خانه داری, دکوراسیون اتاق کودک, مجله اینترنتی

چند نکته در دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

همه مادران به خصوص کسانی که برای اول طعم شیرین مادر شدن را می چشند به دنبال طراحی اتاق کودک خود هستند و می خواهند بهترین انتخاب را در دکوراسیون اتاق کودک داشته باشند. و با توجه به هزینه های بالای وسایل ، دکوراسیون اتاق کودک باید به گونه ای انتخاب شود که بالاترین کارایی در عین زیبایی را داشته باشد.

دکوراسیون اتاق کودک

بهترین دکوراسیون اتاق کودک چگونه باید باشد؟وسایل اتاق کودک را از چه جنسی انتخاب کنیم تا آسایش و آرامش فرزندمان را به همراه داشته باشد؟از چه رنگی باید در اتاق کودک مان استفاده کنیم تا او  دوست داشته باشد بیشترین زمان را در اتاقش سپری کند ؟چه نکاتی در چیدمان  اتاق کودکم را باید در نظر بگیرم؟چگونه می توانیم  دکوراسیونی اقتصادی داشته باشیم؟
اولین نکته و مهمترین نکته این است که اتاق کودک مرکز ایجاد “خلاقیت و خیال پردازی” اوست ، پس باید در انتخاب نوع وسایل رنگ وسایل و جنس آنها بیشترین دقت را صرف کنیم؛ تا بتوانیم خلاقیت و شاد بودن را به فرزند مان هدیه دهیم.اما فضای کوچک منازل امروزی اجازه استفاده از انواع وسایل را در اتاق ها به ما نمی دهد ، به همین منظور  باید وسایلی انتخاب کنیم که در عین زیبایی کاربردی هم باشد.از طرفی هم وضعیت اقتصادی جامعه ما به گونه ‌ای نیست که خانواده‌ ها توانایی تعویض وسایل در مدت زمان کوتاهی را داشته باشند بنابراین باید بهترین و مقاوم ترین جنس را انتخاب کنیم.
با من همراه باشید تا بتوانیم در کنار هم نکاتی کوتاه و مفید برای چیدمان و دکوراسیون اتاق فرزند مان را یاد بگیریم:
مهم ترین نکته این است که در طراحی اتاق کودک از استفاده بیش از حد وسایل خودداری کنیم ،چرا که شلوغ بودن اتاق آرامش را از فرزند مان می گیرد.

تختخواب

اولین وسیله که اقدام به خرید آن می کنیم تختخواب است .هر خانواده بسته به نوع بودجه و فضایی که دارد می تواند انتخاب های متفاوتی برای تختخواب کودک خود داشته باشد اما بهترین توصیه  استفاده از تخت نوجوان با حفاظ های جدا شونده است که می توان آن را برای سال های بیشتری استفاده کرد و ما را از خرید تختی مجدد و تا سالها بی نیاز کند.بهترین جنس برای تخت خواب کودک چوب طبیعی است. چرا که استفاده از مواد مصنوعی در تخت ممکن است برای سلامت فزرندمان مضر باشد و ایجاد حساسیت و آلرژی کند.البته تخت های فلزی هم استحکام و دوام بیشتری دارند ولی این را باید  درنظر بگیریم که باعث آسیب به فرزندمان نشود.همچنین باید  از استحکام و پایداری وثبات تخت اطمینان حاصل کنیم.

کمد و دراور

از وسایل دیگر کودک می‌توان به کمد و دراور اشاره کرد با توجه به فضاهای کم خانه ها کمدی را انتخاب کنیم که بیشترین فضا برای سازماندهی و چیدمان وسایل کودک را به ما بدهد.

شلف دیواری

توجه داشته باشیم که فرزندمان از بدو تولد تا پیش از دبستان بیشترین زمان خود را در اتاقش می گذراند،  پس  وسایلی که برای او انتخاب می کنیم باید خلاقیتش را پرورش دهد مثل استفاده از شلف های دیواری برای ایجاد کتابخانه های کوچک برای فرزندمان است.
شلف های دیواری قابلیت نصب بر روی هر قسمتی از دیوار را دارد ؛ همچنین می‌تواند برای نظم دهی و مرتب دیده شدن اشیا بسیار کاربردی باشند ؛ این یکی از وسایل تزیینی در عین حال کاربردی برای اتاق کودک است.

دکوراسیون اتاق کودک
شلف های دیواری از وسایل تزیینی در عین حال کاربردی برای اتاق کودک است.

رنگ اتاق کودک

رنگ ها دوست بچه ها هستند و علاوه بر این که بر بینایی آن ها  نقش مثبت دارند باعث آرامش و استراحت و تمرکز و ایجاد نشاط در آن ها می شود پس به هیچ عنوان در اتاق فرزندمان از رنگ های تیره و کدر استفاده نکنیم.
حتی می‌توانیم از کاغذ دیواری های مناسب با الیاف طبیعی در یک قسمت از فضا استفاده کنیم.

پرده اتاق کودک

نور طبیعی در رشد کودکان تاثیر خیلی زیادی دارد،   پس در  اتاق کودک باید استفاده حداکثری از نور طبیعی شود به همین منظور باید پرده ای انتخاب شود که بتوان با آن نور اتاق را به راحتی تنظیم کنیم

اسباب بازی

بچه ها عاشق اسباب بازی هایشان هستند و دوست دارند در چیدمان اتاق شان نیز به کار برده شود. استفاده از اسباب بازی و عروسک  و لگو های زیبا در اتاق کودک می تواند حس آرامش و نشاط را در او به دنبال داشته باشد . انتخاب اسباب بازی مناسب با جنس مناسب یکی از دغدغه های بزرگ والدین می باشد که سعی ما بر این است در مقاله‌ای دیگر در مورد اسباب بازی ها با شما صحبت کنیم .

وسایل تزئینی:

وسایل تزئینی باید در عین زیبا بودن کاربردی باشد، برای مثال :
می توانیم دستگیره های ساده کمد اتاق کودکمان را با دستگیره های عروسکی متناسب با تم اتاق تعویض کنیم که با پایین ترین هزینه زیبایی خاصی به وسایل اتاقش بخشید ه ایم . با در نظر گرفتن مکانی برروی دیوار اتاق کودک به عنوان تخته سیاه برای  نقاشی فضایی بزرگ برای پرورش خلاقیت و شادی و سرگرمی را به کودکمان هدیه دهیم چراکه کودکان در تمام سنین  علاقه خاصی به نقاشی کردن دارند و با نقاشی خلاقیت خود را پرورش می دهند.

دکوراسیون اتاق کودک
تخته سیاه برای پرورش خلاقیت و شادی و سرگرمی بهترین انتخاب است


از دیگر وسایل تزئینی اتاق کودک ساعت دیواری ست که ساعت های فانتزی کودکانه با توجه به تم اتاق  وسیله ای تزیینی و در عین حال کاربردی بهترین انتخاب است.

دکوراسیون اتاق کودک
وسایل تزئینی باید در عین زیبا بودن کاربردی باشد


در مقالات بعدی سعی می کنیم جزییات بیشتری در انتخاب وسایل را با شما در میان بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + بیست =