ادبیات, جدیدترین کتاب ها, مجله اینترنتی

معرفی کتاب رهش

معرفی کتاب رهش

نام کتاب: رهش     نویسنده: رضا امیرخانی

قسمتی از کتاب رهش

صبح‌ها سایه می‌افتد توی خانه آن‌ها و بعد از ظهرها سایه می‌افتد توی خانه ما، آقای همسایه صبح زود می‌رفت سرکار و بعد از ظهرها چای را با همسرش زیر سایه درخت بید خانه ما می‌نوشیدند و ما که دیرتر صبحانه می‌خوردیم میز و صندلی‌ها را کمی می‌کشیدیم آن طرف و صبحانه را زیر سایه درخت بید آن‌ها می‌خوردیم؛ صبحانه زیر سایه آن‌ها بود و عصرانه زیر سایه ما؛ همسایه بودیم دیگر…!

معرفی کتاب

من علاقمند به دنیای کتاب‌ها هستم و خیلی دوست دارم کتاب‌هایی را که می‌خوانم به دوستانم معرفی کنم، تا آن‌ها هم به کتاب خواندن علاقمند شوند، مثل کتاب سه رنگ که در “سه رنگ، غذا نوشت‌های سفر ایتالیا” در مورد آن گفته‌ام. و خوشحال‌‌تر می‌شوم، وقتی به من کتاب‌های متفاوتی معرفی می‌شود تا بخوانم و بدانم؛ پس شما هم در انتها چند کتاب به ما معرفی کنید.
کتابی که این هفته خوانده‌ام، رمانیست در ارتباط با معماری شهری، از یک نویسنده آقا که قهرمان و راوی داستانش یک مادر است.
کتاب رهش از رضا امیرخانی داستان مادری معمار و برج ساز است؛ که بعد از تولد فرزندش و ابتلای او به آسم کودکان از کار کردن دست کشیده و حالا منتقد سخت فضاهای شهری شده است؛ او به همراه پسر و همسرش «علا» در خانه پدری که تنها خانه‌ی محله دارآباد و دارای تغییرات نشده زندگی می کنند، «لیا و علا» در دل این داستان دچار مسائل مختلفی می‌شوند که همه آن‌ها به ساخت و سازهای شهری و آلودگی هوا ارتباط پیدا می‌کند، اگر دوست دارید با «لیا و علا» همراه شوید همین الان کتاب را تهیه کرده و خواندن را شروع کنید.
جالب است بگویم این کتاب در جشنواره جلال آل احمد در بخش رمان و داستان بلند به عنوان اثر برگزیده معرفی شده است، و همچنین در سال ۹۷ جایزه جشنواره کتاب جمهوری اسلامی را از آن خود کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 13 =