برند و استایل برتر, مجله اینترنتی, مد و زیبایی

مرز باریک خوش تیپ بودن و بد تیپ بودن..!

اشتباهات رایج در پوشش آقایان

همیشه دوست داشتم همسرم بهترین تیپ و استایل را داشته باشد و در رویاهایم به دنبال مردی با تیپی همچون شاهزاده ها بودم. اما از روزی که خواستگاران متفاوتی را ملاقات کردم؛ متوجه شدم اشتباهات رایج در پوشش آقایان وجود دارد. در حالی که از آن اطلاعی ندارند و نمی دانند مرزی باریک بین خوشتیپ یا بدتیپ بودن وجود دارد ؛ و  بارعایت یا عدم رعایت نکاتی به ظاهر ساده از این مرز عبور خواهند کرد.
برای همین در این مطلب توصیه هایی برای آقایان مطرح می کنم  تا در نظر اول برای خانم ها جذاب و خوش لباس جلوه کنند و از اشتباهات رایج در پوشش نداشته باشند.

اشتباهات رایج در پوشش آقایان

نوع پوشش دارای اصول و قواعدی است و این اصول و قواعد در لباس آقایان هم مطرح است. اما اشتباهات رایج در پوشش آقایان وجود دارد که با رفع این اشتباهات می توانند استایلی زیبا و شیک داشته باشند

۱ـ پوشیدن جوراب اسپرت سفید

یک لحظه کشو کمد خودتان را باز کنید، چه نوع جوراب هایی و با چه رنگ هایی می بینید؟
اگر در کمد شما جوراب های سفید یا کهنه اسپرت وجود دارد و می خواهید این جوراب ها را با کت و شلوار بپوشید، بدانید و آگاه باشید یکی از اشتباهات رایج در پوشش آقایان را انجام داده اید و از مرز باریک بین خوشتیپ و بد تیپ بودن رد شده اید.
جوراب مناسب برای استایل رسمی، جوراب‌های رسمی مشکی یا قهوه‌ای هستند. البته در دنیای امروزی جوراب‌های طرح‌دار هم به دنیای مد وارد شده‌اند که اگر سلیقه‌تان به این جوراب‌ها می‌خورد می‌توانید آنها را پا کنید.

اشتباهات رایج در پوشش آقایان
جوراب مناسب برای استایل رسمی، جوراب‌های رسمی مشکی یا قهوه‌ای هستند.

۲ـ پوشیدن شلوار بیش از حد بلند

یک نگاهی به شلوارهایتان بیاندازید، سایز کوتاهی شلوارتان چگونه است؟

  • بلند و با چندلایه چین؟
  • دم‌پای آن کمی بالاتر از کفش

اگر به تازگی به خرید شلوار رفته اید و دم پای شلوارتان بلند و با چند لایه چین است دومین اشتباه رایج پوشش را انجام داده اید و باعث شدید کوتاه قد و شلخته به نظر برسید. پس برای اینکه شلوارتان دم‌پای مناسبی داشته باشد باید از خیاط بخواهید که آن را تا لبۀ کفش کوتاه کند.

اشتباهات رایج در پوشش آقایان
برای اینکه شلوارتان دم‌پای مناسبی داشته باشد باید از خیاط بخواهید که آن را تا لبۀ کفش کوتاه کند.

۳ـ کفش‌های پنجه‌مربعی

آقایان عزیز دوست دارید نشان دهید از سفر به ۴۰ سال گذشته برگشته ایدو اشتباه رایج پوشش را انجام دهید؟
برای داشتن تیپ رسمیِ مناسب باید به سراغ کفش‌هایی بروید که نوک‌شان گرد و اندکی تیز است.
این سبک از پنجه برای کفش‌ها نه قدیمی می‌شوند نه از کلاسیک بودن دور می‌شوند. نکتۀ دیگری که در انتخاب کفش رسمی باید در نظر بگیرید، جنس آن است. جنس چرمی برای کفۀ کفش و رویه آن، انتخاب مطلوبی به نظر می‌رسد. اگر رنگ آن هم مشکی یا قهوه‌ای باشد که دیگر عالی خواهد شد.

۴ـ آستین بیش از حد بلند

اشتباه رایج بعدی عدم سایز بندی آستین کت است . تعداد بسیار کمی از آقایان به این نکته دقت می‌کنند و  به خیاط مراجعه می‌کنند. آقایان عزیز توجه کنید که  اندازه مناسب آستین کت بالای استخوان مچ دست است و باید به گونه‌ای باشد که حدود ۳ سانتی متر از آستین پیراهن کوتاه‌تر باشد و آستین پیراهن از آن بیرون زده باشد.

۵ـ باز گذاشتن تعداد زیادی دکمه پیراهن

این نکته مصداق بارز نه افراط و نه تفریط است. بستن دکمه تا زیر گلو یا باز گذاشتن تعداد زیادی از دکمه ها نشانه خوشتیپ بودن نیست!!!

۶ـ اندازه مناسب کت

یک کت و شلوار قطعاً یک قسمت اصلی در مد آقایان است و اغلب شامل جلیقه ای می شود. این لباس می تواند تمام ظاهر شما را بسازد یا خراب کند، بنابراین حتما آن را عاقلانه انتخاب کنید. این مسئله در مورد کت هایی که مردان تمایل به پوشیدن با لباس خود دارند مهم است، که طول کت جلیقه شما را بپوشاند و همچنین توجه کنید که اگر قصد دارید پالتو روی کت و شلوارتان بپوشید حتما از کت بلندتر باشد.

اشتباهات رایج در پوشش آقایان
کت و شلوار می تواند تمام ظاهر شما را بسازد یا خراب کند، بنابراین حتما آن را عاقلانه انتخاب کنید.

۷ـ زیرپیراهنی تان مشخص است

دوست دارید با پوشیدن زیر پیراهنی ، لباس خود را از عرق و لکه حفاظت کنید ؟بسیار کار خوبی است اما چه لزومی دارد اشتباهات رایج در پوشش آقایان را انجام دهید وزیر پیراهنی مشخص باشد؟؟؟

۸ـ در استفاده از اکسسوری زیاده روی می‌کنید

استفاده از اکسسوری ها در استیل موجب خاص شدن و درخشیدن می شود .اما استفاده بیش اندازه اکسسوری ها ظاهری شلوغ و شلخته به شما می دهد. در استفاده از اکسسوری ها زیاده روی نکنید!!!

اشتباهات رایج در پوشش آقایان
در استفاده از اکسسوری ها زیاده روی نکنید!!!

۹ـ استفاده از رنگ در استایل

ممکن است شما دوست داشته باشید  رنگ ها را وارد تیپ و استایلتان کنید ، بسیار ایده و طرح زیباییست اما دلیل نمی شود شلوار قرمز و پیراهن سبز با کت زرد ست کنید!! استفاده بیش اندازه از رنگ ها باعث می شود ظاهری آراسته و منسجم نداشته باشید.

۱۰ـ تیشرت داخل شلوار یا روی شلوار؟

اگر دوست دارید ظاهر مردان قرون وسطایی را داشته باشید تیشرت­تان را  داخل شلوار قرار دهید!  حتما  تیشرت تان را بیرون شلوار بگذارید، تا ظاهری جالب تر و بهتر داشته باشید.

اشتباهات رایج در پوشش آقایان
قراردادن تیشرت داخل شلوار ظاهری نامرتب و قدیمی به شما می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − پنج =