تربیت و کودکان, روانشناسی, مجله اینترنتی

پسرهابچه ها چه بازی هایی دوست دارند؟!

اسباب بازی های پسرانه

دوست دارید بدانید اسباب بازی های پسرانه کدام است؟ چه اسباب بازی هایی مناسب پسربچه ها از بدو تولد تا ۵ سالگی است؟ چه بازی هایی باعث پرورش خلاقیت و رشد جسمی و حرکتی و ذهنی کودکان  می شوند؟ آیا خرید اسباب بازی با تعیین جنسیت کار درستی است یا خیر؟ اگر سوالات شما هم همین است با من همراه باشید تا اطلاعاتی دراین باره بدست آوریم:

اسباب بازی های پسرانه

در هر سن و هر دوره ای در راستای رشد عاطفی و حرکتی کودک اسباب بازی های متفاوتی مورد نیاز است. انتخاب اسباب بازی های پسرانه برای پسرها در سنین خردسالی  به رشد هیجانی و تخلیه انرژی و رشد عاطفی آن ها کمک می کند، لذا در این مقاله سعی داریم گوشه ای از  اسباب بازی های  پسرانه را  به تفکیک سن برای شما عنوان کنیم.
بچه ها فارغ از جنسیت، در این دوران هر وسیله ای را داخل دهان خود می برند؛ حتما نوع مواد اولیه ای اسباب بازی مدنظر قرار دهیم.
همچنین باید توجه داشته باشیم که بچه‌ها از تولد تا ۱۲ ماهگی قادر به تشخیص نوع اسباب بازی نیستند پس نیازی نیست ، اسباب بازی هایش  براساس جنسیت تعریف شوند.

  • تولد تا ۱ سالگی

از ۱۲ ماهگی به بعد که عضله ها و ماهیچه های او قوی و محکم شده و همچنین برای کمک به رشد عاطفی او می‌توان اسباب بازی‌هایی بر اساس جنسیت  تهیه کرد. از تولد تا ۱ سالگی  به دلیل اینکه کودک در حال تقویت مهارت های شنیداری ودیداری ست  می­توان وسایلی برای او تهیه کرد که صداهای گوش نواز  و رنگ های محرک و شاد داشته باشند مثل:
جغجغه، عروسک پارچه ای، حلقه های پلاستیکی، مکعب های چوبی، کاسه های پلاستیکی رنگارنگ و لیوان پلاستیکی بزرگ و کوچک، قطعات درشت خانه سازی، مکعب های توخالی، اسب کوکی، اسب صدادار،  طبل، اشیا شناور برای آب بازی مثل ماهی و اردک پلاستیکی، ماشین گاری یا حیوانی که بتوان آن را با نخ به دنبال خود کشید، وسایل معمولی خانه مثل بشقاب قابلمه و قاشق.
همچنین در نظر داشته باشید، برای علاقمند کردن فرزندمان به کتاب خواندن از این سن باید شروع کنیم و برای او کتاب های مصور تهیه کرده  و شب ها او را سرگرم کنیم تا کم کم به کتاب خواندن علاقمند شود .

توجه کنید در این سن ازاسباب بازیی که در آنها از قطعات کوچک تیله مانند استفاده شده باشد استفاده نکنید .
اسباب بازی های پسرانه
بچه‌ها از تولد تا ۱۲ ماهگی قادر به تشخیص نوع اسباب بازی نیستند پس نیازی نیست ، اسباب بازی هایش براساس جنسیت تعریف شوند.
  • سنین ۱ تا ۲ سالگی

در این سن کودک ارتباط بین اجسام و اشکال را کشف می‌کند و تفاوت و اندازه‌ها برایش معنا پیدا می‌کنند. در سنین ۱ سالگی به بعد علایق و افکارکودکان در حال تغییر است و در این برهه اززمان کودک علاقه ای به بازی کردن با اسباب بازی های قبل خود را ندارد و به دنبال وسایل جدید است.  پس باید به دنبال اسباب بازی جدیدی برای او باشیم.
اما اسباب بازی مناسب ۱ تا ۲ سالگی برای پسرها چیست؟

از جمله اسباب بازی های مورد علاقه پسرها در این سن عبارتند از:

  1. مکعب هایی که روی هم می گذارند و با آن وسایل مختلف را شبیه سازی می کنند.
  2. اسباب بازی های موزیکال.
  3. کتاب داستان های ساده و کودکانه همراه با شعرخوانی
  4. قطعاتی برای درست کردن شکل ها.
  5. معماها و پازل های ساده
  6. وسایلی برای ساخت و ساز
در۱ تا ۲ سالگی کودک ارتباط بین اجسام و اشکال را کشف می‌کند .
  • سنین ۲ تا ۳ سالگی

سن دو سالگی سنی منحصر به فردی برای بچه هاست .در این دوران است که کودک از شیر و پوشک  گرفته می شود ؛پس بچه ها به دنبال استقلال و تصمیم گیری برای خودشان هستند.
در سن ۲ سالگی ، پسرها در حال شناخت از محیط اطراف هستند؛ بنابراین باید اسباب بازی هایی برای تقویت و رشد ذهنی و حرکتی آن ها انتخاب کرد.
مهم ترین اسباب بازی پسرانه  در این سن  توپ بازی ست که بسیار به رشد جسمانی کودک کمک می کند.
پسرها علاقه خاصی به ساختن دارند و در حال یاد گیری روابط میان اشکال و اجسام هستند؛پس می توان از انواع متنوع پازل استفاده کرد.در عین حال کودک با حل پازل  می تواند ،حس پیروزی را احساس کند .
اسباب بازی ماشین، هواپیما، قطار و کشتی یکی از انواع اسباب بازی های بسیار متنوع و جذاب است که والدین می‌توانند در اختیار پسرانشان  قرار دهند. در نظر داشته باشید: که ماشین بازی می‌تواند هماهنگ کننده حس لامسه و حس بصری کودک شود و در رشد شناخت او بسیار کمک کننده باشد.
سه‌چرخه ، یکی دیگر از اسباب بازی های مورد علاقه پسرها در سنین ۲ سالگی به بعد است؛ چرا که علاوه برهیجان به او  حس استقلالی است که به واسطه این دستگاه به دست می آورد.

اسباب بازی های پسرانه
ماشین بازی می‌تواند هماهنگ کننده حس لامسه و حس بصری کودک شود و در رشد شناخت او بسیار کمک کننده باشد.

سنین ۳ تا ۵ سالگی

کودکان در این سن به راحتی می دوند ، می پرند ، از فعالیت های بیرون از خانه لذت می برند .تا حدودی مهارت های دستی اش کامل شده است . پسرها  در این سن دیگر علاقه کمتری به وسایل فانتزی دارد و به دنبال اسباب بازی هایی با مشخصات واقعی تر هستند . پسرها در این سن سرشار از انرژی و هیجان هستند . اسکیت و اسکوتر و دوچرخه در این دوران می تواند کمک کند تا انرژی های اضافه فزرندتان تخلیه شود و در عین حال هیجان را تجربه کنند.
وسایل نجاری مثل چکش و میخ یکی از اسباب بازی های پسرانه ای است که  در این دوران پسرها به  آن علاقه دارند ؛چرا که دوست  دارند حرکت های پدرش در تعمیر وسایل را تقلید کند .

اسباب بازی های پسرانه
اسکیت و اسکوتر و دوچرخه در این دوران می تواند کمک کند تا هیجان را تجربه کنند.

اگر پسر شما به موسیقی علاقه نشان می دهد می توانید برای او بلز تهیه کنید .بلز باعث می شود صداها را بشناسد و آن­ها را تشخیص دهد.
برای خرید اسباب بازی می توانید به سایت آکوکالا مراجعه کنید و بهترین ها را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 2 =