کسب و کار, مجله اینترنتی, نکات طلائی و آموزش

تاثیر مناسبت ها بر درآمدزایی، بخش (۲)

تاثیر تغییر در تم جشن هالووین بر درآمدزایی

در مطلبی با عنوان تاثیر مناسبت های مهم بر درآمدزایی به اهمیت مناسبت ها در مشاغل پرداختیم و گفتیم که مناسبت ها می توانند تاثیر بسیار مهمی بر درآمد حاصل از بیشتر مشاغل داشته باشند. در این مطلب به بررسی چگونگی تغییر در تم جشن هالووین جهت رسیدن به درآمد بیشتر می پردازیم.

رونق اقتصادی حاصل از مناسبت ها

در راستای جشن و تعطیلات هالووین سالانه بیش از ۶ میلیون دلار درخارج از کشور برای خرید شکلات و لباس خرج می شود، خرید لباس به قدری اهمیت دارد که حتی برای حیوانات هم لباسی زشت تر و ترسناک تر تهیه می‌کنند.
همان‌طور که می‌دانید هالووین جشنی است که در آن شاهد بالا رفتن آدرنالین خون هستیم، اصول و تم خاص این جشن نقش بسیار زیادی در بالا رفتن آدرنالین خون دارد.
واژه ترس و وحشت در کنار شادی و سرور تناقض عجیبی را در این ترکیب ایجاد کرده است، وظیفه شما به عنوان فردی که در پی درآمدزایی و رونق اقتصادی با استفاده از تاثیر مناسبت ها هست، بدین گونه باید اتفاق بیفتد که درباره تغییر سبک و تم مناسبتی، با اصول و خلاقیت خاص خودتان ابتکار به خرج دهید.
در واقع با این کار نه مورد هجوم فرهنگی قرار گرفتید نه تحمیل اصول فرهنگی، بلکه حتی کمکی به فرهنگ و افزایش درآمد خود کرده اید.

فرآیند تغییر در تم جشن هالووین جهت رسیدن به درآمد

هدف ما از ایجاد تغییر در تم مناسبت های اروپایی، بومی سازی گزاره های یک مناسب با اصول فرهنگی ایران است، برای مثال: جهت برگزاری جشن هالووین دست به خلق و طراحی محصولاتی بزنید که عنصر بومی‌سازی ایرانی را دارند.
به کدو تنبل ها شکل و شمایل ایرانی و بومی بدهید و ترس و وحشت ناشی از این مناسبت ها را ختم به ترسی مقدس و شیرین کنید، یعنی ترس از فقدان و ترس از نبودن عزیزان را با خلق و تولید محصولات و طراحی های تازه به نگرانی و حس دوست داشتنی شیرین تبدیل کنید.

شکلات خوری ممنوع

با توجه به سیری که جامعه ایرانی در حوزه افزایش چاقی و بیماری دیابت طی می‌کند، برپایی مراسم هالووین و سایر مناسبت ها ضربه محکم تری به این فاجعه می زند.

جایگزینی خوراکی های مفید به جای شکلات در هالووین
شکلات خوری در هالووین را ممنوع کنید

پس در جشن هالووین برخلاف تمام جهان مردم را ترغیب به نخریدن و نخوردن شکلات کنید و محصولات سالمی را ارائه دهید یا با کدو تنبل های ترسناک شکلات‌ها را فراری دهید، یا قلب کدو تنبل های ترسناک را جایی برای شکلات های مضر کنید.

ترسو نباشید

ترس از جشن هالووین به عنوان یک بیماری محسوب می شود، اگر روانشناس هستید یا اگر در حوزه‌های مشابه روانشناسی فعالیت می کنید یا اگر مدرکی مرتبط ندارید با جمع آوری اطلاعات می توانید به طراحی پکیج ها و کارت پستال ها و.. بپردازید و به کمک بیماران و افرادی بروید که ترس از ورود در این جشن ها را دارند.

کدو تنبل جذاب ایرانی در جشن هالووین

کدو تنبل ها را تبدیل به کدو های دوست داشتنی و ایرانی کنید، مردم را ترغیب به خرید و انجام طراحی و دکور هایی کنید که دلنواز هستند یا اگر مفهوم ترس را در طراحی دکور به کار می گیرید چاشنی آرامش را با شعر نوشته ها و تصاویر جذاب دوست داشتنی تر کنید.
در پایان: تهاجم فرهنگی به جامعه ایرانی در طول سال ها ضربه های جبران ناپذیری را وارد کرده است، به عنوان یک ایرانی به جای تقلید از سبک مناسبتی دیگر کشورها دست به ایجاد خلاقیت مناسبتی زده و با ایجاد یک تیم پرتلاش سعی کنید در بومی‌سازی مناسبت ها تا جایی پیش روید که رنگ ایرانی را به مناسبت ها اضافه کنید، به یاد داشته باشید خلاقیت و طرح ایده های نو نقش مهمی در درآمدزایی شما دارند این مردم هستند که متفاوت بودن را دوست دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =