زیورآلات و اکسسوری, مجله اینترنتی, مد و زیبایی

شیک‌ترین زیورآلات شب یلدا

زیورآلات مخصوص شب یلدا

آیا شما هم در شب یلدا، همان‌طور که برای خوراکی‌ها و تزئینات آن‌ها دقت و وسواس به خرج می‌دهید، برای زیورآلات مخصوص شب یلدا هم، فکری دارید؟ برای من که پوشیدن زیورآلات و اکسسوری در همه جشن‌ها مهم  بوده و خواهد بود؛ اما تابه‌حال زیورآلات با تم شب یلدایی را امتحان نکرده‌ام، چون اطلاعی از وجود زیورآلات خاص این شب بلند سال نداشتم. امسال متوجه شدم که گویا شیک‌ترین زیورآلات مخصوص این شب هستند که با دیدن آن‌ها حتی تمایل دارم تمام سال از آن‌ها استفاده کنم.

آغاز ماجرای زیورآلات مخصوص شب یلدا

امسال مثل همیشه قرار بر این است که خانوادگی دورهم شب یلدا را جشن بگیریم. یکی از بستگان زحمت کشیدند و همه اقوام را برای مهمانی این شب زیبا و باستانی دعوت کردند. اما تأکید بسیار داشتند که همه از تم یلدایی در لباس‌ها و آرایش خود استفاده کنند، زیرا قرار بر این است که عکس‌ها و فیلم‌های یادگاری زیادی گرفته شود. خوب اولین قدم تم یلدایی من مشخص کردن لباس‌ها بود که خوشبختانه با توجه به مقاله استایل مخصوص یلدا و با استفاده از رنگ‌های سبز و قرمز لباس‌‌های شیکی را آماده کردم. اما رسیدم به بخش زیورآلات که هیچ‌کدام از زیورآلات موجود با این شب هماهنگ نبود.

زیورآلات یلدایی

من علاقه زیادی به زیورآلات دارم و بیشتر از ست و نیم‌ست‌ها استفاده می‌کنم. اما تمایل داشتم امسال شب چله در استفاده از این اکسسوری‌ها هم متفاوت باشم. سری به فروشگاه‌های اکسسوری زدم، اصلا باور نمی‌کردم که تنوع طرح و مدل زیورآلات مخصوص شب یلدا به این حد زیاد باشد.

گردنبند مخصوص شب یلدا

انواع گردنبندهای یلدایی که یکی از یکی دل‌فریب‌تر، آویزان بودند. گردنبند‌هایی که زنجیر آن‌ها با دانه‌های مروارید سفید و طلایی بافته و در میانه آن‌ها دانه‌های انار کنار هم چیده شده بودند، یا مدل دیگر آن با زنجیر طلایی و آویز اناری که پوست آن‌هم طلایی بود، اما شکافی روی آن وجود داشت که دانه‌های ریز قرمز انار از لای آن چشمک می‌زدند. گردنبندهایی که به‌جای انار، در آن‌ها از خوشه‌های قرمز انگور استفاده شده بود و حتی قاچ‌های هندوانه که به نظر آبدار و شیرین هم بودند.
کار انتخاب گردنبند یلدایی خیلی سخت بود.

گردنبند با تم یلدا
گردنبند با طرح جذاب یلدایی

انگشتری با نگین میوه‌های یلدایی

به‌یک‌باره چشم من به انگشترهای گوشه ویترین افتاد. انگشترهایی که نگین پادشاهی آن‌ها میوه‌های یلدا بودند. به‌قدری طراحی این انگشترها طبیعی و با جزئیات انجام شده بود که دوست داشتم همان‌جا انگورهای روی انگشتر را بخورم، یا قاچ هندوانه که دانه‌های مشکی داخل آن به‌قدری زیبا و واقعی طراحی شده بود که تمایل داشتم کمی به آن ناخونک بزنم.

گوشواره‌هایی با طعم یلدا

کف ویترین فروشگاه پر از دانه‌های انار بود. انگار فروشنده برای تزئین ویترین شب یلدا دانه‌های انار را در کف ویترین پاشیده بود سرم را برگرداندم و به فروشنده به خاطر خلاقیت و ایده جذاب استفاده از دانه‌های واقعی انار تبریک گفتم. فروشنده خندید و گفت: آن‌ها گوشواره‌های میخی هستند که با طرح دانه‌های انار ساخته شده‌اند. گوشواره‌های دایره‌ای و آویز دیگری به شکل انار بودند. نمونه دیگر گوشواره یلدایی، طرح اناری که از وسط بریده شده بود و داخل انار را با جزئیات کامل نمایش می‌داد هم وجود داشت. گوشواره‌هایی با قاچ‌های مثلثی و شتری هندوانه و گوشواره‌های خوشه‌های انگور هم خودنمایی می‌کردند.

گوشواره طرح یلدا
گوشواره طرح هندوانه مخصوص شب یلدا

دستبند شب چله

ست زیورآلات شب چله من بدون دستبند که تکمیل نمی‌شد. تمام فروشگاه را برای پیدا کردن دستبندی هماهنگ با این مهمانی بزرگ سال زیر نظر داشتم که ناگهان دستبندی با آویزهای دانه‌های انار را یافتم. کنار آن مدل دستبند دیگری بود که دورتادور آن دانه‌های انار در چند ردیف کنار هم نشسته و برق می‌زدند و همچنین دست‌بندهایی با طرح خوشه‌های انگور که بسیار شیک و چشم‌نواز بودند.

دستبند طرح شب یلدا
دستبند با تم شب یلدا بسیار مورد پسند خانم‌هاست

زیورآلات شب چله

چقدر خوب است که این شب بلند سال را عزیز بدانیم و حتی در پوشیدن زیورآلات خود هم دقت داشته باشیم و مطابق آیین همین شب آن‌ها را انتخاب کنیم. پیشنهاد می‌کنم شما هم امسال از زیورآلات مخصوص شب یلدا استفاده کنید. به نظر شما من چه مدل یا طرح یلدایی را انتخاب کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =