ادبیات, بهترین کتاب ها, کسب و کار, مجله اینترنتی, نکات طلائی و آموزش

استراتژی‌ گاو بنفش در مارکتینگ..!

استراتژی گاو بنفش در بازاریابی

ایجاد کردن یک استراتژی بزرگ در علم مارکتینگ و بازاریابی سخت است؟! با ما همراه باشید تا با معرفی استراتژی گاو بنفش در بازاریابی (!) راهکارهایی فوق العاده را ارائه کنیم.

گاو بنفش..!

اسم این کتاب را اگر اولین بار بشنوید یاد فیلم‌ها و کتاب‌های فانتزی و تخیلی می‌افتید! اما باید گفت: این کتاب یکی از کتاب‌های قدیمی در عرصه بازاریابی است که به شما کمک شایانی می‌کند.
اگر دوست دارید برای خودتان کسب و کاری تازه راه بیاندازید، توصیه می‌کنم اول کتاب گاو بنفش با عنوان اصلی Purple Cow: Transform Your Business by Being Remarkable را بخوانید.
این کتاب توسط آقای ست گادین که نویسنده، معلم و کارآفرین آمریکایی است نوشته شده است. این کتاب در ابتدا در سال ۲۰۰۳ چاپ شد و در سال ۲۰۰۹ مورد ویرایش‌هایی قرار گرفت و مجددا به دنیای کتاب و کسب و کارها بازگشت.
قلم روان و شیوایی که نویسنده این کتاب دارد، باعث می‌شود به راحتی قابل فهم و جذاب باشد. نویسنده در ابتدا پنج اصل برای بازاریابی معرفی می‌کند که همه با p شروع می‌شوند و نهایتا به p مهمی می‌پردازد که همان استراتژی گاو بنفش Purple Cow است.

استراتژی گاو بنفش در بازاریابی

او در این کتاب می‌گوید: دنیا روز به روز در حال تغییر و تحول است و همین باعث تغییر سلایق و عقاید مشتریان می‌شود. پس در بازاریابی باید برای جلب افراد به دنبال خلق ایده‌هایی جدید و بروز باشید، و تمام افراد سازمان باید به استراتژی گاو بنفش اعتقاد داشته باشند.
او در تعریف استراتژِی گاو بنفش از داستانی استفاده می‌کند و می‌گوید: روزی به مسافرت رفتم و با دیدن گله‌ای از گاو‌ها هیجان زده شدم. اما با ادامه پیدا کردن گاو‌های قهوه ای و یک شکل جذابیت از بین رفت. اما ناگهان فکر کردم اگر در بین این گله گاوهای قهوه‌ای گاوی بنفش ببینم چه اتفاقی می‌افتد؟ مشخص است که حرف و خاطره‌ای به یادماندنی می‌شود و برای همه دوستان تعریف خواهم کرد.
باید در تبلیغات هم از گاو بنفش استفاده کرد، یعنی تبلیغات به صورت استفاده از رسانه‌های سنتی دیگر بازدهی خاصی ندارد و باید یک چیز به یاد ماندنی  ساخت تا به مردم امکان بحث و صحبت پیرامون آن را بدهیم.

کتاب گاو بنفش کتابی با موضوع بازاریابی
برخی اصول مهم بازاریابی در کتاب گاو بفنش مطرح شده است

مشتری‌ها چند گروه هستند؟

نویسنده در ادامه کتاب می‌گوید:
در بازاریابی باید توجه کنید چهار گروه مشتری وجود دارد:

  1. نوجویان: افرادی هستند که همیشه کالاهای جدید را دنبال می‌کنند ولی به آن نیازی ندارند. شاید تعدادشان کم باشد اما گاو بنفش (ساخت وسیله جدید و به‌یادماندنی) شما را برای دیگران تعریف خواهند کرد.
  2. پذیرش کنندگان اولیه: این افراد نیازمند کالای تولیدی شما هستند و از آن استفاده می‌کنند.
  3. گروه اکثریت ابتدا و انتها: این طیف گسترده‌ای از مخاطبان را تشکیل می‌دهد و از طریق معرفی دوستانشان به سمت شما می‌آیند.
  4. گروه دیرپذیران: این گروه همیشه از روند بازار عقب هستند.

او عنوان می‌کند بر این اساس باید بدانید که گاو بنفش یا همان محصول خاص شما نباید برای همه مخاطبین قابل پذیرش باشد، اگر بتوانید بین نوجویان و پذیرش کنندگان اولیه آن را رواج دهید گروه اکثریت ابتدا و انتها هم با آن‌ها همراه خواهند شد.
به عقیده ست گادین شما در بازار باید با خودتان رقابت کنید  و محصولی تولید کنید که شاید اهمیت بالایی ندارد، اما جذاب است. مشکل گاو بنفش از دیدگاه ست گادین در واقع ترس است. در بازار هر کسی به دنبال خلق گاو بنفش نمی‌رود، زیرا مردم بسیار ترسو هستند و شما در صورت خاص بودن می‌توانید محصولی خاص را برای افرادی خاص تولید کنید.

چگونه در بازار، خاص باشیم؟

او در کتابش راهی برای خلق گاو بنفش نمی‌دهد. او می‌گوید که در هر بازاری گاو بنفش خاصی را می‌شود ایجاد کرد، فقط باید از دایره امن (استفاده از تبلیغات تلویزیونی و در کل بازاریابی قدیم) خارج شد. این دایره امن که سال هاست وجود دارد به سمت افول دارد پیش می رود و با آن نمی‌شود بازار را در دست گرفت.
او معتقد است در دوران حاضر که رسانه‌ها به سرعت افزایش می‌یابند، تبلیغات ساده و روتین نمی‌تواند توجه مشتری‌ها را جلب کند. از طرف دیگر مردم وارد دوران پسا مصرف گرایی شده‌اند و مصرف وسایل به خودی خود دیگر جذاب نیست. همین طور تنوع گزینه‌ها انقدر زیاد است که به راحتی در سبد خرید مردم نمی‌توان قرار گرفت. پس تبلیغاتی که از همیشه گران‌تر شده است، اثربخشی کمتری دارد و نمی‌توان به آن امیدی داشت.
تبلیغ دهان به دهان، ارزان‌ترین تبلیغ است. به عقیده او، اگر ایده‌های خوب و محصولات خاص داشته باشید به راحتی مانند یک ویروس، فضای گفتگوی جامعه را در برمی‌گیرند و از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شوند.
شما این کتاب را خوانده‌اید؟ جهت توسعه کسب و کار خود از آن استفاده کرده‌اید؟!  اگر این کتاب را نخوانده‌اید و می‌خواهید کسب و کاری موفق داشته باشد حتما این کتاب را تهیه کنید.
مقاله اصول بازاریابی محتوایی نیز در زمینه بازاریابی بسیار مفید است. آن را نیز به سبد مطالعه خود اضافه کنید:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 14 =