زیورآلات و اکسسوری, مجله اینترنتی, مد و زیبایی

نکات مهم خرید و نگهداری دستبند چرم مردانه

نگهداری دستبند چرم

 همان طور که در مقاله اهمیت زیورآلات در استایل سازی بیان کردیم، این روزها آقایان خوش‌تیپ دستبند چرم به دست می‌کنند، شما چطور؟ اگر شما جزء آقایان خوش‌تیپ هستید و از دستبند چرمی استفاده می‌کنید یا تصمیم به خرید دستبند چرم گرفته‌اید، پس خواندن این مطلب برای شما ضروری است. زیرا در ادامه به رازهای خرید و نگهداری دستبند چرم خواهیم پرداخت.

چرا باید در خرید و نگهداری دستبند چرم دقت داشته باشید؟

هرقدر که شما در زمان خرید دستبندهای مردانه چرمی تلاش کرده باشید که بهترین و باکیفیت‌ترین آن را تهیه کنید، ممکن است به دلیل ندانستن راه‌های مراقبت و نگه‌داری آن، باعث از بین رفتن آن شوید یا در زمان خرید دقت کافی در تعیین نوع چرم خریداری شده، نداشته باشید. ممکن است خیلی زود از کیفیت دستبند شما کاسته یا به‌کل دیگر قابل استفاده نباشد.

راهنمای خرید دستبند چرم

  • مهم‌ترین نکته در هنگام خرید دستبند چرمی، خرید از فروشگاه‌های معتبر و دارای ضمانت کالا است.
  • در هنگام خرید دستبند، رنگ پوست و سایز مچ دست را در نظر داشته باشید. برای دستبند‌های چرم بهتر است کمی مدل آزادانه‌تری انتخاب کنید.
  • به قفل دستبندها دقت داشته باشید. قفل‌ها باید محکم و در عین حال باز و بسته کردن آن‌ها نیز باید راحت باشد.
ویژگی های یک دستبند چرم مناسب
قفل دستبند چرمی باید محکم باشد

تشخیص چرم طبیعی و مصنوعی در هنگام خرید دستبند

چرم طبیعی ضخامت یکدستی ندارد. با لمس کردن می‌توانید متوجه شوید که آیا همه نقاط چرم دارای سطح ضخامت یکسان است یا خیر. چرم طبیعی در برخی نقاط ضخیم و در برخی دیگر نازک است.
انعکاس نور در چرم طبیعی به‌صورت یکنواخت نیست، می‌توانید برای تشخیص چرم طبیعی آن را در مقابل نور آفتاب بگیرید. متوجه خواهید شد که در برخی نقاط براق و در برخی دیگر کدر است.
با نگاه کردن به سطح داخلی چرم نیز می‌توانید به نوع چرم پی ببرید. چرم طبیعی دارای سطح پرز مانند و چرم مصنوعی دارای سطحی از جنس فومی است.

چرم طبیعی و چرم مصنوعی
با مقایسه ضخامت و براق و کدر بودن چرم می توان به طبیعی یا مصنوعی بودن آن پی برد

قاتلان دستبند چرم

بعد از اینکه به راه‌های تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی اشاره کردیم، بد نیست بدانیم که چه عواملی موجب کاهش کیفیت و از بین رفتن دستبند چرمی می شود. این مساله به ما در نگهداری دستبند چرم و ماندگاری بیشتر آن کمک خواهد کرد. در ادامه قاتلان خطرناک دستبند چرمی را معرفی می‌کنیم!

اجسام نوک‌تیز

خراش‌های ایجاد شده توسط اجسام نوک‌تیز قابل ترمیم نیست. پس سعی کنید هنگام کار با وسایلی که ممکن است به دستبند آسیب وارد کنند، آن را از دست خود خارج کنید.

رطوبت

پوسته‌پوسته شدن، لک شدن و کپک زدن در چرم طبیعی از مواردی هستند که به علت رطوبت به وجود می‌آیند؛ بنابراین هنگام شست‌وشوی دست، شنا یا انجام فعالیت‌های ورزشی دستبند را از دست خارج کنید.

عطر و اسپری

عطر و اسپری لایه رویی چرم را از بین می‌برند. سعی کنید از اسپری و عطر زدن روی نبض دستی که دستبند می‌پوشید، خودداری کنید.

نور آفتاب

نور آفتاب باعث پوسته‌پوسته شدن چرم می‌شود. از نگهداری دستبند کنار پنجره خودداری کنید. بهترین محل نگه‌داری دستبند چرم، جعبه‌های چوبی مخصوص جواهرات است که از فروشگاه آکوکالا می‌توانید تهیه کنید.

دلایل خراب شدن دستبند چرمی
نور آفتاب باعث پوسته پوسته شدن چرم می‌شود

گردوخاک

گردوخاک می‌تواند وارد منافذ چرم شود و ظاهر آن را زشت کند. پس سعی کنید با دستمال نرم، به‌طور مرتب دستبند را تمیز کنید. واکس زدن نیز برای حفظ ظاهر و تمیز کردن چرم بسیار مناسب است.

مواد شوینده

به هیچ عنوان از مواد شوینده شیمیایی برای تمیز کردن دستبند چرم استفاده نکنید. زیرا آسیب جدی به چرم وارد می‌کنند.

 کلام آخر

پس از خرید دستبند چرم و نگهداری آن با دانستن نکات ارائه شده، می‌توانید دستبند خود را سال‌های سال استفاده کنید. اگر شما تجربه نگهداری از دستبند چرم را دارید حتما با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =