کسب و کار, مجله اینترنتی, نکات طلائی و آموزش

دو کتاب برای موفقیت در بازاریابی

با چرا شروع کنید

یکی از کتاب‌هایی که به شما پیشنهاد می‌کنیم برای موفقیت در بازاریابی بخوانید، کتاب «با چرا شروع کنید» است. این کتاب که نوشته سیمون سینک می‌باشد، شما را با این سوال اساسی روبرو می‌کند که چرا یکسری از سازمان‌ها و افراد سودآورتر هستند؟
چرا برخی از سازمان‌ها و ارگان‌ها قادرند موفقیت‌های خود را دوباره تکرار کنند؟

با چرا شروع کنید

سیمون سینک در کتاب «با چرا شروع کنید» به شما می‌گوید: در ابتدای بازاریابی باید بدانید که مردم تا زمانی دغدغه و نیاز نداشته باشند، به سمت یک ایده، خرید یا تولید یک محصول نمی‌روند.
او می‌گوید: همه رهبران و بزرگان، برخلاف دیگران فکر می‌کنند، عمل می‌کنند و همین باعث اختلاف آن‌ها با دیگران است.
سیمون سینک می‌گوید: اگر زندگیتان رنگ و بویی ندارد، اگر مسیرتان را نمی‌یابید، مشکل اصلی شما چرایی باشد که برای زندگی‌ و کارتان تعریف کرده‌اید؛ پس در یک کلام این کتاب را از دست ندهید.

کتاب بازاریابی انسان به انسان

در کتاب “بازاریابی انسان به انسان” مفاهیم قبلی بازاریابی سنتی کنار گذاشته می‌شود و شیوه‌های انسان محور با پذیرش اجتماعی جایگزین می شود. در این شیوه‌ها تاکید بر این است که تنها به فکر فروش کالا و خدمات نباشید، و به ارزش‌های انسانی توجه کنید و خدمت به دیگران را اساس فعالیت خود قرار دهید. این کتاب به ما یادآوری می‌کند انسانیت و توجه به همنوع بر همه چیز اولویت دارد؛ در کل شاید بتوان گفت این کتاب یادآوری راه و رسم زندگی است، این کتاب  انسان بودن و انسانیت را در بازاریابی به ما یادآور می شود.
به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله دیگر ما با موضوع روش‌های جلب اعتماد مشتریان را نیز مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 12 =