زیورآلات و اکسسوری, مجله اینترنتی, مد و زیبایی

معرفی ترندترین جواهرات ۲۰۲۲

ترند جواهرات سال 2022

اکسسوری‌ها معجزه‌گر استایل شما هستند. در سال ۲۰۲۲ طیف وسیع زیورآلات و اکسسوری‌ها به سمت سادگی و شیک بودن می‌رود. البته زرق و برقی که همراه با سادگی است، ترکیب دلنشینی را ایجاد می‌کند. هر سال طراحان مد ترندترین پوشاک و زیورآلات و اکسسوری‌ها را معرفی می کنند. اگر شما از طرفداران پروپاقرص مدگرایی در حوزه پوشاک و لباس هستید، لازم است که از دنیای مد گرایی زیورآلات هم باخبر باشید. زیرا استفاده از زیورآلات و اکسسوری‌ها به عنوان مکملی برای استایل شما هستند. در این مقاله ما ترند جواهرات سال ۲۰۲۲ را معرفی می‌کنیم.

جایگاه زیورآلات و اکسسوری در فرهنگ‌ها

جواهرات و اکسسوری ضمن ایجاد زیبایی در هر فرهنگ نماد و اصالت خاصی دارند. در واقع استفاده از هر نوع اکسسوری در کنار استایل مشابه و نزدیک می‌تواند بیانگر عقاید، حالات روحی و افزایش اعتماد به نفس شما باشد؛ این در حالی است که اکثر خانم‌ها جواهرات را جهت حفظ جایگاه زنانگی و افزایش قدرت درونی و اعتماد به نفس استفاده می‌کنند.
جالب است بدانید گاهاً جواهرات جهت افزایش شانس، دور بودن چشم بد، و تسکین بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این صورت استفاده از جواهرات تنها برگرفته از معنای لغوی پوشش نیست، بلکه در هر فرهنگی وابسته به اعتقادات و ارزش‌ها در هر فرمی طراحی می‌شوند.

علاقه انسان به جواهرات و اکسسوری‌ها

در میان تمام جانداران انسان تنها جانداری است که از جواهرات جهت آراستگی خود استفاده می کند، زیرا یک گرایش ذاتی به کمال و زیبایی و قدرت دارد. استفاده و کاربرد جواهرات در زندگی انسان به ما قبل تاریخ باز می‌گردد؛ شواهد نشان می‌دهد در غاری واقع در آفریقای جنوبی مدارکی است که نشان می‌دهد انسان از ۷۵ هزار سال پیش از پوست حلزون دریایی جهت آراستگی خود بهره برده است. جالب است بدانید استفاده از جواهرات و اکسسوری تنها در نزد انسان‌ها جهت آراستگی نبوده، بلکه گاهی جهت نمایش قدرت سیاسی و مقاصد مذهبی مورد استفاده بوده است.

ترند جواهرات سال ۲۰۲۲

در سال ۲۰۲۲ استفاده از جواهرات پر زرق و برق و در عین حال ساده اما با آیتم‌های رنگی پیشنهاد شده است. در این سال سنگ‌های قیمتی که البته خاصیت درمانی هم دارند مورد استقبال قرار می‌گیرند. طراحی جواهرات ۲۰۲۲ به گونه‌ای است که از سنگ‌های قیمتی در طیف رنگ‌‌ها و برش‌های مختلف و البته تکه‌ای و طبیعی استفاده شده است. در واقع جواهرات در این سال در کمال سادگی که دارند باید با استفاده از سنگ‌های قیمتی زرق و برقی دو برابر داشته باشد.

کاربرد سنگ های قیمتی در جواهرات
در سال ۲۰۲۲ سنگ‌های قیمتی با رنگ‌های شاد مرسوم شده‌اند

رنگ بندی سنگ‌های قیمتی ۲۰۲۲

در واقع تمام سنگ‌ها در تمام طیف‌های رنگی می‌توانند در طراحی جواهرات ۲۰۲۲ مورد استفاده قرار بگیرند. اما طراحان مد عمدتاً در این سال تاکید بسیاری بر رنگ‌های صورتی، آبی، سبز و بنفش دارند. البته در این میان الماس‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد! نکته قابل توجه این است که رنگ‌های استفاده شده عمدتاً باعث افزایش انرژی می‌شوند و شاید این می‌تواند به علت بروز بیماری کرونا باشد تا عموم را از حالت افسردگی و فشردگی روحی خارج کند.

سبک جواهرات ۲۰۲۲ پلی به گذشته

طرح‌های قدیمی همیشه طرفدار خودشان را دارند و در سال ۲۰۲۲ طراحان با ایده گرفتن از طرح و سبک‌های قدیمی، محبوبیت این طرح‌ها را چند برابر کردند.
در میان جواهرات ۲۰۲۲ شاهد طراحی گردنبند و گوشواره‌ها با آویزهای سکه‌ای، گردنبند‌های الیزابت و طلاهای میناکاری شده هستیم. حلقه‌های علامت‌دار، پلاک اسم‌های طلا، انگشترهای سنگی درشت، گردنبندهای مهره دار و .. از جواهرات و اکسسوری‌های ترند ۲۰۲۲ هستند.
در مقاله پارچه های محبوب در سال ۲۰۲۲ ما پارچه های ترند سال را نیز معرفی کرده‌ایم. مطالعه این مقاله را نیز به شما خوانندگان عزیز پیشنهاد می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 8 =