جدیدترین لوازم جانبی و دیجیتال, مجله اینترنتی, معرفی ها

دنیای هدفون ها

معرفی انواع هدفون

این روزها در هر کوچه و خیابانی رد بشوید یا به هر خانه ای سر بزنید، جوانی را می بینید که دو گوشی بزرگ روی گوشش گذاشته است، حالا یا در حال فیلم دیدن و موسیقی گوش دادن است یا کلاس آنلاین دارد.
در مقاله ای با موضوع خرید لوازم جانبی گوشی، به هدفون به عنوان یکی از تجهیزات جانبی کاربردی گوشی اشاره کردیم. خوب است بدانیم که هدفون ها انواع و اقسام مختلفی دارند و می توان دسته بندی های متفاوتی برای هدفون ها ارائه داد. در ادامه این مقاله به معرفی انواع هدفون می پردازیم.

انواع هدفون بر اساس اتصال

هدفون بی سیم : هدفون‌های بی‌سیم معمولا برای اتصال از فناوری بلوتوث، NFC و شبکه‌‌ی رادیویی (وایرلس) بهره می‌برند و فراوانی هدفون‌های بی‌سیمی که از فناوری بلوتوث برای اتصال در آن‌ها استفاده‌ شده، بیشتر است.
هدفون با سیم : در نوع با سیم معمولا هدفون‌ها با یکی از رابط‌های پورت USB، جک ۳.۵ میلی‌متری صدا و جک۶.۳ میلی‌متری به منبع صوتی متصل می‌شوند. البته رابط‌ها با سیم دیگری مانند رابط اپتیکال، ورودی RCA و جک ۲.۵ میلی‌متری صدا هم وجود دارند که شرکت‌های تولیدکننده‌ی تجهیزات صوتی کم تر از آن‌ها استفاده می‌کنند.

معرفی انواع هدفون بی سیم و باسیم
هدفون بی سیم و با سیم هریک مزایای خود را دارند

معرفی انواع هدفون بر اساس قرارگیری

در این قسمت انواع هدفون را از نظر محل قرار گرفتن آن بررسی می کنیم. از این نظر هدفون ها به ۴ دسته تقسیم می شوند که در ادامه در مورد تفاوت آن توضیح می دهیم.

هدفون‌های دور گوشی (Over-ear headphones)

این هدفون گوش را به صورت کلی می پوشاند و از بزرگترین انواع هدفون ها هستند.
این هدفون ها کیفیت بسیار عالی و یک باتری با ظرفیت بالا دارند، همچنین این هدفون ها با استفاده طولانی مدت خستگی ایجاد نمی کنند.

هدفون‌های آن‌ایر (On-ear headphones)

این هدفون ها روی گوش قرار می گیرند؛ ولی پوشانندگی کمتری نسبت به دسته قبل دارند و برای همین در هنگام خرید حتما به اندازه این هدفون با گوش های خود توجه کنید. این مدل از هدفون ها کیفیت صوتی نسبتا مناسبی دارند.

هدفون‌های تو گوشی (In-ear headphones)

این هدفون ها یکی از مناسب ترین وسیله ها برای گوش دادن به موسیقی هستند.
البته باید به درستی در گوش قرار بگیرد و سری مناسب انتخاب شود، اما اگر سری مناسب انتخاب نشود هم گوش اذیت می شود هم مرتب از گوش در می آید، درواقع بهترین مزیت این هدفون ها قابل حمل بودن آسان آنهاست، چون به راحتی در جیب ها جا می شوند.

معرفی انواع هدفون از نظر محل قرار گیری
انواع هدفون از نظر محل قرار گرفتن

هدفون پشت گردنی (Neck Band Headphone)

این هدفون ها مانند گردنبند دور گردن قرار می گیرد و برای افرادی که پر تحرک هستند بسیار مفید و البته کسانی که دوست ندارند هدفون روی سرشان قرار بگیرد این هدفون ها را انتخاب می کنند.
شما کدام هدفون را می پسندید؟ هدفون دیگری می شناسید که ما معرفی نکرده باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + ده =