جدیدترین لوازم چوبی, خانه داری, گل و گیاه, مجله اینترنتی, معرفی ها

انواع گلدان‌های دکوری چوبی

گلدان های دکوری چوبی

آیا می‌دانید یکی از راه‌های ارزان و بی‌دردسر در تغییر دکوراسیون، استفاده از گلدان‌های دکوری چوبی است؟ استفاده از لوازم چوبی در طراحی دکوراسیون این روزها بسیار رواج دارد. اگر برای شما جالب است که بدانید چرا طراحان دکوراسیون به استفاده از دکوری‌های چوبی روی آورده‌اند، پیشنهاد می‌کنیم، مقاله فواید استفاده از لوازم چوبی در دکوراسیون را حتما مطالعه کنید. اگر قصد دارید دکوراسیون منزل را تغییر دهید یا گل‌های شما نیاز به تعویض گلدان دارند، پس این مطلب می‌تواند برای شما بسیار مفید و کاربردی باشد؛ زیرا در اینجا ما به معرفی انواع گلدان‌های دکوری چوبی پرداخته‌ایم.

چرا گلدان‌های چوبی محبوب هستند؟

گلدان‌های چوبی متنوعی موجود هستند که امکان تغییرات بزرگی در چیدمان دارند. گلدان‌های چوبی حس و حال طبیعت را در خانه‌های بی‌روح و سرد زنده می‌کنند. گیاهان سبزرنگ، نشسته در این گلدان‌های چوبی، طراوت و شادابی همیشگی خود را حفظ می‌کنند. قیمت ارزان و وزن کم گلد‌ان‌های چوبی، امکان نگه‌داری از آن‌ها در تراس و حیاط را به دلیل مقاومت در برابر سرما و باد و همچنین محافظت از ریشه گیاهان در گرمای تابستان، همگی دلایل خوبی برای انتخاب گلدان چوبی هستند؛ اما دلیل مهم‌تر برای این انتخاب هوشمندانه، طرح‌های متفاوت این جنس از گلد‌ان است که با هر سبک دکوراسیون و سلیقه‌ای به‌خوبی هماهنگ می‌شوند.

گلدان‌های دکوری چوبی عروسکی

گلدان‌های فانتزی و عروسکی، ظریف هستند و ترکیب شدن آن‌ها از چندرنگ متفاوت، جلوه منحصربه‌فردی را به وجود می‌آورند. گلدان‌های چوبی عروسکی ابعاد بزرگی ندارند و برای گل‌هایی نظیر کاکتوس بسیار مناسب هستند.

گلدان عروسکی

گلدان‌های دکوری چوبی هندسی

 این نوع از گلدان‌های چوبی در اندازه‌های متفاوتی موجود هستند. ابعاد کوچک آن مناسب برای گل‌های کوچکی است که رشد کمی دارند. این گلدان‌های چوبی هندسی به شکل مربع، مستطیل و استوانه‌ای زیبایی خیره‌کننده‌ای به میز کار یا کنار پنجره‌ها، کنار اتاق پذیرایی و همچنین حیاط و تراس محل زندگی و کار می‌بخشند.

گلدان‌های چوبی هندسی

گلدان‌های دکوری چوبی خراطی

این نوع از گلدان‌های چوبی، نمایانگر اصالت هنر ایرانی هستند. گلدان‌های چوبی خراطی‌شده حتی بدون این‌که گیاهی در آن کاشته شود، نیز به‌عنوان اکسسوری در طراحی دکوراسیون بسیار کاربرد دارند.

گلدان‌های چوبی خراطی

گلدان‌های دکوری چوبی آویز

این گلدان‌های دکوری چوبی، از سقف آویزان شده و در ارتفاع قرار می‌گیرند. گلد‌ان‌های چوبی آویز برای گیاهان رونده همچون پتوس فضا و حس ناب طبیعت را به محیط القا می‌کنند.

گلدان‌های چوبی آویز

گلدان‌های دکوری چوبی دیواری

علاقه‌مندان به سرسبزی و گل‌ها در محیط‌های کوچک می‌توانند از دیوارهای محیط برای پرورش گیاهان بهره بگیرند. گلدان‌های چوبی دیواری به دیوار متصل می‌شوند و ترکیب سبز گیاهان و چوب گرمابخش محیط می‌شوند.

گلدان‌های چوبی دیواری

گلدان‌های دکوری چوبی تک شاخه

برخی از افراد خاص و تک بودن را می‌پسندند وعده‌ای دیگر نگه‌داری از گیاهان برای آن‌ها دشوار است اما طراوت آن را بسیار دوست دارند. گلدان‌های تک شاخه چوبی با طراحی مدرن حتما مناسب سلیقه این افراد است. گلدان‌های تک شاخه بیشتر مناسب دکوراسیون‌های مدرن هستند.

گلدان‌های چوبی تک شاخه

حال شما می‌دانید که…

گلدان‌های دکوری چوبی طرح‌های متنوع کم‌نظیری دارند و توانایی ایجاد تغییرات زیادی در دکوراسیون آپارتمان‌های کوچک، تراس‌ها و حیاط‌ها دارند. این گلد‌ان‌های چوبی دکوری انرژی مضاعفی را پیرامون زندگی جاری می‌کنند. به نظر شما کدام یک از این گلد‌اهای دکوری چوبی زیباتر هستند؟ اگر تمایل دارید انتهای همین مطلب نظر خودتان را یادداشت کنید.
همچنین در آخر پیشنهاد می کنیم مقاله آشنایی با مدل‌های مختلف گلدان را بخوانید تا با انواع دیگر گلدان‌ها هم آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 15 =