خانه داری, دکوراسیون, مجله اینترنتی

نکات و اصولی ضروری در طراحی و چیدمان دفتر کار

دکوراسیون دفتر کار

آیا در دفتر کارتان احساس آرامش و راحتی دارید؟ بخش زیادی از احساس راحتی و آرامش در محیط کار وابسته به نوع دکوراسیون دفتر کار است. رنگ‌ها و مبلمان اداری می‌توانند انرژی شما را برای ادامه کار کاهش داده، یا برعکس، روحیه کاری و انرژی را افزایش بدهند. پس با همراه باشید تا با اصول طراحی دکوراسیون داخلی محیط کار آشنا شوید.

اهمیت توجه به دکوراسیون دفتر کار

فرقی ندارد، مدیر باشید یا کارمند، به‌هرحال باید ساعت‌ها در دفتر کار حضور داشته باشید. حتی گاهی بیشتر از ساعت‌هایی که در منزل هستید؛ بنابراین باید محیط کار شما به حدی اصولی چیده شده باشد که از لحاظ دیداری و استفاده از امکانات باعث افزایش راندمان کاری کارکنان دفتر شود. پس با دانستن اصول چیدمان دفتر کار آشنا شوید و آن‌ها را اجرایی کنید. در آخر خواهید دید که تا چه حد به اهداف کاری خود دست یافته‌اید، تنها کافی است مواردی را که در ادامه بیان می‌کنیم رعایت کنید.

دفتر مدیریت

صرف‌نظر از این‌که فضای کافی برای در نظر گرفتن یک اتاق جداگانه برای مدیریت دارید یا مدیری هستید که در یک محیط مشترک با کارکنان کار می‌کنید، باید به فضای آن دقت کافی داشته باشید. اتاق مدیریت یا میز مدیریت در فضاهای مشترک باید به‌گونه‌ای در نظر گرفته شودکه امکان نظارت بر سایر بخش‌ها وجود داشته باشد.

مبلمان اداری مناسب

تنوع مبلمان اداری برای طراحی دکوراسیون دفتر کار بسیار زیاد است؛ اما سعی کنید مبلمان راحت و استاندارد را مطابق فضایی که در اختیار دارید خریداری کنید.

رنگ‌بندی

در چیدمان دفتر کار به رنگ‌هایی که به کار می‌برید دقت زیادی داشته باشید، زیرا محیط‌های رنگارنگ اصلا مناسب دفتر کار نیستند. چون باعث ایجاد حس خستگی می‌شوند. سعی کنید از دو یا نهایت سه رنگ با طیف روشن در طراحی دفتر کار استفاده کنید.

رنگبندی محل کار
در محیط کار بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده شود

نورپردازی

سطح انرژی کارکنان مستقیما به میزان نورپردازی دفتر کار بستگی دارد. سعی کنید در حد ممکن از نور طبیعی استفاده کنید. در غیر این صورت از نورهای مصنوعی شدید و با نورهای آبی و قرمز پرهیز کنید، زیرا باعث احساس خستگی زودرس می‌شوند.

استفاده از نور طبیعی در محیط کار
تا حد ممکن از نور طبیعی در محیط کاری خود استفاده کنید

نقش گل و گیاه در دکوراسیون دفتر کار

استفاده از گل و گیاه در چیدمان محیط کار باعث ایجاد شادابی در روحیه کارکنان می‌شود و آن‌ها را از روزمرگی و کسالت دور نگه می‌دارد. ضمن این‌که فضایی شیک برای مراجعین نیز فراهم می‌شود.

استفاده از گل و گیاه در محیط کار
استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون محل کار در روحیه کارکنان تاثیر مثبت دارد

حفظ اصل سادگی در دکوراسیون دفتر کار

لوازم، میزها و مبلمان‌های اداری با طرح‌های ساده همیشه باعث می‌شوند محیط کار مرتب‌تر به نظر برسد و همین نظم و ترتیب بخشی از روحیه کارکنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

کلام آخر

با رعایت اصول دکوراسیون دفتر کار می‌توان در کیفیت انجام امور تأثیر شگفت‌آوری را مشاهده کرد. اگر فکر می‌کنید اصول دیگری از قلم افتاده است خوشحال می‌شویم به ما یادآور شوید. همچنین قابل ذکر است که شما می‌توانید با خرید لوازم دکوری شیک و لاکچری از فروشگاه آنلاین آکوکالا طراحی دکوراسیون محیط کار و منزل خود را به آسانی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 10 =