خانه داری, دکوراسیون, مجله اینترنتی

کاربرد چوب در دکوراسیون منزل و محل کار

کاربرد چوب در دکوراسیون منزل و محل کار

کاربرد چوب در دکوراسیون منزل و محل کار : در و پنجره های چوبی با شیشه های رنگی یکی از بخش های ثابت خانه های قدیمی است که هنوز هم در بعضی از خانه های تاریخی دیده می شود.
طاقچه و صندوقچه چوبی را نیز برخی از ما در خانه مادربزرگ هایمان دیده ایم.
اینها بخشی از زیبایی های طبیعی خانه های قدیمی هستند که به لطف استفاده از چوب در دکوراسیون این خانه ها، محیط خانه را گرم و صمیمی می کردند.
چوب، یک عنصر جادوئی است که انسان دوره معاصر، متاسفانه جای آن را به فلز و سنگ داده است و خود را از خواص معجزه آسای آن بی بهره کرده است.
این روزها البته برخی از افراد با مشاهده لوازم چوبی جدیدی که جهت کاربردهای مختلف و نیز جهت زیبایی محیط، تولید شده اند، مجددا به سمت استفاده از این عنصر منحصربفرد روی آورده اند.
ما نیز در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از کاربردهای چوب در دکوراسیون منزل و محل کار آشنا کنیم. اما قبل از آن، بهتر است با برخی از مهم ترین خواص چوب آشنا شویم.

خواص مهم چوب که موجب کاربرد چوب در دکوراسیون شده است

چوب در فنک شوئی یک عنصر آرامش بخش به حساب می آید. البته برای اثبات این مطلب نیازی به دلیل و توضیح نیست. چرا که هرکسی با داشتن تنها تعداد کمی لوازم چوبی در محیط اطراف خود حتما این به این مطلب پی خواهد برد.
بافت زیبا و خاص چوب با داشتن خطوط نامنظم و نامتقارن، دارای طراحی طبیعی منحصربفردی می باشد که در هیچ جای دیگر نمی توان مشاهده کرد.
رنگ چوب نیز مخصوصا طیف های تیره، معمولا حس گرما ایجاد میکند و آرامش بخش است.
از طرفی رنگ چوب، قابل هماهنگی با اکثر رنگ ها می باشد. بنابراین تقریبا در همه فضاها می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
چوب استحکام خوبی دارد و بنابراین شما نگران شکستن و آسیب دیدن لوازم چوبی نخواهید بود.
شکل پذیری و انعطاف پذیری چوب نیز بالا است. همین خاصیت باعث می شود بتوان در تولید انواع لوازم با طراحی های متنوع، از آن استفاده نمود.
اینها برخی از مهم ترین خواص چوب هستند، که آن را به عنصری پرکاربرد در چیدمان و دکوراسیون منزل و محیط کار تبدیل کرده است.  در ادامه این مقاله کاربردهای مهم چوب و لوازم چوبی را بیان می کنیم.

بهترین کاربرد چوب در دکوراسیون
زیبایی و کاربرد چوب در دکوراسیون

مهم ترین کاربرد چوب در دکوراسیون منزل و محل کار چیست ؟

بر اساس مواردی که در بخش قبل به عنوان مهم ترین خواص چوب بیان شد، برخی از مهم ترین کاربردهای چوب در دکوراسیون در ادامه آمده است. مواردی که ما بیان می کنیم مهم ترین کابردهای چوب و لوازم چوبی است. بنابراین ممکن است پس از خواندن این مقاله، ممکن است موارد دیگری نیز به ذهن شما برسد که خود نشان دهنده کاربرد گسترده چوب در دکوراسیون داخلی می باشد.

مبلمان و سرویس خواب چوبی

با توجه به زیبایی و از آن مهم تر، استحکام و دوام چوب، می توان از این عنصر برای ساخت اثاثیه مهم مانند مبلمان، صندلی، میز، کمد و تخت خواب استفاده کرد. اینها مهم ترین لوازم منزل هستند و بدون شک استفاده از جنس با کیفیت برای این گونه موارد، از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.
زیرا چنین لوازم مهمی معمولا سال ها مورد استفاده قرار میگیرند و هزینه کردن برای خرید یک جنس با کیفیت به قیمت استفاده طولانی مدت، مسلما قابل قبول خواهد بود.

لوازم دکوری چوبی

این بخش شاید جذاب ترین بخش استفاده از عنصر چوب در محیط زندگی و کار باشد.
انواع تابلوهای دکوری و دیوار کوب های چوبی، قفسه های دیواری با اندازه و طراحی های مختلف، طاقچه های کوچک، مجسمه ها و گلدان های چوبی، استندهای چوبی برای قرار دادن اشیاء مختلف، کنسول و میز های کوچک، جا کلیدی و آویزهای چوبی در شکل های مختلف، تنها بخشی از لوازم دکوری چوبی هستند که می توانند در خانه یا محل کار و فعالیت شما قرار گرفته و علاوه بر موارد استفاده خاصی که هر یک دارند، زیبایی و جذابیت را به همراه داشته باشند. در مقاله ای با موضوع معروف ترین لوازم دکوری چوبی راجع به چنین لوازمی توضیحات کاملی ارائه کرده ایم.

ظروف چوبی

قاشق، لیوان، سینی و سایر ظروف چوبی را نیز می توان به سادگی مورد استفاده قرار داد. البته این لوازم را می توان به منظور تزئین نیز در دکوراسیون استفاده کرد.
دقت کنید که ما برخی از مهم ترین کاربردهای چوب و لوازم چوبی را به اختصار در سه گروه برای شما بیان کردیم.
انواع مختلف دیگری از  کاربرد چوب در دکوراسیون و لوازم چوبی وجود دارند که می توانند مورد توجه قرار گیرند. این طیف وسیع کاربرد چوب در ساخت لوازم و بخش های مهم فضاهای اداری و محل زندگی، خود ثابت کننده کیفیت و جذابیت چوب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =