تربیت و کودکان, خانه داری, دکوراسیون اتاق کودک, روانشناسی, مجله اینترنتی

اسباب بازی ترند سال ۲۰۲۱

اسباب بازی های جدید

احتمالا از بازی و تاثیر آن‌ در رشد کودکان مطلع هستید. بازی باعث رشد هوشی، اجتماعی، افزایش مهارت‌های فیزیکی و کلامی کودکان می‌شود. حتی روانشناسان با کمک گرفتن از بازی به درمان مشکلات روحی کودکان می‌پردازند. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع بیشتر از تاثیر اسباب‌بازی‌ها بر کودکان مقاله “اسباب بازی چه اثری بر رفتار کودک دارد؟“را مطالعه کنید؛ اما برخی از اسباب بازی های جدید با استقبال زیاد کودکان دنیا مواجه می‌شوند. در این مقاله به معرفی ترندترین اسباب‌بازی‌های سال ۲۰۲۱ می‌پردازیم.

حباب‌های پاپ فیجت (Pop Fidget)

این اسباب بازی به‌صورت حباب‌های سیلیکونی است که با لمس کردن و فشردن در سمت دیگر آن برجسته می‌شود. شاید در وهله اول این اسباب بازی فقط جنبه سرگرمی و حسی داشته باشد، اما کودکان از طریق این اسباب بازی می‌توانند نوشتن اعداد، حروف و اشکال هندسی را فرا بگیرند.

پاپ فیجت
پاپ فیجت، هم بازی هم آموزش

لینکلن لاگ (Lincoln logs)

لینکلن لاگ یک اسباب بازی نوستالژی در بسیاری از کشورهاست. سال‌ها پیش از ابداع لگو، لینکلن لاگ‌ها وارد بازار شدند و امروزه باز هم به عنوان اسباب‌بازی‌های ترند ۲۰۲۱ معرفی شده‌اند، گویا لینکن لاگ‌ها قصد ندارد از دور خارج شوند.

لینکلن لاگ
لینکلن لاگ در واقع نسل اولیه لگو است

عروسک بیبی یودا (گروگو)

شخصیت‌های کارتونی با توجه به پخش آن در همان سال جزء ترندترین اسباب‌بازی‌ها هستند. اما نکته جالب توجه این است که شخصیت بیبی یودا (Baby Yoda) با اینکه چند سال از زمان پخش آن می‌گذرد، امسال در کنار اسباب بازی‌های جدید، جزء اسباب‌بازی‌های ترند است. این عروسک می‌تواند چشم‌های خود را باز و بسته کند و گوش‌های خود را تکان دهد.

بیبی یودا
بیبی یودا، عروسک همیشه دوست داشتنی

اسباب‌بازی‌های نقش‌آفرین

این اسباب‌بازی‌ها دربرگیرنده مشاغل و لوازم کار آن‌ها است. این اسباب‌بازی‌ها به کودکان اجازه می‌دهند در جایگاه آن شغل قرار بگیرند و با لوازم جانبی آن‌ها مهارت‌های رفتاری، کلامی و جزئیات شغل را آموزش ‌بینند. اسباب‌بازی‌هایی مانند ماشین بستنی‌فروشی و تعمیرگاه ماشین از این نوع اسباب‌بازی‌ها هستند.

اسباب بازی نقش آفرین
کوکان از طریق بازی با اسباب بازی نقش آفرین، انواع مهارت‌ها را می آموزند

لگو ابرقهرمان‌ها

لگوی ابر قهرمانان نیز از شخصیت‌های کارتونی ابرقهرمانان ساخته شده است و شامل ۵۲۷ قطعه و لوازم جانبی به همراه تمامی شخصیت‌های ابر قهرمان‌های موجود در کارتون مانند: پلنگ سیاه، جادوگر سرخ، مرد آهنی و سایر شخصیت‌ها است. این اسباب بازی طرفدران زیادی را جلب کرده است.

لگو ابرقهرمان ها
لگو ابرقهرمان‌ها با تعداد زیاد قطعات، سرگرم کننده است

بعد از مطالعه مطالب فوق، می‌توانید به راحتی و با خیال آسوده به خرید اسباب بازی کودک و نوزاد از فروشگاه آنلاین آکوکالا بپردازید. قیمت‌های مناسب و ضمانت کیفیت محصولات جزء ویژگی‌های مهمی است که به آن می‌بالیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 12 =