ادبیات, بهترین کتاب ها, مجله اینترنتی

یک کتاب جذاب، مغازه خودکشی

مغازه خودکشی

اگر به دنبال کتابی می‌گردید که امید به آینده و امید به زندگی و مقاومت را زنده کند،  به شما کتاب مغازه‌ی خودکشی اثر ژان تولی را معرفی می‌کنیم؛ کتابی که شاید جنبه‌ی طنز داشته باشد، اما سرشار از امید و الهام است در گوشه گوشه‌ی این کتاب حضور مرگ را حس می‌کنید.
و در مقابل می‌توانید تلاش به ادامه، تلاش به زنده کردن امید را هم با چاشنی طنز در لابه لای جملات ببینید، دراصل این کتاب با رویکرد طنز به زندگی، خودکشی، ناامیدی و… می‌پردازد و مخاطب را به این نکته می‌رساند که می‌توان در دل هر سیاهی و ناامیدی لکه‌ای نور دید و به سمت آن حرکت کرد.

خلاصه‌ای از کتاب

داستان مغازه‌ی خودکشی در فروشگاهی اتفاق می‌افتد که کارش فراهم کردن اسباب و لوازم خودکشی است، از وجود چنین فروشگاهی می‌شود تشخیص داد زمانی است که افسردگی و ناامیدی بر سرتاسر زمین مسلط شده است، تمام اعضای خانواده به خوبی کار خود را انجام می‌دهند و باعث می‌شوند افراد زیادی خودکشی کنند، تا اینکه آلن فرزند کوچک خانواده به دنیا می‌آید.
اینجا سیر جدیدی از داستان شروع می‌شود، او فردی شاد است و این عجیب‌ترین چیز در بین مردم و بخصوص خانواده تواچ است؛  آلن عاشق خنده و شادی و امید است و همین رفتارهای آلن باعث ایجاد تغییر و تحولات اساسی می شود.

قسمتی از کتاب

آلن! آخه چند بار باید بهت بگم؟ وقتی مشتری‌هامون از مغازه خرید می‌کنن، بهشون نمی‌گیم به‌زودی می‌بینمت؛ ما باهاشون وداع می‌کنیم، چون دیگه هیچوقت برنمی‌گردن.
آخه کِی این رو توی کلت فرو می‌کنی؟ تواچ با عصبانیت کاغذی را پشت خود در دستان گره کرده‌اش پنهان کرده بود که با تکان‌های عصبیِ او می‌لرزید. بچه‌ی کوچکش روبه‌روی او ایستاده بود و بشاش و مهربان نگاهش می کرد.
خانم تواچ خم شد و با لحن سرزنش‌آمیز محکم‌تری گفت؛ و یه چیز دیگه؛ این جیک‌جیک کردنت رو تموم کن، وقتی یکی میاد اینجا نباید بهش بگی: صبح بخیر..!!
تو باید با لحنِ یه بابامُرده بهشون بگی:: چه روزِ گندی مادام یا مثلا بگی: امیدوارم اون دنیا جای بهتری براتون باشه،موسیو.
خواهش می‌کنم لطفا این لبخندِ مسخره رو هم از رو صورتت بردار، می‌خوای این یه لقمه نون رو ازمون بگیری؟ آخه این چه رفتاری که وقتی یکی رو می‌بینی چشم‌هات رو می‌چرخونی و دست‌هات رو می‌بری پشت گوشت و تکونشون میدی؟ فکر کردی مشتری‌ها میان اینجا لبخندِ ابلهانه‌ی تو رو ببینند؟ واقعا میری روی مُخم. مجبورمون می کنی پوزه بند بهت ببندیم.
توجه!!! این کتاب جذاب و خواندنی را می‌توانید از نشر چشمه خریداری کنید و یا اگر وقت مطالعه ندارید می توانید مغازه خودکشی را با صدای هوتن شکیبا از فیدیبو دانلود کرده و گوش کنید، مطمئن باشید پشیمان نمی‌شوید.
اگر اهل مطالعه کتاب‌هایی در زمینه دنیای پس از مرگ هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب در بهشت پنج نفر منتظر شما هستند را مطالعه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + دوازده =