خانه داری, گل و گیاه, مجله اینترنتی

ترندترین مدل دسته‌ گل‌های عروس

مدل دسته گل عروس

وقتی در تب و تاب تدارکات عروسی هستید و برای هرچیزی برنامه ریزی می‌کنید؛ برای دسته گل عروس هم برنامه‌ریزی داشته باشید و دقت کافی را به خرج دهید. چرا که مدل دسته گل عروس نشان‌دهنده‌ی عواطف و احساسات شماست. اما برای انتخاب دسته گلی زیبا و منحصر به فرد باید چه کرد؟

انتخاب مدل دسته گل عروس

دسته گل عروس باعث زیبایی بخشیدن و جذاب‌تر شدن شما در لباس عروس می‌شود. پس برای آن زمان و وقت کافی در نظر بگیرید و سعی کنید یکسری نکات ریز و حساس را رعایت کنید تا دسته گلی داشته باشید که بعدها هر وقت به دسته گل نگاه کردید، خاطرات خوش به یادتان بیاید.

تناسب لباس و دسته گل عروس

زمانی اقدام به انتخاب دسته گل کنید که رنگ لباس و مدل لباس تعیین شده باشد. پیشنهاد ما برای لباسی با دنباله‌ بلند، انتخاب دسته گل‌های آویزان و آبشاری است. اگر لباستان پرنسسی است دسته گل‌های گرد و کوچک را انتخاب کنید.
رنگ لباس هم می‌تواند در انتخاب دسته گل تاثیر گذار باشد. اگر لباس سفید و یا نباتی انتخاب می‌کنید در انتخاب رنگ دسته گل محدودیتی ندارید. اما اگر لباس‌های رنگی (به خصوص در زمان فرمالیته) انتخاب می شود، سعی کنید گل‌ها با لباس شما تناسب رنگ داشته باشد.

مدل دسته گل عروس متناسب با لباس عروس
بهتر است رنگ دسته گل عروس با رنگ لباس متناسب باشد

تناسب جثه و دسته گل عروس

به قد و قواره خودتان توجه کنید و بعد دسته گل را سفاش دهید!
عروس خانم‌هایی با جثه و یا قد بلند بهتر است دسته گل‌های کشیده‌تر استفاده کنند و عروس خانم‌هایی که جثه و قد کوتاه‌تری دارند، دسته گل‌های جمع و جورتر باید انتخاب کنند.

مدل دسته گل عروس آبشاری
عروس خانم‌های بلند قد بهتر است دسته گل آبشاری و کشیده انتخاب کنند

در ضمن باید گفت در انتخاب دسته گل توجه داشته باشید که تمام مدت عروسی باید در دستتان باشد و همچنین برای عکس‌ها نیاز است که حلقه و دست‌هایتان پیدا باشد، پس دسته گل‌های سنگین و بزرگ انتخاب نکنید.

تناسب دسته گل با فصل و طبیعت

می‌توانید در موقع انتخاب رنگ یا نوع گل دسته گل فصل را در نظر بگیرید و با آن هماهنگ شوید. برای مثال: می‌توانید دسته گل را بر اساس تم رنگی فصل انتخاب کنید. اگر در فصل زمستان ازدواج می کنید دسته گل‌های سفید، نقره‌ای و یا طلایی انتخاب کنید. در فصل پاییز از تم رنگی قرمز و نارنجی؛ در فصل تابستان تم رنگی نارنجی روشن؛ در فصل بهار هم تم رنگی صورتی، آبی و سبز استفاده شود.

دسته گل عروس مناسب فصل پاییز
دسته گل عروس با تم نارنجی را در فصل پاییز می توان انتخاب کرد

و یا می‌توانید نوع گل‌ها را براساس فصل انتخاب کنید تا هم قیمت دسته گل مناسب‌تر باشد و هم دوام گل آن فصل در فصل خودش بیشتر است. مثلا: در زمستان  از گل‌های گل شیپوری و یا گل یاسمن، در پاییز گل آلسترومریا و داوودی، در تابستان گل رز، گل صدتومانی و گل نرگس درختی، در بهار گل های لاله و نرگس، کوکب، ارکیده استفاده کنید.
البته باید گفت: انتخاب گل و رنگ گل بسیار سلیقه‌ای است و اگر باز هم شک دارید از فروشنده کمک بگیرید.

معرفی انواع دسته گل‌ها

  • دسته گل توپی:  این دسته گل مانند توپ تزیین می‌شود و بعد با یک نوار زیبا (مرارید، روبان و… ) می‌توان آن را در دست گرفت. این سبک بیشتر مناسب فرمالیته و زمان عکاسی مناسب است.
  • دسته گل دستبندی: این دسته گل‌ به شکل دستبند دور دست عروس خانم بسته می‌شود که بیشتر مناسب عقد و مراسم نامزدی و یا حنابندان است.
دسته گل دست‌بندی
دسته گل دست‌بندی دور دست بسته می‌شود
  • دسته گل عروس کوچک و گرد: دسته گلی سبک و راحت برای جابجایی با یک دست است. این دسته گل که حالت غیر رسمی دارد، امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و در مراسم‌های عروسی نیز به کار برده می‌شود.
  • دسته گل ترکیبی یا کامپوزیتی: این دسته گل از صدها گلبرگ جداشده‌ی گل رز درست می‌شود و به دسته گل کارمن رز هم معروف است. برای تهیه این دسته گل زمان و وقت زیادی صرف می‌شود و بسیار گران‌ قیمت است. در صورتی که در نگاه اول بسیار ساده به نظر می‌آید.
  • دسته گل آبشاری: یکی از قدیمی‌ترین دسته گل‌های عروس است که اولین بار توسط پرنسس دایانا استفاده شد. اما به خاطر زیبایی و ظرافتی که این دسته گل‌ها دارند از دسته گل‌های پر طرفدار هستند.

شما برای عروسی خود چه مدل دسته گل و چه گلی را انتخاب کردید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =