برند و استایل برتر, لباس و پوشاک, مجله اینترنتی, مد و زیبایی

شال یا روسری زمستانه؟ مساله این است!

روسری و شال زمستانه

شال و روسری یکی از پوشش‌های رایج برای خانم‌ها هستند، انتخاب شال و روسری زمستانه تاثیر بسیار زیادی در استایل خانم‌ها دارد؛ زیرا با در نظر نگرفتن چند نکته این پوشش‌ها قادر هستند تمامی پول‌ و زمانی که برای خرید پالتو، کاپشن و بوت‌های خود صرف کرده‌اید، در همان نگاه اول به هدر بدهند.
شاید فصل تابستان در انتخاب بین روسری و شال کمی آزادانه‌تر بتوانید تصمیم بگیرید اما برای شال و روسری زمستانه باوجود بافت‌های رنگی و زیبا که هر فردی تمایل به پوشیدن آن با لباس‌های گرم خود دارد، باید چند نکته را حتما در نظر داشته باشید، در این مطلب قصد داریم به نکات لازم در مورد انتخاب روسری و شال زمستانه متناسب با لباس‌های این فصل بپردازیم.
در ضمن در مجله مد و زیبایی آکوکالا مقاله‌ای با عنوان بافت های مخصوص پاییز نیز منتشر شده است که تا به امروز افراد زیادی آن را مطالعه کرده‌اند، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب کاربردی را از دست ندهید.

زمستان و دوراهی انتخاب روسری و شال

در فصل زمستان پوشاک رایج زنانه شامل پالتو و کاپشن هستند، این لباس‌های زمستانی بدن را از سرما حفظ می‌کنند و استایل‌های شیکی هم به شمار می‌آیند؛ مواردی که این لباس‌های زمستانه را از یکدیگر متمایز می‌کنند، رنگ، ضخامت، کوتاه یا بلند بودن و نوع یقه‌های آن‌ها است، انتخاب لباس‌های زمستانی بر اساس سلیقه، اندام و رنگ‌هایی است که در سال ترند شده‌اند؛ اما اساسی‌ترین پوشاک فصل زمستان که استایل زمستانی را تحت تاثیر مستقیم خود قرار می‌دهد شال و روسری هستند؛ دوراهی انتخاب شال یا روسری چالشی است که اکثر خانم‌ها با آن درگیر هستند.

روسری و شال زمستانه- روسری
روسری و شال زمستانه چالش استایل زمستانی

نکات لازم در هنگام انتخاب روسری و شال در زمستان

پوشیدن شال و روسری می‌توانند برای استایل زمستانه مناسب باشند اما باید به نکات ریزی توجه کرد، با در نظر گرفتن این نکات ریز می‌توانید به‌راحتی تصمیم‌گیری کنید که با چه نوع لباسی چه روسری و شال زمستانه‌ای را انتخاب کنید؛ از نکاتی که باید در انتخاب روسری و شال زمستانه مدنظر داشته باشید شامل موارد زیر است:
– حجم لباس
– رنگ لباس
– یقه لباس

روسری و شال مناسب پالتو

لباس‌های زمستانی که برای بیرون رفتن از منزل پوشیده می‌شوند بیشتر استایل اسپورت دارند، شال گزینه خوبی برای لباس‌های اسپورت است، به همین دلیل پوشیدن شال با پالتو تناسب بهتری دارد، اگر هم تمایل دارید از روسری استفاده کنید توجه داشته باشید که پالتو به‌اندازه کافی شما را حجیم می‌کند پس در مکان‌هایی که سرما زیاد تاثیر گذار نیست از شال‌های بافت استفاده نکنید.
روسری قواره بزرگ نیز به همین دلیل توصیه نمی‌شود، اگر علاقه‌مند هستید از روسری‌های قواره کوچک استفاده کنید حتما به‌گونه‌ای آن را گره بزنید که گردن شما مشخص نباشد.
یکی از زیبایی‌های پالتوها یقه‌های آن‌ها است، بعضی از مدل پالتوها یقه‌های بلند یا ایستاده دارند. در این مدل پالتوها فرق چندانی ندارد که از شال استفاده می‌کنید یا روسری چون به‌هرحال باید دنباله‌های آن درون پالتو قرار داده شود؛ در پالتوهای یقه ایستاده شال‌های بافت را باید فراموش کنید. این شال‌ها به دلیل جمع کردن دنباله آن در پالتو اصلا جلوه خوبی ندارند و فرم پالتو را به هم می‌ریزند.

روسری و شال مناسب کاپشن

کاپشن‌ها نسبت به پالتوها حجیم‌تر و معمولا هم به همراه کلاه هستند درنتیجه پوشیدن روسری صورت شما را لاغرتر و اندام شما را چاق‌تر نمایش می‌دهد، اگر همچنان با روسری احساس راحت‌تری دارید حتما به‌گونه‌ای آن را بپوشید که دنباله‌های آن به‌هیچ‌وجه مشخص نباشد.
برای کاپشن‌های پف‌دار که دارای کلاه هستند، شال‌های نخی بسیار استایل خوبی را می‌سازند و درعین‌حال شما را چاق نمی‌کنند.

روسری و شال زمستانه با کاپشن
برای کاپشن‌ها بهتر است روسری را به صورت جمع شده ببندید.

رنگ و طرح روسری و شال زمستانی

برای انتخاب رنگ و طرح روسری و شال به طرح پالتو و کاپشن باید دقت داشته باشید، اغلب کاپشن‌ها تک‌رنگ هستند و طرح خاصی روی آن‌ها نقش نبسته است؛ می‌توانید از شال‌های ساده یا طرح دارد استفاده کنید؛ اما اگر پالتو شما ساده است از شال و روسری‌های طرح دار می‌توانید انتخاب کنید و بخشی از رنگ شال یا روسری خود را با رنگ پالتو خود ست کنید؛ چنانچه پالتو شما دارای طرح است شال و روسرهای ساده شیک‌ترین انتخاب هستند.
رنگ‌های مناسب برای شال و روسری در زمستان از طیف رنگ‌های گرم هستند مثل: رنگ‌های نارنجی، قرمز، بنفش، لیمویی و زرد رنگ‌های مناسبی این فصل هستند.

روسری و شال زمستانه طرح دار
برای پالتوهایی با طرح ساده بهتر است از شال زمستانی طرح دار استفاده شود.

و اما نکته آخر…

با توجه به این که پالتو یا کاپشن را به‌عنوان پوشاک زمستان خود برگزیده‌اید می‌توانید پوشیدن روسری یا شال را با رنگ‌های مناسب فصل را انتخاب و استایل شیک زمستانی برای خود بسازید، با در نظر داشتن همین چند نکته کوچک و کاربردی تا سال‌ها می‌توانید به عکس‌هایی که با این استایل زمستانی گرفته‌اید با غرور نگاه کنید..!
اگر شما از پوشیدن شال و روسری زمستانه با پالتو و کاپشن برای داشتن استایل شیک نکته دیگری مد نظر دارید، مشتاقانه آماده خواندن آن هستیم.
همچنین حالا که حرف روسری و لباس زمستانه برای خانم‌هاست، مطالعه مقاله آشنایی با انواع مختلف هودی زنانه را نیز به شما پیشنهاد می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + نوزده =