جدیدترین لوازم چوبی, خانه داری, دکوراسیون, مجله اینترنتی, معرفی ها

معرفی انواع آباژور چوبی

معرفی آباژورهای چوبی

استفاده از انواع آباژور چوبی به‌عنوان اکسسوری در دکوراسیون منزل و محیط کار علاوه بر این‌که ازلحاظ زیبایی تأثیر خارق‌العاده‌ای دارد، با نورپردازی در فضا، محیطی مملو از آرامش و حس خوب زندگی را به همراه خواهد داشت. انواع آباژور ازنظر متریال و مدل موجود هستند که برای استفاده در سالن‌های پذیرایی، اتاق‌های خواب و محل کار مناسب هستند. یکی از انواع پرطرفدار که با هر سبک چیدمانی تطابق می‌یابد و سلیقه بیشتر افراد را به خود جلب می‌کند، آباژورهای چوبی هستند. تنوع این نوع آباژورها بسیار زیاد است. در این مقاله به نقش آباژور در دکوراسیون و معرفی آباژورهای چوبی می‌پردازیم.

نقش دکوراتیوهای چوبی در دکوراسیون

استفاده از دکوراتیوهای چوبی در چیدمان منزل یا محیط کار به این دلیل که از طبیعت برگرفته شده است، موجب متصاعد شدن حس آرامش و انرژی مثبت در فضا می‌شود. رنگ چوب باعث جدی بودن فضای زندگی و کار می‌شود. همچنین با ایجاد آرامش درونی عملکرد افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و استرس را از فضا دور می‌کند. در این باره در مقاله تاثیر وجود چوب در دکوراسیون داخلی توضیحات کاملی ارائه کرده‌ایم.
انواع مختلفی از دکوراتیو‌های چوبی موجود هستند که می‌توان در دکوراسیون داخلی از آن‌ها استفاده کرد. از جمله این اکسسوری‌های چوبی می‌توان به آباژورهای چوبی اشاره کرد.

تأثیر آباژور در دکوراسیون

یکی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی توجه به نورپردازی محیط است. با نورپردازی می‌توان فضاهای کوچک را به فضاهایی بزرگ‌تر بدل کرد و به زیبایی و نمایش بهتر جزئیات پرداخت. یکی از کاربردهای آباژور در نورپردازی است. استفاده از آباژور نه‌تنها از جنبه ایجاد فضایی روشن می‌تواند در دکوراسیون تأثیرگذار باشد، بلکه به‌عنوان یک اکسسوری به‌تنهایی در زیباسازی مؤثر است. انواع آباژور برای محیط‌های مختلف موجود هستند.

تأثیر آباژور در دکوراسیون
وجود انواع آباژور در دکوراسیون موجب نورپردازی بهتر می‌شود

معرفی آباژورهای چوبی از جهت فرم و کاربرد

آباژورها جهت کاربردی متنوع، به دو شکل ایستاده و رومیزی تولید می‌شوند، در ادامه به ذکر توضیحاتی در رابطه با هر کدام می‌پردازیم.

آباژورهای ایستاده

به این مدل از آباژورها، آباژورهای کنار سالنی نیز گفته می‌شود. این آباژورها مناسب استفاده در گوشه‌های اتاق پذیرایی، کنار تلویزیون، میان مبلمان پذیرایی و راهروها هستند. این مدل از آباژورها به‌صورت مکعبی و چندطبقه موجود هستند.

انواع آباژور چوبی ایستاده
دو نوع آباژور چوبی ایستاده با طراحی متفاوت

آباژورهای رومیزی

آباژورهای رومیزی همان‌طور که از نام آن‌ها پیدا است روی میز قرار می‌گیرند و از آباژورهای ایستاده کوتاه‌تر هستند. آباژورهای رومیزی مناسب قرار دادن روی میز توالت یا ناهارخوری و میز مطالعه هستند.

معرفی آباژورهای چوبی از نظر طراحی

آباژورهای چوبی نیز مانند انواع دیگر اکسسوری‌ها متناسب با سبک‌های مختلف دکوراسیون موجود هستند. می‌توان ادعا کرد که آباژورهای چوبی تنها آباژورهایی هستند که مطابق تمام سبک‌ و سلیقه‌ها حرفی برای گفتن دارند.

آباژور چوبی کلاسیک

آباژورهایی که روی چوب آن‌ها با طرح‌های اروپایی رومی کنده‌کاری شده است و با چیدمان این سبک بسیار مطابقت دارد. بیشتر آباژورهای پایه دار روی چوب خود طرحی برگرفته از این سبک را به نمایش می‌گذارند.

انواع آباژور چوبی مدرن

آباژورهای مدرن، آباژورهایی با طراحی خلاقانه‌تر هستند و نظم و قواعد ثابتی در طراحی آن‌ها مشاهده نمی‌شود. این آباژورها برای سبک دکوراسیون‌های مدرن مناسب هستند. آباژورهای ایستاده، پایه دار و رومیزی چوبی مدرن موجود هستند.

آباژورهای چوبی مدرن
آباژورهای چوبی مدرن طراحی خلاقانه‌ای دارند

آباژورهای چوبی سنتی

تولیدکنندگان ایرانی خوش‌ذوق، طرح‌های سنتی و اسلیمی را روی چوب برای ساخت آباژور به کار می‌گیرند. آباژورهای کنار سالنی با طرح‌های متنوع سنتی مناسب منازل ایرانی، رستوران‌های سنتی و سفره‌خانه‌ها هستند.

سخن پایانی

آباژورهای چوبی از متنوع‌ترین آباژورها هستند که علاوه بر تأثیر آن‌ها در نورپردازی محیط، به‌عنوان اکسسوری چوبی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آباژورهای چوبی در سالن‌های پذیرایی منزل، اتاق‌های خواب و رستوران‌ها نیز می‌توان استفاده کرد. با این توضیحات فکر می‌کنید در کدام قسمت منزل خود می‌توانید از یک آباژور چوبی استفاده کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =