند با رنگ‌های ترند شده در سال جدید، دکوراسیون منزل خود را متحول و تبدیل به مکانی آرامش‌بخش کنند. در این مقاله به معرفی رنگ سال ۲۰۲۲ برای دکوراسیون می‌پردازیم.

رنگ سبز یکی از رنگ های سال ۲۰۲۲ برای دکوراسیون

طراحان یکی از دلایل انتخاب این رنگ در دکوراسیون را دور شدن مردم از طبیعت در دوران کرونا عنوان کرده‌اند. آن‌ها قصد داشتند که ساکنین خانه‌ها با طبیعت دوباره انس بگیرند. استفاده از این رنگ در فضاهای کوچک باعث می‌شود که فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. از این رنگ می‌توان روی دیوارها و کابینت‌ها استفاده کرد. رنگ سبز با رنگ‌های سفید کرمی، بژ و رنگ‌های چوبی روشن هماهنگی زیبایی را ایجاد می‌کند.

استفاده از رنگ سبز برای دکوراسیون
رنگ سبز در دکوراسیون منزل، حس آرامش و شادابی به افراد می‌دهد

رنگ خاکی برای دکوراسیون خانه

سال ۲۰۲۲ طراحان بیشتر سعی داشته‌اند از رنگ‌های طبیعی بهره بگیرند. رنگ‌ خاکی، رنگی نشاط‌آور است که فضا را روشن کرده و به آن جان می‌دهد و درعین‌حال آرامش‌بخش است. همچنین رگه‌هایی از حس و حال چوب را القا می‌کند. از این رنگ می‌توان در اتاق نشیمن، غذاخوری و اتاق‌خواب با ترکیب رنگ‌های خنثی روشن و شاداب استفاده کرد.

رنگ زرد لیمویی

در گذشته رنگ‌های با طیف رنگی و ته‌مایه‌های زرد در طراحی دکوراسیون بسیار کم استفاده می‌شد. زرد لیمویی و کره‌ای می‌توانند فضاهایی که نور طبیعی کمی دارند را روشن‌تر کنند. برای فضاهایی با دکوراسیون ساده، طیف رنگی سبزهای زیتونی و خاکی با رنگ لیمویی بسیار جذاب هستند.

رنگ لیمویی در دکوراسیون
استفاده از رنگ لیمویی در دکوراسیون فضا را روشن‌تر می‌کند

بادمجانی تیره رنگ ترند ۲۰۲۲ برای دکوراسیون داخلی

افرادی که خواهان دکوراسیون‌های تیره هستند به‌جای استفاده از رنگ مشکی می‌توانند از رنگ بادمجانی تیره استفاده کنند. این رنگ با مبلمان و سایر اکسسوری‌ها به رنگ خنثی طراحی کلاسیک و شیکی خواهد بود.

رنگ بادمجانی تیره در دکوراسیون
رنگ بادمجانی تیره با رنگ‌های خنثی ترکیب زیبایی می‌سازد

رنگ‌های گرم و خنثی

رنگ‌های گرم و خنثی احساس راحتی و آرامش را به همراه دارند. رنگ بژ با ته رنگ قرمز و رنگ خاکستری برای مناطق پر رفت‌وآمد و اتاق‌های نشیمن بسیار مناسب هستند.

کلام آخر

برای داشتن منزلی با طراحی شیک و مدرن می‌توان از مجموعه رنگ سال ۲۰۲۲ برای دکوراسیون کمک گرفت. رنگ‌هایی که منزل را به مکانی زیبا، راحت و آرامش‌بخش تبدیل می‌کنند. از رنگ‌های دکوراسیون سال ۲۰۲۲ کدام‌یک را می‌پسندید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + پنج =