خانه داری, دکوراسیون, مجله اینترنتی

بهترین رنگ اتاق خواب

رنگ اتاق خواب

رنگ اتاق خواب چگونه باید باشد ؟
شاید بتوان گفت اتاق خواب در بین همه قسمت های خانه، مهم ترین قسمت است. برخلاف تصور بعضی افراد که فکر می کنند چون زمان کمی را  در اتاق خواب طی می کنند و این زمان را در خواب به سر می برند، دکوراسیون و رنگبندی این اتاق مهم نیست !
خواب یکی از مهمترین بخش های زندگی روزمره است که تاثیر زیادی در نحوه انجام سایر فعالیت های روزانه دارد.
اگر خواب شما ناکافی باشد یا خواب راحتی نداشته باشید، مسلما در طول روز بی حوصله، کم انرژی و خسته خواهید بود. در نتیجه توان کافی برای انجام فعالیت های خود را ندارید. در دراز مدت این امر، موجب کاهش بازدهی و تاثیر معکوس روی مسیر موفقیت و رشد شما خواهد شد.
اما برای داشتن خواب راحت و کافی، عوامل بسیاری موثر است. یکی از این عوامل که می تواند تاثیر زیادی در نحوه خواب شما داشته باشد، رنگبندی اتاق خواب است. رنگ دیوارها و دکوراسیون اتاق خواب، می تواند به شما احساس آرامش، امنیت و راحتی بدهد یا برعکس موجب کلافگی، استرس یا حتی افسردگی شود. برای آگاهی بیشتر در این مورد پیشنهاد می شود مقاله اهمیت رنگ ها در دکوراسیون منزل را مطالعه کنید.
در این مقاله رنگ ها را بررسی کرده و انواع رنگبندی مناسب اتاق خواب را به شما معرفی می کنیم.

تاثیر رنگ ها بر روح و روان انسان

احتمالا شما هم اصطلاح رنگ سرد و رنگ گرم را شنیده اید. رنگ های قرمز، نارنجی و زرد، مهم ترین رنگ های گرم هستند. آبی، سبز، سرمه ای و بنفش نیز جزء رنگ های سرد هستند.  کافی است مدتی به وسیله یا سطحی که دارای یکی از این رنگ ها می باشد، خیره شوید تا تاثیر آن ها را متوجه شوید.
البته رنگی مثل خاکستری یا برخی طیف های قهوه ای نیز وجود دارند که به عنوان رنگ خنثی شناخته می شوند.
گرما، انرژی و صمیمیت برخی از حس هایی است که در نتیجه وجود رنگ های گرم ایجاد میشود. در مقابل رنگ های سرد ممکن است احساس سرما، و در کنار آن احساس اطمینان را در شما ایجاد کنند.
البته دقت کنید که تیره یا روشن بودن هر رنگ نیز در تاثیرگذاری آن دخیل است!
رنگ های تیره گزینه چندان مناسبی برای اتاق خواب به حساب نمی آیند. چرا که آرامش، مهم ترین چیزی است که شما پیش از خواب به آن احتیاج دارید و این حس بیشتر در رنگ های ملایم و روشن دیده می شود.

ترکیب رنگ اتاق خواب با توجه با تاثیر رنگ ها بر انسان

بعد از اینکه با تاثیر انواع رنگ ها در روحیات انسان ها آشنا شدیم، در این بخش به انواع رنگ بندی مناسب برای اتاق خواب می پردازیم. البته دقت کتید که ما فقط مهم ترین و پرکاربردترین رنگ ها را بررسی می کنیم و همچنین ترکیب های رنگی مناسب را نیز در صورت لزوم بیان خواهیم کرد.

اتاق خواب آبی

یکی از بهترین رنگ ها برای رنگبندی خانه و مخصوصا اتاق خواب، که برای در هر سنی می تواند استفاده شود، طیف های روشن و ملایم رنگ آبی می باشد. آبی، رنگ آرامش است و به شما اعتماد به نفس می دهد. در دکوراسیون نیز می توانید اشیائی با رنگ های متناسب با آبی استفاده کنید تا یکنواختی را از بین ببرید. مثلا یک تابلو با قاب قهوه ای رنگ.

رنگ اتاق خواب به رنگ صورتی
صورتی به عنوان رنگ اتاق خواب

رنگ اتاق خواب صورتی کمرنگ

رنگ دیگری که معمولا به عنوان رنگ اتاق خواب مورد پسند خانم ها قرار می گیرد، صورتی ملایم و کمرنگ است. صورتی، شادی آفرین، انرژی بخش و ایجاد کننده حس آرامش است. البته می توانید در کنار آن، سفید را هم در رنگ بندی مورد استفاده قرار دهید تا حالت یکنواختی ایجاد نشود.

ترکیب رنگ سفید اتاق خواب

رنگ های کرم و سفید نیز جزء رنگ هایی است که از قدیم توسط بسیاری از افراد برای رنگ آمیزی دیوارهای منزل یا اتاق خواب استفاده می شده است.
با افزودن اشیاء دکوری به رنگ های طلائی و قهوه ای یا حتی برخی رنگ های تیره در نقاط خاصی از اتاق، می توانید فضا را از یکنواختی نجات دهید.

اتاق خواب سبز

رنگ سبز نیز آرامش بخش است و حس طراوت و تازگی ایجاد می کند. اما بهتر است در یک طیف ملایم در کنار کرم یا سفید استفاده شود. یا چند تنالیته مختلف آن را استفاده کنید. زیرا یکنواختی فضا معمولا موجب خستگی می شود.
رنگ خاکستری ملایم و روشن نیز در کنار زرد می تواند گزینه مناسبی برای برخی از افراد باشد.
دقت کنید که در همه رنگبندی هایی که به عنوان رنگبندی مناسب اتاق خواب، به آن اشاره کردیم، استفاده از لوازم دکوری یا وسایلی مانند میز و صندلی یا کمد، با رنگبندی مناسب نیز می تواند تکمیل کننده رنگ بندی بوده و فضایی آرام و امن را برای شما ایجاد کند تا خوابی راحت را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − سیزده =