جدیدترین لوازم چوبی, خانه داری, گل و گیاه, مجله اینترنتی, معرفی ها

جعبه های چوبی، خانه ای امن برای گل ها و گیاهان

باکس گل چوبی

فلاور باکس، یک ترکیب غریب هست که این روزها به فراوانی از هواداران گل و گیاه می شنویم، اگر دست به بومی سازی این ترکیب غربی بزنیم، در واقع به همان جعبه های گل و گیاهان می رسیم، فلاور در معنای گل و باکس در معنای جعبه به کار برده شده است، اما آن تصویری که امروزه از فلاور باکس ها در ذهن هواداران  نمود بارزتری دارد، فلاورباکس های چوبی یا باکس گل چوبی شیک و بادوام هستند، باکس های چوبی زیبایی که امن ترین خانه را برای گل و گیاهان فراهم می کنند.

تفاوت گلدان و باکس گل

در عصری که همگان ترجیه می دهند به موهایشان گل بزنند تا الماسی دوره گردنشان، این نیاز را روح انسان به شدت احساس می‌کند تا از گل و گیاهان در تزیین منزل استفاده کند، یکی از مسائل بسیار مهم در ساخت فلاور باکس یا باکس گل چوبی همین نکته است، این جعبه های چوبی شباهت بسیار زیادی با گلدان های چوبی دارند، اما نکته اساسی و تفاوت عمده آنها در موارد استفاده و همچنین مکان استفاده این جعبه های چوبی است. پیشنهاد می کنیم مقاله انواع گلدان های چوبی را بخوانید تا بیشتر متوجه این تفاوت ها شوید. اما در این مقاله از آکوکالا ضمن تعریف دقیقی از فلاورباکس ها به بررسی انواع فلاورباکس ها مخصوصاً باکس های چوبی بادوام می پردازیم.

باغچه ای چوبی به نام فلاورباکس

این روزها وجود ساختمان های کوچک سر به فلک کشیده، برشی کوچک از بهشت گل ها را می طلبند، این برش کوچک همین جعبه های چوبی هستند که زیبایی ساختمان را چندین برابر می کند.

پباکس گل چوبی در پارک ها و بوستان ها
استفاده از جعبه گل چوبی در فضای باز

این باغچه های چوبی کوچک نه تنها در دکوراسیون های داخلی قابل استفاده هستند بلکه حتی در خارج از منزل و فضای باز هم استفاده می شوند و یکی از وسایل بسیار کاربردی و مهم برای طراحان دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. اگر از نداشتن فضای سرسبز در خانه رنج می برید و حتی اگر نداشتن فضای سرسبز در خانه شما را  به سرازیری افسردگی روحی کشانده است، اگر به پرورش گل و گیاه های آپارتمانی علاقه دارید، فلاور باکس های چوبی می توانند بهترین انتخاب برای شما باشند تا از محل سکونت گل ها آرامش خاطری را به دست آورید.

انواع جعبه کاشت یا فلاور باکس

جعبه کاشت گیاه یا فلاور باکس ها از نظر جنس انواع مختلفی دارند همچون: فلاور باکس های چوبی، سفالی، پلاستیکی، فلزی، سنگی، شیشه‌ای، فایبرگلاس و فلاور باکس های ترکیبی و..
با توجه به نیاز امروز طراحان و مصرف کنندگان جعبه کاشت های چوبی و فایبرگلاس ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. ما در این مقاله تنها به معرفی فلاور باکس های چوبی می پردازیم. این جعبه ‌های کاربردی ابعاد مختلفی دارند که با توجه به نیاز مصرف کننده و محیط اجرا قابل تغییر هستند و هرکدام از این جعبه ها می توانند بر روی زمین یا دیوار اجرا شوند که طبیعتاً جعبه کاشت هایی که بر روی زمین اجرا می شوند، از ابعاد بزرگتر و وزن سنگین تری برخوردار هستند زیرا غالباً برای دیزاین در خانه و فضای باز و همچنین پارک ها استفاده می شوند، اما جعبه کاشت های هوایی غالباً با وزنی سبک تر و در ابعادی کوچکتر تولید می شود و اصولاً هم جهت  ایجاد زیبایی هستند.
فراموش نکنید که از نکات حائز اهمیت در انتخاب و خرید جعبه های چوبی یا باکس گل چوبی سبک بودن و حمل آسان آنهاست.

تنوع طراحی در جعبه کاشت های کاربردی

تنوع جعبه کاشت های چوبی با کیفیت در نوع طراحی بسیار زیاد است و یکی از قابلیت های خوب جعبه کاشت های چوبی طراحی آنها در انواع مختلف است که گاهاً ابعاد آن ها هم قابل تغییر است همچون: فلاور باکس های پازلی و فلاور باکس های طبقاتی یا پله ای.

زیبایی محیط زندگی با انواع فلاور باکس
تنوع در طراحی باکس گل

جعبه کاشت یا فلاور باکس چوبی

جعبه های چوبی گل و گیاهان که همان فلاورباکس ها هستند، امروزه بیشتر در دنیای مدرن برای دیزاین در سبک های روستیک، کلاسیک و نئوکلاسیک و البته بوهو استفاده می شوند، علت استفاده از این باغچه های چوبی کوچک ایجاد یک دیزاین فوق العاده زیبا است که باعث زیباتر شدن فضای اطراف می‌شود و در مرحله دوم علت پرطرفدار بودن جنس چوبی فلاور باکس ها این است که چوب ها معمولاً قابلیت جذب و نگهداری رطوبت را بیشتر دارند و یکی از المان‌های بسیار محبوب در روف گاردن و فضاسازی به شمار می‌روند، از آنجایی که گل و گیاهان حرف نمی زنند بلکه نشان می دهند، بهتر است که به آنها بسیار اهمیت بدهیم و اجازه دهیم که با یک انتخاب مناسب گل های ما در بهترین موقعیت رشد کنند و شکوفا شوند.

محبوبیت باکس گل چوبی

همیشه ترکیب رنگ قهوه ای با فضای سبز از دلنشین ترین ترکیب ها بوده است و حتی اگر به خانه اصلی گل و گیاهان که باغچه ها هستند سر بزنیم با حجمی از خاک روبرو می‌شویم که با رنگ قهوه‌ای جذاب خودشان زیبایی گیاهان سبز را چندین برابر می‌کند و این ترکیب دل انگیز فلاور باکس های چوبی دوست داشتنی هم دقیقاً از همین جا سرچشمه می گیرد که در واقع هارمونی خاصی که این دو رنگ در محیط ایجاد می‌کنند، آرامشی بسیاری را به قلب ما سرازیر می کنند. محبوب ترین جعبه کاشت های چوبی یا فلاورباکس ها از درخت راش و بلوط و گردو ساخته می شوند، که ضمن ایجاد زیبایی کیفیت بسیار خوبی را عرضه می کنند. مطالعه مقاله مزیت های چوب گردو می تواند اطلاعات بیشتری در این رابطه به شما بدهد. در واقع این نوع چوب ها همراه با ظرافت تمام، بسیار با دوام بوده و از عمر طولانی برخوردار هستند و در مرحله بعد یکی دیگر از علت‌های محبوبیت جعبه کاشت های چوبی حتی در بین تولیدکنندگان انعطاف پذیری این چوب ها هنگام طراحی و تولید است. چرا که هدف تولیدکنندگان ایجاد یک فضای زیبا در حین ظرافت است و این نوع چوب ها دارای استحکام بیشتری هستند و کمتر لایه لایه می شوند.

نکات پایانی

رشد و پرورش گل و گیاهان در خانه ما به منزله رشد و پرورش یک نوع تفکر است، و یک پاسخ زندگی بخش به زندگی سرسخت ما در این دنیا است. در واقع بهترین رابطه ها را در این دنیای تاریک هواداران گل و گیاه با گیاهان دارند چرا که به درستی از آنها مراقبت می کنند و گل ها در کمال زیبایی شکوفا می شوند. اگر از تاثیر مهم و اساسی منازل بر آرامش خیال و خلاقیت و زدودن تاریکی‌های ذهن چشم‌پوشی نکنیم به راحتی می توانید به نقش طبیعت و گل و گیاهان در ایجاد حس خوب درونی برای انسان پی ببریم. انسان‌ها که در این زمان همیشه و در اکثر موارد در خارج از خانه هستند، هنگام ورود به منزل باید یک تفاوت اساسی را در فضای درون و فضای بیرون احساس کنند و برای ساعاتی مهمان شکوه سبز گل‌ها و گیاهان باشند، خلق یک دنیای کوچک دل انگیز در خانه با استفاده از فلاور باکس های هیجان انگیز، ترکیب زیبایی از رقص و رشد و هوش گیاهان را برای ما فراهم می کند، چرا که حس آرامش در منزل در یک ترکیب فوق العاده با کمک این وسایل امکان پذیر است. به کارگیری رنگ روشن چوب‌ راش و بهره گیری از نور طبیعی و کافی و استفاده از گل و گیاه ها و خلاقیت در ساخت جعبه گل های چوبی می توانند، زندگی دل انگیزتری را برای ما ایجاد کند. در بخش‌های بعدی به مزیت انواع دیگری از فلاور باکس ها از جهت جنس و ابعاد و نوع کاربرد می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + نوزده =