زیورآلات و اکسسوری, مجله اینترنتی, مد و زیبایی

گردنبند مهم ترین اکسسوری!

انواع گردنبند

پرکاربردترین و پرطرفدارترین جواهرات در بین آقایان و بانوان گردنبند است و در کل می توان گفت مهم ترین و خاص ترین جواهر و اکسسوری که خانم ها استفاده می کنند گردنبند است. گردنبند مناسب یقه های مختلف متفاوت است و در بازار می توانید گردنبندهای مختلف با اندازه های متفاتی پیدا کنید. گردنبند هم مثل همه جواهرات سایزبندی های مختلفی دارد و دانستن سایز و اندازه مناسب باعث زیبایی دوچندان شما می شود. در این مقاله انواع و سایزهای مختلف گردنبند را برای شما عنوان می کنیم ، پس باما همراه باشید.

راهنمای اندازه گیری سایز گردنبند

وقتی می خواهید خرید اینترنتی انجام دهید و گردنبند مناسب یقه های مختلف لباستان را سفارش دهید اما ، مرتب استرس دارید که آیا گردنبند با سایز مناسب خرید کرده اید یانه؟ برای اینکه با خیال راحت به خرید بپردازید به نکات زیر توجه کنید:
ملاک اصلی برای طول گردنبند زنجیر آن است و طول گردنبند به نوع پوشش و سلیقه شما بستگی دارد. در این جا ۲ روش برای سایز گردنبند را شرح می دهیم.

روش اول : استفاده از گردنبندی که دارید با سایز مناسب برای بدست اوردن طول زنجیر مناسب شما

  • ابتدا قفل زنجیر را باز کرده و روی سطح صافی به صورت کشیده قرار بدید.
  • طول زنجیر را با خط کش اندازه بگیرید( قفل را فراموش نکنید زیرا در طول زنجیر تاثیر گذار است).

روش دوم: اندازه گیری اندازه گردن و مقایسه با سایزهای تعیین شده

یک متر نواری را به شکل کاملا صاف و موازی زمین به دور گردن خود بپیچید تا اندازه گردن شما بدست آید. سپس پنج سانتی‌متر به میزان آن اضافه کنید تا میزان حداقلی گردنبند شما مشخص شود. و بعد این اندازه را با اندازه های استاندارد زیر مقایسه کنید و بعد به خرید گردنبند بپردازید.

انواع گردنبند

گردنبندها از نظر اندازه، به ۶ دسته که در تصویر زیر می بینید، تقسیم می شوند.

  • گردنبند یقه ای: قدری بالاتر از استخوان ترقوه قرار می گیرد و به شکلی زیبا بر روی گردن می خوابد.اندازه آن حدود ۱۵ اینچ(۳۸ سانت) است.
  • گردنبند پرنسسی: بر روی استخوان ترقوه قرار می گیرد. اندازه آن ۴۵ سانتی متر است ولی گاهی در اندازه های ۴۳ تا ۴۸ سانتی متر هم ساخته شده است.
  • گردنبند طرح شال گردنی: نام دیگر آن گردنبند چوکر است. اندازه آن ۴۰ سانتی متر است.
  • گردنبند طرح نمایشی یا جشنی : این گردنبند در ۴ سایز وجود دارد: ۲۰ اینچ(۵۱ سانت) : چند اینچ پایین تر از استخوان ترقوه قرار می گیرد. ۲۲ اینچ(۵۶ سانت) : روی خط گردن یا قدری بالاتر از لبه یقه لباس، در زیر گردن قرار می گیرد. ۲۴ اینچ(۶۱ سانت) : در زیر خط گردن قرار می گیرد. ۲۶ اینچ(۶۶ سانت) : بر روی خط فرضی در دور سینه که برای اندازه گیری دور سینه از آن استفاده می شود.
  • گردنبند طرح اپرا: بر روی یا قدری پایین تر از خط فرضی دور سینه قرار می گیرد یعنی اندازه ای حدود : ۲۸ اینچ(۷۱ سانت).
  • گردنبند طرح طنابی: دقیقا بر روی ناف یا قدری بالاتر قرار می گیرد و اندازه ای حدود ۳۶ اینچ(۹۱ سانت) دارد.

گردنبند مناسب یقه های مختلف

اگر بدانید گردنبند مناسب یقه های مختلف چیست؛ تصمیم گیری برای شما راحت تر می شود:

یقه هفت:

برای لباس های یقه هفت از گردنبند هایی باید استفاده کرد که همانند یقه باشد. یا می توانید از گردنبندی با یک زنجیر کوتاه و یا یک آویز کوچک که آن را از حالت گردی خارج کند را انتخاب کنید.

گردنبند مناسب یقه های مختلف
گردنبندی برای این یقه انتخاب شود که مانند خود یقه باشد.

یقه مردانه

برای این یقه دو حالت باید در نظر بگیرید : اگر یقه مردانه را باز می گذارید: یک آویز با زنجیر کوتاه یا چند رشته مروارید کوتاه مکمل خوبی است. اما اگر دکمه یقه تا انتها بسته است: گردنبند با سنگ های درشت یا از همان هایی که شکل یقه هستند گزینه خوبی است.

یقه گرد 

گردنبندهایی با زنجیر متوسط تا بلند مناسب لباس های یقه گرد است . در ضمن رشته‌های مهره یا مروارید و همچنین گردنبندهای لایه لایه نیز گزینه‌های عالی برای لباس‌های یقه گرد هستند.

گردنبند مناسب یقه های مختلف
اگر یقه لباس شما گرد است، گردنبندهایی که زنجیر متوسط تا بلند یا آویزهای دراز دارند استفاده کنید.

یقه اسکی

می‌توانید هم از گردنبندهای زنجیر بلند استفاده کنید و هم این که اصلا گردنبند نیندازید.و به جای آن از دوسری دستبند یا گوشواره میخی و یا کوتاه استفاده کنید.

یقه قایقی

این یقه بدون گردنبند هم جذاب است. اما اگر اصرار به استفاده از گردنبند دارید ، از گردنبند با زنجیر بلند استفاده کنید.

یقه هایی با طرح های شلوغ

در این حالت به هیچ عنوان از گردنبند استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =