جدیدترین لوازم چوبی, خانه داری, دکوراسیون, مجله اینترنتی, معرفی ها

نقش تابلو دیواری در دکوراسیون

نقش تابلو در دکوراسیون

یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی تابلوها هستند، نصب تابلو در فضای دکوراسیون به راحتی می تواند حال و هوا و حس فضا را تغییر دهد. در یک کلام تابلو در دکوراسیون منازل نقش اساسی را بازی می کند؛ اگر دوست دارید همه چیز را در مورد تاثیر تابلو در دکوراسیون داخلی بدانید با ما همراه باشید.

نقش تابلو در دکوراسیون داخلی

شاید خیلی از افراد متوجه نقش تابلو در دکوراسیون داخلی نباشند. اما تابلو ها نقش پررنگی در فضای خانه ها بازی می کنند، همچنین می توان گفت که تابلوها علاوه بر افزایش زیبایی محیط، به لحاظ کاربردی نیز مورد توجه هستند. در اغلب موارد افراد بعد از چیدمان منزل به سراغ انتخاب تابلو می روند اما تابلوها خودشان به تنهایی می توانند در تغییر سبک معماری نقش بسزایی داشته باشند، در کل باید تابلو را به عنوان یک عنصر مستقل در فضای منزل در نظر گرفت.

اصول خرید تابلو

 تابلوها در دکوراسیون منزل  نقشی مهم دارند و به تغییر فضا  و روح دادن  آن بسیار کمک می کنند؛ اما استفاده درست از یک اثر هنری یا تابلو است که می تواند تاثیر زیادی بر بیننده بگذارد؛ باید بدانیم که همین انتخاب اصول و قواعدی دارد و تنها به انتخاب یک تابلو یا اثر گرانبها ختم نمی شود؛ با توجه به اهمیت این مساله، چند مورد از اصول خرید تابلو را در ادامه بیان می کنیم.

سایز تابلو

یکی از مهمترین اصول برای انتخاب تابلو اندازه تابلو است؛ در خرید تابلو باید اندازه فضایی که در اختیار دارید را بدانید و بعد اقدام به خرید تابلو با سایز و اندازه مناسب کنید؛ برای مثال:
خرید تابلویی باسایز بزرگ برای فضایی کوچک حس شلوغی و بی نظمی و آشفتگی را به افراد القا می کند.
برای فضاهای کوچک استفاده از تابلوهای سایز کوچک مناسب تر است.

نقش تابلو در دکوراسیون داخلی منازل کوچک
در انتخاب تابلو به ابعاد فضای مورد نظر دقت کنید

سقف منازل

در خرید تابلو علاوه بر در نظر گرفتن میزان فضایی که در اختیار دارید حتما به سقف منزل نیز توجه کنید؛ برای سقف های کوتاه تابلوهای کوچک و افقی مناسب است .

محل قرار گیری تابلو

انتخاب محل قرار گیری تابلو نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که باید در هنگام خرید در نظر بگیرید؛ بر همین اساس تابلوها می بایست در بهترین مکان موجود در فضای پذیرایی و در محور دید افراد قرار داشته باشد.

نوع سبک منزل

حتما و الزاما در خرید تابلو به نوع چیدمان و سبک منزل توجه کنید و بر اساس سبکی که منزل دارد یا دوست دارید تابلو را انتخاب کنید.

  • سبک کلاسیک: برای سبک کلاسیک می توانید از تابلوهای سنتی ایرانی و کره ای استفاده کنید. برای مثال: کنده کاری روی چوب، معرق کاری و هنرهای دیگر که با رنگ تیره انجام شدند استفاده نمایید.
  • سبک مدرن: برای سبک مدرن دست شما بازتر است و می توانید انتخاب های بیشتری داشته باشید برای مثال: چوب های مشکی کم عرض و ساده استفاده کنید و حتی در بیشتر مواقع دیده شده که از تابلوهای استیل هم برای دکوراسیون منزل استفاده شده.

موضوع تابلوها می‌تواند از نقاشی های آبستره و انتزاعی باشد که برای دوستداران سبک مدرن بسیار خوشایند می باشد.

اهمیت و نقش تابلو چوبی در دکوراسیون

انسان ها این روزها بیشتر به سمت استفاده چوب در فضاهای منزل پیش رفته اند تا بتوانند لحظه ای از آرامش و لذت جنگل را به خانه هایشان ببرند. استفاده از تابلو های چوبی تلاشی در همین راستا است. در این رابطه، مطالعه مقاله فواید استفاده از لوازم دکوری چوبی را به شما پیشنهاد می کنیم.

اثرات و نقش تابلو در دکوراسیون داخلی
تابلو چوبی در دکوراسیون منازل باعث زیبایی و جذابیت فوق العاده می شود

یکی دیگر از مزایای مهم تابلوهای چوبی  ایجاد یک شکل و شمایل منحصر به فرد در منزل هاست و هنگامی که یک  تابلو چوبی به محیط اضافه می شود  باعث دگرگون سازی بهینه و مطلوب فضا می گردد.

سخن پایانی

استفاده از تابلو های چوبی می تواند آرامش و زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد. تابلوهای چوبی انواع و اقسام گوناگونی دارند و انتخاب درست از بین آنهاست که این آرامش و زیبایی را به شما هدیه می دهد؛ همچنین درست قرار دادن تابلوهای چوبی می تواند علاوه بر زیبایی بصری که ایجاد می کند، حسی ناب و زیبا را برای افرادی که در این فضا قرار می گیرند به ارمغان بیاورد. در واقع باید گفت: تلفیق و آمیختن نورپردازی و تابلوهای چوبی محیطی خیره کننده و چشم نواز را برای شما حاصل می کند؛ پس استفاده از نورپردازی درست را در کنار تابلوهای چوبی فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =