جدیدترین لوازم چوبی, مجله اینترنتی, معرفی ها

با انواع کیک خوری‌ها آشنا شوید

آشنایی با انواع کیک خوری

چگونه از کیک‌های باقی‌مانده از جشن‌ها نگه‌داری می‌کنید؟ اگر شما هم جزء علاقه مندان کیک و شیرینی هستید، حتما دغدغه نگهداری کیک را دارید. پس آشنایی با انواع کیک خوری به شما کمک می کند با انتخاب بهترین نوع کیک خوری، از این خوراکی خوشمزه لذت بیشتری ببرید.

آشنایی با انواع کیک خوری

کیک، این خوراکی نرم و شیرین برای حفظ حالت خود باید در شرایط ویژه‌ای نگه‌داری شود، در غیر این صورت طعم و کیفیت آن اشتهای آدمی برای میل کردن آن را از بین می‌برود. تولدها، عروسی‌ها و بالاخره هر جا که بهانه‌ای برای شادی است، کیک‌ها حضور رسمی دارند. برای تهیه آن هم کافی است سری به شیرینی فروشی‌ها زد، اما عده‌ای از کدبانوها هم هستند که خودشان در منزل زحمت پخت آن را می‌کشند. عشق و هنر با یکدیگر ترکیب شده و این اکسیر شادی شکل می‌گیرد؛ اما جادوی اصلی نگه‌داری از این کیک‌ها است. در غیر این صورت نرم بودن که ویژگی اصلی کیک است از بین می‌رود. این قضیه در مورد کیک‌هایی که از بیرون هم خریداری می‌شود صدق می‌کند. زیرا جعبه کیک‌هایی که از بیرون تهیه می‌شوند برای نگه‌داری کیک‌های باقی‌مانده اصلا مناسب نیستند. حال ما قصد داریم در این مطلب درباره نحوه نگهداری کیک، انواع کیک خوری‌ها و این که چرا کیک خوری چوبی بهترین گزینه برای نگه‌داری و سرو آن است، صحبت کنیم.

برای نگهداری و سرو کیک چه باید بکنیم؟

جشن‌ها نیاز به انرژی و هیاهو دارند. این دو مورد با خوردن شیرینی در جشن‌ها به طور کامل پشتیبانی می‌شوند و تا ساعت‌ها می‌توان خندید و شاد بود. خوشبختانه ما ایرانی‌ها انواع مختلفی از شیرینی داریم که در جشن‌ها و مهمانی‌ها برای پذیرایی از مهمان‌ها تهیه می‌کنیم. خانم‌های ایرانی رازهای زیادی برای پذیرایی از مهمان دارند، آکوکالا رازهای پذیرایی از مهمان را کشف کرده است اگر برگزاری مهمانی را در پیش دارید این رازها را از دست ندهید. یکی از این رازهای مهم، مشخص و تهیه کردن وسایل و خوراکی‌های مربوط به سرو و پذیرایی از روز قبل است. خوب طبیعی است که مقداری از این شیرینی‌ها و کیک‌ها در پایان جشن زیاد بیاید؛ زیرا خانم‌های ایرانی دوست ندارند کم و کسری در مهمانی داشته باشند. خوب پس باید به فکر نگه‌داری آن‌ها باشند. انواع ظروف نگهداری و سرو کیک وجود دارند که تا چندین روز کیک‌ها را بدون پایین آمدن کیفیت و طعم نگه‌داری می‌کنند. علاوه بر نگه‌داری کیک توسط این ظرف‌های کیک خوری، آن‌ها به‌قدری شکیل هستند که برای سرو و پذیرایی نیز مناسب هستند.

مدل‌های کیک خوری

ظروف شیک در پذیرایی از مهمان‌ها بسیار حیاتی است. عزت و احترام مهمان‌ها از نحوه پذیرایی و لوازم پذیرایی مشخص می‌شود یعنی هرقدر لوازم پذیرایی لاکچری و مدرن باشند یعنی مهمان‌ها دارای عزت و احترام بیشتری هستند. کیک خوری از آن دست لوازم‌خانگی است که خرید آن بر هر خانم کدبانویی واجب است. تنوع زیادی از کیک خوری‌ها در فروشگاه‌ها موجود است که هرکدام از آن‌ها زیبایی و ویژگی‌های مختص به خود را دارند.

مدل های مختلف کیک خوری
کیک خوری چند طبقه، شکیل و زیبا

برای آشنایی با انواع کیک خوری باید بدانید کیک خوری‌ها می‌توانند از نظر جنس، رنگ، پایه، شکل هندسی و تعداد طبقات دارای تنوع باشند. کیک خوری‌ها به شکل دایره، مستطیل یا مربع طراحی می‌شوند که گاهی پایه‌دار و گاهی بدون پایه مشاهده می‌شوند. یک طبقه، دوطبقه و سه‌طبقه نیز از مدل‌های کیک خوری‌ها هستند. به ترتیب طبقه پایین بزرگ‌ترین و طبقه بالا کم‌ترین اندازه را دارند. کیک خوری‌ها بیشتر به‌صورت درب دار هستند؛ اما معدود کیک خوری‌هایی هم داریم که برای سرو کیک بدون درب طراحی شده‌اند. از نظر جنس نیز کیک خوری‌ها متنوع هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

کیک خوری فلزی

کیک خوری‌های فلزی در رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و سفید به همراه کنده کاری‌های زیبا دور دیس جز ظرف‌های سرو و پذیرایی مدرن هستند. بیشتر این مدل از کیک خوری‌ها داری درب هستند که به نگهداری بهتر کیک و شیرینی کمک می‌کنند.

کیک خوری پلاستیکی

 جنس دیس و درب کیک خوری‌های پلاستیکی تماما از پلاستیک‌های فشرده تهیه شده است و معمولا پایه‌های آن‌ها از چند سانتی‌متر بیشتر تجاوز نمی‌کند. این کیک خوری‌های پلاستیکی بیشتر برای نگهداری کیک و شیرینی در یخچال مناسب هستند.

کیک خوری شیشه‌ای

در کیک خوری‌های شیشه‌ای دیس کیک و هم درب آن شیشه‌ای هستند که می‌توانند از جنس کریستال یا بلور باشند. برخی از مدل‌ها بسیار ساده و برخی دیگر دارای طرح‌های زیبایی هستند که جلوه خوبی به ظاهر این نوع کیک خوری‌ها داده‌اند. کیک خوری‌های شیشه‌ای در دو نوع بدون پایه و با پایه طراحی شده‌اند و رنگ شیشه‌ها نیز به‌صورت شفاف یا به رنگ شامپاینی موجود هستند.

کیک خوری چوبی

کیک خوری چوبی داری دیس چوبی مخصوص کیک در ابعاد و شکل‌های مختلف است. درب روی کیک خوری از جنس شیشه و به شکل گنبدی است رنگ چوب می‌تواند قهوه‌ای تیره یا روشن باشد. درب کیک خوری چوبی نیز در دو رنگ سفید شفاف و شامپاینی موجود است. هر دو نوع پایه‌دار و بدون پایه دارای زیبایی خاصی هستند.

کیک خوری چوبی
ظرف کیک خوری چوبی پایه دار

کیک خوری چوبی بهترین انتخاب

پس از آشنایی با انواع کیک خوری باید بگوئیم از بین تنوع زیاد کیک خوری‌ها، کیک خوری چوبی یکی از آن لوازم سرو و پذیرایی است که می‌تواند دو کاربرد مختلف داشته باشد که جز مزایای این کیک خوری به شمار می‌آید. از این کیک خوری کلاسیک می‌توان برای سرو یا نگهداری کیک و شیرینی استفاده کرد و هم به دلیل زیبایی که برگرفته از طبیعت و حس خوب آرامش است می‌توان به‌عنوان یکی از لوازم دکوری چوبی در دکوراسیون آشپزخانه بهره برد. مطلب کاربرد چوب در دکوراسیون داخلی به خوبی در مورد دکوری‌های چوبی صحبت کرده است. شاید تصمیم بگیرید همراه سرو کیک، چای و نوشیدنی‌های خودتان را هم در سینی‌های چوبی سرو کنید راستی اگر هنوز نمی‌دانید چه نوع سینی باید بخرید آکوکالا گفته است که چگونه سینی مناسب بخریم!
مزیت دیگر کیک خوری‌های چوبی شست و شوی راحت آن‌ها است زیرا اثر خامه کیک روی آن باقی نمی‌ماند و فقط کافی است دستمال نمدار روی آن بکشید. ظروف کیک خوری چوبی قادر است تا چندین روز از کیک‌ها بدون خشک و ترش شدن نگه‌داری کند. میکروب‌ها و باکتری‌ها قابلیت رشد و تکثیر شدن در این ظرف کیک خوری را ندارند؛ و از همه مهم‌تر اگر حفظ محیط‌زیست برای آیندگان از دغدغه‌های شما است باید بگوییم که دیس‌های این کیک خوری تجدید پذیر هستند پس‌ از این بابت جای هیچ نگرانی نیست.

نطق آخر

کیک خوری به‌عنوان ظروف سرو و پذیرایی و همچنین نگهداری کیک و شیرینی کاربرد دارد. از انواع مختلف کیک خوری، کیک خوری چوبی دارای کیفیت و زیبایی خاصی است که هم به‌عنوان نگه‌دارنده کیک و هم به‌عنوان المانی برای دکوراسیون به کار می‌رود. اگر نظری در مورد این کیک خوری‌های چوبی دارید که ما فراموش کردیم منتظر شنیدن آن هستیم. راستی شما از چه لوازم چوبی دیگر برای سرو و پذیرایی استفاده می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =