ادبیات, برگ سبزی برای یک دوست, مجله اینترنتی

نامه‌ها بخش(۱)

نامه- دلتنگی

نامه ها همیشه برگ سبزی بودند همچون قاصدک ها که آمدنشان پیک خوش خبری بود، نامه ها دل انگیزترین و نوستالژی ترین شیوه ارتباطی هستند، این دل انگیزی در رمان های مکاتبه ای به درستی ملموس است، نامه های یک طرفه یا دو طرفه..!
ازهیاهوی عطر تازه و نوبر کاغذها تا امتداد شیرین انتظارآقای پستچی در جاده ها..!
در این بخش به شیوه رمان مکاتبه ای، زیباترین متن و جملات کوتاه را در موضوعات مختلف مهمان همیشگی و امانت قلب و ذهن شما می کنیم.
نامه ای یک طرفه برای شخصی آن سوی دیوار دنیا..! شاید رشته های احساس ما، در جایی، در مکانی، در پیامی، رساترین صدای محبت باشد، پس با ما همراه باشید.

عنوان نامه: دلتنگی..!

۱: جوانه‌ ی سبز قلم سلام…!
ببین چگونه آغوش دلتنگی به جای آغوش گرم تو پناهم می شود.
رویای در آغوش من..! قسم به شکوه اشتیاق چشمانت، در تمام دقایق ندیدن تو، نوازش قلبم از مهر نگاهت دریغ می شود، با انعکاس هر لبخند تو در جهانم گویی جوانه ی تازه ای در قلبم جان می گیرد.
جوانه ی سبز زندگی کجایی..؟! مگر قلبت حوالی نور خانه نداشت..؟!

۲: جوانه ی سبز قلم من..!
تو امید روشن فردایی هربار به وقت دیدن چشمان و شنیدن کلامت، قلبم چون پروانه های دشت شقایق ها حس پروانگی داشت، قلبم حالا در بین دستان تو خانه دارد، هر بار که خورشید دستی بر پنجره اتاقت می کشد تا زمانی که ماه گونه های شب تاریک را می بوسد و در انتها نفس هایت را به جای من در آغوش می‌گیرند.

۳: جوانه ی سبز قلم من‌..!
همیشه می گفتی: آدمی بالاخره در اوج ناامیدی جایی برای دلخوشی و رویا باز می کند به اصل خود برمی گردد و زندگی را دوباره آغاز..!
در زندان من، هر بار که خورشید بوسه بر تن شب زد، هربار که خورشید یواش یواش در سلول هایم رخنه کرد، متوجه شدم که حق با شماست..!

۴: جوانه ی سبز قلم من..!
فردریک بکمن می گوید: این روزها مردم فقط کامپیوتر دارند و یک دستگاه اسپرسو!
تو بگو جامعه ای که در آن هیچکس نمی‌تواند به یک روش منطقی با دست بنویسد و با دست دیگر قهوه دم کند به کجا می رود؟! به کجا؟!
و من که هیچ کدام را ندارم..! بدون تو به کجا می روم؟! دنیای  واژه ها ؟! یا کاغذها؟

۵: جوانه ی سبز قلم من  ..!
حالا که بر باد رفته ام..! مارگارت میچل هم در کتابش به دنبال راهی به سوی توست!
فردا به دنبال راهی می گردم، که تو را بیابم..! از این گذشته فردا روز دیگریست..!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =